LED لپ تاپ

LED لپ تاپ

یکی از قسمت های پر مصرف و کلیدی در لپ تاپ ، LED لپ تاپ می باشد . کمی پیش درون دستگاه های لپ تاپ از صفحه های نمایشی با عنوان LCD به LED تبدیل شد که در ادامه ی مطلب راجع به LED لپ تاپ برایتان به طور مفصل توضیح خواهیم داد .

LED چیست ؟؟؟

LED همان تکنولوژی LCD است ولی با این تفاوت که در صفحه ی نمایشگر LED به جای استفاده از لامپ فلوئور سنت از لامپ های LED که عمر بیشتری دارند استفاده می شود . لازم به ذکر است که حساسیت این نوع صفحه های نمایشگر بسیار زیادتر از LCD می باشد . همچنین صفحه های نمایشگر LED گران تر از صفحه های نمایشگر LCD می باشند و در عین حساسیت از کیفیت و وضوحیت بیشتری برخوردار است . بهتر است به ادامه ی مطالب LED لپ تاپ توجه فرمایید .

در ادامه میخواهیم راجبه مزایای صفحه های نمایشگر LED نسبت به LCD برایتان مطالبی را ارائه دهیم که ممکن است برای شما عزیزان مفید باشد .

در صفحه های نمایشگر LCD بردی به نام هایولتاژ وجود دارد که از یک سمت به نمایشگر و از سمت دیگر به برد متصل می شود ، ولی امروزه در صفحه نمایشگر LED دیگر بردی به نام هایولتاژ وجود ندارد و این برد بر روی خود LED قرار دارد که به آن مش میگویند . این قضیه کار را برای تعمیر کاران آسوده تر کرده است ولی ممکن است با بوجود آمدن کوچکترین مشکلی دستگاه شما نیازمند تعویض LED میشود .

بیشتر بدانید : برد هایولتاژ یا اینورتر چیست و در لپ تاپ چه وظیفه ای دارد ؟؟

مزیت های LED نسبت به LCD

_ لامپ های LED عمر بیشتری نسبت به لامپ های فلوئور سنت دارند . لامپ هایی که در صفحه نمایشگر LED مورد استفاده قرار میگیرد لامپ های LED می باشند و لامپ های فلوئور سنت در نمایشگر LCD استفاده می شوند و پیرو این جریان میتوان گفت که نمایشگر های LED دوام بیشتری دارند .

_ زاویه ی دید LED از چپ و بالا و پایین بیشتر است .

_ این نوع نمایشگر ها کانتراست بهتری دارند یعنی اینکه تفاوت تاریک ترین جای تصویر با روشن ترین جای تصویر زیادتر است و همین قضیه سبب وضوحیت بیشتر تصویر میشود .

همچنین توجه داشته باشید که صفحه نمایشگر LED بسیار حساس است و برخورد کوچکترین شیء سبب می شود که LED لپ تاپ خراب شود .

همچنین سعی داشته باشید که سیستم خود را از هرگونه آسیب و ضربه دور نگه دارید و مراقب باشید که مایعات با سیستم شما برخورد نداشته باشند . در صورتی که از سیستم خود به طور مناسب نگه داری کنید ، میتوانید از عمر مفید آن استفاده لازم را ببرید .

بیشتر بدانید : همه چیز درباره LCD لپ تاپ

درباره ی تیم آلفا

مجموعه آرسده با داشتن کادری مجرب و متبحر در زمینه های مختلف از جمله تعمیر لپ تاپ میتواند مشکلات شما را برطرف کند .فقط کافی است اعتماد کنید .

هدف آرسده جلب رضایت شماست …

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *