برای ارسال دستگاه خود کلیک کنید

خرابی برد لپ تاپ خرابی برد لپ تاپ

همانطور که که در مطالب پیشین به شما گفته شد ، برد لپ تاپ ، حساس ترین قسمت لپ تاپ محسوب می شود  و معمولا این قسمت بیشتر از بقیه ی قسمت ها خراب می شود و دلیل آن هم حساسیت بالای این مدار است . خرابی برد لپ تاپ شامل قسمت های مختلفی است که این قسمت ها هرکدام دارای روش خاصی برای تعمیر می باشند . تمامی این قسمت ها حساس هستند و کوچکترین اشتباهی سبب از بین رفتن برد لپ تاپ می شود . برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی انواع خرابی های لپ تاپ و راه های برطرف کردن آن میتوانید به لینک پایین مراجعه کنید .

بیشتر مطالعه کنید : تعمیرات لپ تاپ

خرابی برد لپ تاپ یکی از بزرگترین دغدغه های تعمیر کاران و مهندسان سخت افزار در زمینه ی IT می باشد .مطلب حائز اهمیت در این زمینه ، آن است که  پس از خرابی لپ تاپ شما دستگاه خود را بدون دستکاری پیش یک مجموعه معتبر و کاربلد بفرستید و از کار درستی آن مجموعه و از هزینه ی بوجود آمده اطمینان حاصل کنید ، زیرا مجموعه هایی هستند که برای کار ناچیز ، هزینه های بسیاری دریافت میکنند .

اطلاعاتی در مورد برد لپ تاپ

برد یا همان مادربرد (منظور مادربرد لپ تاپ ) از چند مدار و PWM تشکیل شده است . این مدارات طی مسیر دهی های مختلفی با یکدیگر مرتبط شده اند و هر مدار در برد لپ تاپ وظیفه ی بسیار مهمی را ایفا میکند و ایراد در یکی از مدار ها به تنهایی میتواند سبب خاموشی دستگاه شما شود . برد لپ تاپ اصلی ترین قسمت لپ تاپ به شمار می آید چرا که تمامی مسیر دهی ها و دستورات اولیه برای راه اندازی سیستم شما وظیفه ی اجزای روی برد است که برد موظف است ولتاژ مناسب را به تمامی نقاط لپ تاپ بدهد . برد لپ تاپ را میتوانیم به اجزای داخلی بدن انسان تشبیه کنیم و همانطور که در صورت بروز کوچکترین مشکلی برای اجزای بدن ، بدن با مشکل مواجه می شود ، در صورت بروز کوچکترین مشکلی در اجزای برد هم ، سیستم دچار مشکل شده و در صورت عدم برطرف کردن مشکل ، میتواند بر روی قسمت های دیکر تاثیر گزار شود و بقیه ی قسمت ها را دچار مشکل کند .

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مادربرد میتوانید به لینک مادربرد چیست مراجعه کنید .

 مهمترین آی سی های برد لپ تاپ

چیپست ها

از مهمترین آی سی های روی برد لپ تاپ می توان به چیپست ها اشاره کرد . هر برد لپ تاپ بسته به طراحی شرکت سازنده از یک ، دو و یا سه چیپست برخوردار است که این چیپست ها میتواند چیپست CPU ، چیپست گرافیک ، چیپست شمالی یا همان NB و یا در بعضی از مدار ها شاهد حضور SB یا چیپست جنوبی باشیم . چیپست CPU مغز کامپیوتر به حساب می آید و تمام دستور دهی ها و اولویت بندی انجام دستورات در سیستم توسط این چیپست صورت میگیرد . چیپست گرافیک هم وظیفه ی انجام فعالیت های گرافیکی سیستم را دارد و از این حیث چیپست بسیار مهمی تلقی می شود . چیپست های شمالی و جنوبی هرکدام وظایفی را برعهده دارند که به عنوان مثال میتوان به کنترل کردن دیتا های ماوس ، کیبورد ، USB ها و … اشاره کرد . پس به جرات میتوانیم بگوییم که اصلی ترین فعالیت های سیستم را چیپست ها برعهده دارند .

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی انواع چیپست ها میتوانید به این لینک مراجعه کنید .

مدار ها

برد لپ تاپ دارای قسمت های مختلفی است . همانطور که میدانید در هر کدام از این قسمت ها آی سی هایی در حال فعالیت هستند تا بتوانند شرایط را برای فعالیت صحیح آن قطعه فراهم کنند . به عنوان مثال مدار رم ، یک مداری است که از چند آی سی تشکیل شده است و این آی سی ها فعالیت هایی را انجام میدهند تا شرایط را برای ارتباط رم با بقیه ی اجزا فراهم کنند . در واقع آی سی ها به صورت زنجیره ای به یکدیگر متصل هستند و بروز کوچکترین اتفاقی در برد سبب از کار افتادگی یک قسمت و در نتیجه عدم فعالیت صحیح سیستم شما می شود .

بیشتر بدانید : همه چیز درباره ی CPU

قطعات جانبی

قطعات جانبی از جمله ماوس ، کیبورد ، اسپیکر ها ، HDD و … برای راه اندازی نیاز شرایطی دارند که این شرایط را ای سی های مربوط به همان قسمت برای این قطعات فراهم میکنند و در نهایت اتصال کانکتور به قطعه ی مورد نظر ، فعالیت آن قظعه آغاز می شود و تا زمانی که مشکلی برای سیستم بوجود نیاید ، به فعالیت صحیح خود ادامه میدهند .

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اسپیکر لپ تاپ میتوانید به مطلب اسپیکر لپ تاپ مراجعه کنید .

مرکز تعمیر برد لپ تاپ آلفا

مجموعه ی آلفا

توصیه ی ما به شما کاربران گرامی آن است که برای جلوگیری از خرابی برد لپ تاپ از دستگاه خود به خوبی مراقبت کنید و لپ تاپ خود را در معرض خیس شدن و یا ضربه خوردن قرار ندهید و برای دستگاه خود از شارژر مناسب استفاده کنید . در صورت رعایت کردن نکات ایمنی احتمال آسیب دیدگی و خرابی برد لپ تاپ شما بسیار کاهش پیدا میکند و شما میتوانید از عمر مفید دستگاه خود استفاده ی لازم را ببرید . خرابی برد لپ تاپ یکی از مهم ترین مطالبی است که شما کاربران گرامی میتوانید از آن استفاده ی درست و بهینه داشته باشید .

طریقه ی دریافت دستگاه از مشتری دارای سه مرحله می باشد

۱_مرحله دریافت دستگاه از مشتری

۲_ مرحله تست کردن و اعلام هزینه

۳_ رفع مشکل و تحویل دستگاه به مشتری

در مرحله ی اول مشتری دستگاه خود را به صورت حضوری و یا حتی غیر حضوری به مجموعه ی ما می رساند ، پس از آنکه دستگاه به مجموعه ی آلفا رسید ، مهندسان آلفا شروع به فعالیت میکنند و دستگاه را تست میکنند و مشکل را پیدا میکنند . پس از مشخص شدن مشکل با مشتری تماس گرفته و اعلام مشکل و اعلام هزینه می شود ، پس از آن در صورت تایید مشتری مهندسان در صدد رفع مشکل شروع به فعالیت میکنند و در صورت عدم تایید مشتری ، دستگاه آنان بدون دریافت هیچگونه هزینه ای برایشان ارسال می شود و در مرحله ی آخر پس از تایید ، دستگاه مشتری درست شده و برای دریافت دستگاه و پرداخت هزینه حضور به عمل می رسانند و یا اینکه دستگاه برایشان ارسال می شود و هزینه به صورت الکترونیکی دریافت می شود .

بهتر است بدانید که مجموعه ی آلفا با در دست داشتن بهترین و به روز ترین تجهیزات و همچنین بهترین مهندسان و نیرو های انسانی قادر خواهد بود که مشکل شما کاربران گرامی را در هر زمینه ای به خصوص خرابی برد لپ تاپ برطرف سازد و رضایت شما کاربران گرامی را نه تنها در این زمینه ، بلکه در تمامی زمینه های IT جلب کند و مطمئن باشید که مجموعه ی آلفا میتواند تمامی مشکلات شما را حل کند و با وجود این مجموعه دیگر نیازی به نگرانی و استرس نیست ، چرا که این مجموعه کار خود را به خوبی انجام می دهد . فقط کافی است اعتماد کنید .

هدف آلفا جلب رضایت شماست …

بهتر است مطالعه کنید

8 پاسخ
 1. سبحان
  سبحان گفته:

  سلام خسته نباشید
  لوله هیت سینک لپ تاپ من به برد خورده و باعث سوختگی شده قابل تعمیر هست ؟

  پاسخ
  • farzam
   farzam گفته:

   سلام ، در اکثر مواقع مشکل سوختگی برد لپ تاپ قابل رفع است ، ولی تا دستگاه از نزدیک مشاهده و تست نشه نمیشه گفت که برد زنده میشه یا نه . در هر صورت باید برد دستگاه شما توسط مهندسین ما تست بشه و پس از آن به صورت دقیق به مشکل و هزینه ی رفع آن پی میبرید .
   برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین ما در بخش تماس با ما ، در تماس باشید .

   پاسخ
 2. دریا
  دریا گفته:

  سلام خواهش میکنم کمکم کنید من لپ تاپ دل وسترومدل1015 داشتم دوماهی میشه که دست تعمیرکاره میگه بردش سوخته وقطعش هم پیدانمیشه خیلی لازم دارم لپ تاپم رولطفا بهم بگین قابل تعمیرهست یانه؟هزینه اش چقدرمیشه؟

  پاسخ
  • farzam
   farzam گفته:

   سلام ، برای اینکه متوجه بشیم که مادربرد شما قابل تعمیر هست یا خیر باید مادربرد تست بشه ، برای این کار هم نیاز هست که دستگاهتون رو به مجموعه بیارید تا مهندسین ما اون رو تست کنن و پس از مشخص شدن دقیق مشکل و هزینه ، اون رو به شما اعلام کنن که پس از تاییدیه شما مشکل رو برطرف کنن ، در هر صورت میتونید در بخش تماس با ما با مشاورین ما در ارتباط باشید .

   پاسخ
 3. میکائیل
  میکائیل گفته:

  سلام من لپ تاپ دل ۵۱۱۰ دارم که در اثر ضربه لبه لپتاپ کنار قسمت لمسش شکست. و الان هم تصویرش خیلی کم نوره به طوری خیلی سخت میشه تصدیر رو دید ولی وقتی به یک مانیتور خارجی وصل میکنم اپ تاپ خیلی خوب تصویر رو نشون میده. میشه کمکم کنید علتش چیه.

  پاسخ
  • farzam
   farzam گفته:

   سلام ، به احتمال زیاد ال سی دی دستگاه شما اسیب دیده و ممکن هم هست که هایولتاژ دستگاه شما آسیب دیده باشه ، در هر صورت مشکل از ال سی دی دستگاه شماست و باید برطرف بشه ، شما میتونید از قسمت تماس با ما با مشاورین ما ارتباط برقرار کنید .

   پاسخ
 4. محمد
  محمد گفته:

  سلام وقت بخیر
  لب تاپ من مدل ایسر هست.وقتی وارد بازی میشم نقاط سفید رنگ و خطوط در هم رو روی بازی نمایش میدهد.به نظر شما مشکل نرم افزاری است یا سخت افزاری؟
  با تشکر

  پاسخ
  • farzam
   farzam گفته:

   سلام
   به احتمال بسیار زیاد مشکل سخت افزاری هست . چراکه زمانی که شما میرید تو بازی به گرافیک لپ تاپ شما فشار زیادی وارد میشه و اون موقع مشکل رو بروز میده . برای تست این کار با لپ تاپ خودتون چند ساعت بزارید فیلم نمایش داده بشه ، به صورت پشت سر هم و اگر مشکل بعد از مدتی اونجا مشاهده شد باید فکری برای کارت گرافیک لپ تاپ شما کنیم.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *