توجه داشته باشید

شما میتوانید در صورت وجود مشکل خارج از تایم کاری مجموعه در پایین صفحه در قسمت ارسال دیدگاه مشکل خود را بیان کنید تا در اسرع وقت کارشناسان ما به آن رسیدگی کرده و در همان قسمت به شما راه حل رفع مشکل لپ تاپ را بیان کنند و در صورت امکان ، مشکل لپ تاپ شما را از راه دور برطرف کنند .

خرابی برد لپ تاپ

خرابی برد لپ تاپ

همانطور که که در مطالب پیشین به شما گفته شد ، برد لپ تاپ ، حساس ترین قسمت لپ تاپ محسوب می شود و معمولا این قسمت بیشتر از بقیه ی قسمت ها خراب می شود و دلیل آن هم حساسیت بالای این مدار است . خرابی برد لپ تاپ شامل قسمت های مختلفی است که این قسمت ها هرکدام دارای روش خاصی برای تعمیر می باشند . تمامی این قسمت ها حساس هستند و کوچکترین اشتباهی سبب از بین رفتن برد لپ تاپ می شود . برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی انواع خرابی های لپ تاپ و راه های برطرف کردن آن میتوانید به لینک پایین مراجعه کنید .

خرابی برد لپ تاپ یکی از بزرگترین دغدغه های تعمیر کاران و مهندسان سخت افزار در زمینه ی IT می باشد .مطلب حائز اهمیت در این زمینه ، آن است که پس از خرابی لپ تاپ شما دستگاه خود را بدون دستکاری پیش یک مجموعه معتبر و کاربلد بفرستید و از کار درستی آن مجموعه و از هزینه ی بوجود آمده اطمینان حاصل کنید ، زیرا مجموعه هایی هستند که برای کار ناچیز ، هزینه های بسیاری دریافت میکنند .

اطلاعاتی در مورد برد لپ تاپ

برد یا همان مادربرد (منظور مادربرد لپ تاپ ) از چند مدار و PWM تشکیل شده است . این مدارات طی مسیر دهی های مختلفی با یکدیگر مرتبط شده اند و هر مدار در برد لپ تاپ وظیفه ی بسیار مهمی را ایفا میکند و ایراد در یکی از مدار ها به تنهایی میتواند سبب خاموشی دستگاه شما شود . برد لپ تاپ اصلی ترین قسمت لپ تاپ به شمار می آید چرا که تمامی مسیر دهی ها و دستورات اولیه برای راه اندازی سیستم شما وظیفه ی اجزای روی برد است که برد موظف است ولتاژ مناسب را به تمامی نقاط لپ تاپ بدهد . برد لپ تاپ را میتوانیم به اجزای داخلی بدن انسان تشبیه کنیم و همانطور که در صورت بروز کوچکترین مشکلی برای اجزای بدن ، بدن با مشکل مواجه می شود ، در صورت بروز کوچکترین مشکلی در اجزای برد هم ، سیستم دچار مشکل شده و در صورت عدم برطرف کردن مشکل ، میتواند بر روی قسمت های دیکر تاثیر گزار شود و بقیه ی قسمت ها را دچار مشکل کند .

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مادربرد میتوانید به لینک مادربرد چیست مراجعه کنید .

مهمترین آی سی های برد لپ تاپ

مهمترین آی سی های برد لپ تاپ

چیپست ها

از مهمترین آی سی های روی برد لپ تاپ می توان به چیپست ها اشاره کرد . هر برد لپ تاپ بسته به طراحی شرکت سازنده از یک ، دو و یا سه چیپست برخوردار است که این چیپست ها میتواند چیپست CPU ، چیپست گرافیک ، چیپست شمالی یا همان NB و یا در بعضی از مدار ها شاهد حضور SB یا چیپست جنوبی باشیم . چیپست CPU مغز کامپیوتر به حساب می آید و تمام دستور دهی ها و اولویت بندی انجام دستورات در سیستم توسط این چیپست صورت میگیرد . چیپست گرافیک هم وظیفه ی انجام فعالیت های گرافیکی سیستم را دارد و از این حیث چیپست بسیار مهمی تلقی می شود . چیپست های شمالی و جنوبی هرکدام وظایفی را برعهده دارند که به عنوان مثال میتوان به کنترل کردن دیتا های ماوس ، کیبورد ، USB ها و … اشاره کرد . پس به جرات میتوانیم بگوییم که اصلی ترین فعالیت های سیستم را چیپست ها برعهده دارند .

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی انواع چیپست ها میتوانید به این لینک مراجعه کنید .

مدار ها

برد لپ تاپ دارای قسمت های مختلفی است . همانطور که میدانید در هر کدام از این قسمت ها آی سی هایی در حال فعالیت هستند تا بتوانند شرایط را برای فعالیت صحیح آن قطعه فراهم کنند . به عنوان مثال مدار رم ، یک مداری است که از چند آی سی تشکیل شده است و این آی سی ها فعالیت هایی را انجام میدهند تا شرایط را برای ارتباط رم با بقیه ی اجزا فراهم کنند . در واقع آی سی ها به صورت زنجیره ای به یکدیگر متصل هستند و بروز کوچکترین اتفاقی در برد سبب از کار افتادگی یک قسمت و در نتیجه عدم فعالیت صحیح سیستم شما می شود .

بيشتر بدانيد : همه چیز درباره ی CPU

قطعات جانبی

قطعات جانبی از جمله ماوس ، کیبورد ، اسپیکر ها ، HDD و … برای راه اندازی نیاز شرایطی دارند که این شرایط را ای سی های مربوط به همان قسمت برای این قطعات فراهم میکنند و در نهایت اتصال کانکتور به قطعه ی مورد نظر ، فعالیت آن قظعه آغاز می شود و تا زمانی که مشکلی برای سیستم بوجود نیاید ، به فعالیت صحیح خود ادامه میدهند .

مجموعه آرسده

توصیه ی ما به شما کاربران گرامی آن است که برای جلوگیری از خرابی برد لپ تاپ از دستگاه خود به خوبی مراقبت کنید و لپ تاپ خود را در معرض خیس شدن و یا ضربه خوردن قرار ندهید و برای دستگاه خود از شارژر مناسب استفاده کنید . در صورت رعایت کردن نکات ایمنی احتمال آسیب دیدگی و خرابی برد لپ تاپ شما بسیار کاهش پیدا میکند و شما میتوانید از عمر مفید دستگاه خود استفاده ی لازم را ببرید . خرابی برد لپ تاپ یکی از مهم ترین مطالبی است که شما کاربران گرامی میتوانید از آن استفاده ی درست و بهینه داشته باشید .

طریقه ی دریافت دستگاه از مشتری دارای سه مرحله می باشد

۱_مرحله دریافت دستگاه از مشتری

۲_ مرحله تست کردن و اعلام هزینه

۳_ رفع مشکل و تحویل دستگاه به مشتری

در مرحله ی اول مشتری دستگاه خود را به صورت حضوری و یا حتی غیر حضوری به مجموعه ی ما می رساند ، پس از آنکه دستگاه به مجموعه ی آرسده رسید ، مهندسان آرسده شروع به فعالیت میکنند و دستگاه را تست میکنند و مشکل را پیدا میکنند . پس از مشخص شدن مشکل با مشتری تماس گرفته و اعلام مشکل و اعلام هزینه می شود ، پس از آن در صورت تایید مشتری مهندسان در صدد رفع مشکل شروع به فعالیت میکنند و در صورت عدم تایید مشتری ، دستگاه آنان بدون دریافت هیچگونه هزینه ای برایشان ارسال می شود و در مرحله ی آخر پس از تایید ، دستگاه مشتری درست شده و برای دریافت دستگاه و پرداخت هزینه حضور به عمل می رسانند و یا اینکه دستگاه برایشان ارسال می شود و هزینه به صورت الکترونیکی دریافت می شود .

بهتر است بدانید که مجموعه ی آرسده با در دست داشتن بهترین و به روز ترین تجهیزات و همچنین بهترین مهندسان و نیرو های انسانی قادر خواهد بود که مشکل شما کاربران گرامی را در هر زمینه ای به خصوص خرابی برد لپ تاپ برطرف سازد و رضایت شما کاربران گرامی را نه تنها در این زمینه ، بلکه در تمامی زمینه های IT جلب کند و مطمئن باشید که مجموعه ی آرسده میتواند تمامی مشکلات شما را حل کند و با وجود این مجموعه دیگر نیازی به نگرانی و استرس نیست ، چرا که این مجموعه کار خود را به خوبی انجام می دهد . فقط کافی است اعتماد کنید .

هدف آرسده جلب رضایت شماست …

بهتر است مقالات ما را مطالعه کنید

لیست خرابی لپ تاپ براساس برند

لیست خرابی لپ تاپ براساس برند

/
لیست خرابی لپ تاپ براساس برند دلایل خرابی لپ تاپ چیست ؟ با این …
تاریخچه ساخت لپ تاپ تا کنون

تاریخچه ساخت لپ تاپ تا کنون

/
تاریخچه ساخت لپ تاپ تا کنون لپ تاپ ها جزء سیستم هایی است که ب…
ارزان ترین لپ تاپ ۲۰۲۱
بهترین مدل لپ تاپ برای گیمر
جدیدترین لپ تاپ های سال 2021
تفاوت ویندوز اورجینال با کرک شده
چگونگی آپدیت ویندوز
چگونگی ارتقا کارت گرافیک لپ تاپ
مجازی سازی سرورها
تعمیرات لپ تاپ سامسونگ Samsung
تعمیرات لپ تاپ توشیبا Toshiba
تعمیرات لپ تاپ سونی sony
تعمیرات لپ تاپ لنوو Lenovo
تعمیر لپ تاپ فوجیتسو fujitsu
تعمیرات لپ تاپ دل
تعمیرات لپ تاپ ایسوس
تعمیرات لپ تاپ ایسر
تعمیرات لپ تاپ HP
تعمیرات لپ تاپ
تاریخچه ساخت لپ تاپ
تعمیرات تاچ پد لپ تاپ
تعمیر و تعویض اسپیکر لپ تاپ
تعمیر و تعویض USB لپ تاپ
تاچ پد لپ تاپ
تعمیر فیش روی لپ تاپ
تعمیر فلت لپ تاپ
تعمیر آداپتور لپ تاپ
پورت USB C لپ تاپ
تعمیر و تعویض تاچ پد لپ تاپ
تعمیر و تعویض برد لپ تاپ
تعمیر و تعویض باتری لپ تاپ
تعمیر و تعویض LCD لپ تاپ
تعمیر و تعویض LED لپ تاپ
تعویض ای سی پروگرامر لپ تاپ
تعویض فن لپ تاپ
تعمیر و تعویض هایولتاژ لپ تاپ
تعمیر و تعویض لولای لپ تاپ
تعمیر و تعویض کیبورد لپ تاپ
تفاوت لپ تاپ و اولترابوک چیست
تفاوت الترابوک ها و نت بوک ها و تبلت ها
تعویض لولای لپ تاپ
تعویض کارت شبکه لپ تاپ
تعویض چیپ لپ تاپ
خرابی برد لپ تاپ
خرابی LCD لپ تاپ
خازن ها
حسگر اثر انگشت لپ تاپ
چرا باید ویندوز را آپدیت کرد
دلایل شارژ نشدن باتری لپ تاپ
دلایل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ
داغ شدن لپ تاپ
خیس شدن لپ تاپ
خطرات اشعه لپ تاپ
ریختن مایعات بر روی لپ‌تاپ
ریبال کردن چیپ
روشن نشدن لپ تاپ
رفع مشکل کندی ویندوز
روش رفع مشکل بلو اسکرین BSOD
کلیدهای ورود به بایوس Bios
کارت گرافیک چیست
علت هنگ کردن لپ تاپ
علت روشن نشدن وایرلس در ویندوز
سرسخت ترین لپ تاپ های 2019
معرفی بهترین لپ تاپ های تجاری
معایب اتصال دائم شارژر به لپ تاپ
 مشکلات نرم افزاری لپ تاپ
مراحل نصب ویندوز seven 7
لپ تاپ هایی با بیشترین عمر باتری
ویژگی های ویندوز ۱۰ بر روی لپ تاپ ها
نمودار خرابی لپ تاپ ها
نصب درایور روی انواع ویندوز
تعویض ال سی دی لپ تاپ
بهم ریختن ساعت و تاریخ لپ تاپ
بهترین لپ تاپ های سال 2019
بهترین برند های لپ تاپ
آپدیت کردن ویندوز 7
معرفی انواع رم لپ تاپ
امنیت شبکه های کامپیوتری
اکتیو کردن ویندوز 10
افزایش طول عمر باتری‌های لپ‌ تاپ
اشتباهات رایج در خرید لپ تاپ
LED لپ تاپ

LED لپ تاپ

/
مادربرد Motherboard چیست
قطعات الکترونیکی
CPU چیست ؟؟؟

CPU چیست

/
بایوس Bios چیست ؟
ابزار و تجهیزات تعمیرات لپ تاپ
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها