توجه داشته باشید

شما میتوانید در صورت وجود مشکل خارج از تایم کاری مجموعه در پایین صفحه در قسمت ارسال دیدگاه مشکل خود را بیان کنید تا در اسرع وقت کارشناسان ما به آن رسیدگی کرده و در همان قسمت به شما راه حل رفع مشکل لپ تاپ را بیان کنند و در صورت امکان ، مشکل لپ تاپ شما را از راه دور برطرف کنند .

مجازی سازی سرورها
مجازی سازی سرور ها

در اصطلاح اگر بخواهیم این عبارت را تعریف کنیم ، باید بگوییم که استفاده از سخت افزار و منابع سخت افزاری مانند حافظه ، پردازنده ، دیسک ، کارت شبکه و … در یک سیستم کامپیوتری برای راه اندازی و استفاده بیش از یک سیستم عامل به صورت همزمان را مجازی سازی می گویند . با وجود تعریفی که بیان کردیم سیستم هایی که داری بوت دو یا چند گانه هستند و در هنگام بوت شدن یک سیستم عامل انتخاب شده و کنترل سخت افزار را بر عهده می گیرد در حیطه مجازی سازی قرار نمی گیرند .

مجازی سازی به صورت کلی زمینه ای برای راه اندازی چندین سیستم عامل بر روی یک سیستم ارائه می‌ دهد . مجازی ‌سازی بر روی زمینه سخت افزاری انجام می‌ شود و سیستم عامل‌های موجود نیز می توانند آن را ساپورت کنند . مجازی ‌سازی از ابتدای مهندسی کامپیوتر و IT وجود داشت و به مرور زمان پیشرفت کرده است . به طور کلی نمونه های مختلفی از نرم افزارهای مجازی سازی وجود دارد و فروشندگان این محصولات تلاش می کنند ، نرم افزارهای خود را به شما بفروشد ، در صورتی که بسیاری از آن ها نیازهای واقعی شما را نمی دانند .  مجازی سازی به زمینه نرم افزاری اجازه می ‌دهد که سیستم عامل ها و همچنین برنامه‌های کاربردی را که در سیستم‌های مستقلی هستند ، اجرا کند . در کل می توان گفت ، یک سیستم واقعی به صورت چند سیستم مجازی فعالیت می کند .

ماهیت کلی مجازی سازی سرورها
ماهیت کلی مجازی سازی سرورها

baremetal hypervisor

این روش به استفاده از یک سیستم عامل منحصر به فرد مجازی سازی ، در سرور فیزیکی (Host) و در تصرف گرفتن منابع اساسی مانند رم ، پردازنده و دیسک در سیستم میزبان و واگذاری و مدیریت منابع بین سیستم عامل هایی که به عنوان (Guest) نصب می شوند ، در این نوع مجازی سازی به سیستم عامل میزبان که وظیفه کنترل و تقسیم I/O و منابع اصلی سرور بین سیستم عامل ها را دارد ، hypervisor گویند.

. نوع خانگی

در این نوع مجازی سازی یک نرم افزار که نصب و کاربرد بسیار راحتی دارد ، با چند مرحله next در سیستم عامل ما نصب می شود و مانند هر برنامه کاربردی دیگر یا Application در سیستم عامل اولیه نصب می شود و امکان ایجاد ماشین مجازی یا سیستم عامل دیگری در لپ تاپ و کامپیوتر شخصی را به ما می دهد . از جمله شایع ترین نمونه های این نوع می توان به VMWare Workstation و Virtual Box اشاره نمود .

ماشین های مجازی نوع یک خود به دو نوع تقسیم می شوند . هایپروایزرهایی که اجازه استفاده از منابع بین سیستم عامل های مهمان به صورت اشتراکی می دهند و دسته دیگر ، هایپرویزورهایی که به هر سیستم عامل مهمان مقدار مشخص شده منابع سخت افزاری را واگذار می کنند و در صورت پر شدن منابع هر میهمان ، مهمان دیگری دچار مشکل نمی شود. این نوع مجازی در اجاره سرورهای مجازی VPS – VDS برای اجاره کنننده بسیار اهمیت دارد زیرا مطمئن خواهد بود مقدار حافطه یا پرازنده مورد نظر کاملا اختصاصی است.

انواع روش های مجازی سازی
انواع روش های مجازی سازی

. مجازی سازی سرور

. مجازی سازی دسکتاپ

. مجازی سازی نرم افزار

. مجازی سازی Storage

. مجازی سازی  I/O

. مجازی سازی شبکه

مجازی سازی چگونه کار می کند
مجازی سازی چگونه کار می کند؟

در مجازی سازی لایه نرم افزاری به نام Hypervisor میان ماشین های مجازی و سخت افزار قرار می‌گیرد . مهم ترین و اساسی ترین بخش مجازی سازی یا ماشین های مجازی که سیستم عامل به همراه سرویس‌ ها و برنامه کاربردی داخل آن را شامل می ‌شود VMها کاملاً از هم تفکیک شده‌اند و به یکدیگر وابستگی ندارند . وظیفه Hypervisor  تخصیص دینامیکی منابع سخت افزاری به ماشین های مجازی به هنگام نیاز به آن ها و سپس آزاد سازی آن ها است . در ابتدا نرم افزار مجازی ساز یا همان Hypervisor روی سخت افزار سرور اجرا و نصب می ‌شود و سپس در درون آن تعدادی ماشین مجازی تعریف می ‌شود.  پس از این مرحله هر ماشین مجازی مانند یک سخت افزار مستقل عمل می‌ کند که می ‌توان بر روی آن ، سیستم عامل دلخواه را نصب کرده و سپس سرویس‌ها را راه اندازی کرد .

مجازی سازی بر روی سرورها
مجازی سازی بر روی سرورها

این روش یک روش واقعی و کامل برای مجازی سازی یک سرور به حساب می آید تا برنامه های کاربردی و نرم افزارهای مختلف را در بخش های مجازی سازی شده ساپورت کنند . این روش می تواند سبب ایجاد سرورهای واحدی بر روی سرور واقعی باشد . در این روش به طور کلی می توان گفت مجازی سازی سرور بین سرور و سیستم عامل قرار می ‌گیرد . سیستم عامل های مهمان بر روی ماشین های مجازی اجرا می ‌شوند ، اما بخاطر نرم افزار مجازی ساز تصور می کند که به طور مستقیم با سرور فیزیکی در ارتباط است . نرم افزارهای مجازی سازی سرور، سیستم عامل مهمان را گول می زند . در نتیجه چند ماشین سیستم عامل مهمان مجازی می توانند فقط از طریق یک سرور فیزیکی مورد استفاده قرار گیرند و سود زیادی عاید سازمان شود .

تکنولوژی مجازی سازی کامل ، می تواند به مدیران این توانایی را بدهد تا سیستم عامل های مختلفی را بر روی یک سرور حقیقی به طور همزمان و در یک لحظه به نمایش بگذارند . به طور کلی تعداد زیادی از مدیران شبکه با دریافت یک سرور حقیقی قدرتمند ، چندین سیستم عامل بر روی آن نصب و سپس آن را برای اهداف گوناگونی اجرا می کنند . در نتیجه علاوه بر کاهش هزینه های خرید سرور ،  برای مکان هایی که با کاهش مکان برای ذخیره چندین سرور مشکل دارند ، نیز کاملا کامل و مناسب است.

بیشتر بدانید : چرا لپ تاپ هنگ میکند ؟

اشتراک گذاشتن سخت افزارها در مجازی سازی
اشتراک گذاشتن سخت افزارها در مجازی سازی

یکی ازاصلی ترین تکنولوژی‌های مجازی سازی ، این گونه است که اگر یک سازمان کوچک و یا  بزرگ بیش از یک سرور حقیقی داشته است و تمامی آن ها مجازی سازی شده باشند ، هنگامی که مسئولیت کاری بر روی یک سرور بسیار زیاد شود ، می ‌توان از سخت افزار های دیگر سرورها نیز استفاده کرد ؛ این موضوع بدین معنا است که سخت افزارهای سرور یک نیز به صورت مجازی بر روی سرور دوم به طور حقیقی فعالیتش را به انجام می رسانند و در دیدی کامل تر ،  نبودن وابستگی ماشین های مجازی به منابع سخت افزاری باعث می شود بتواند به صورت بهینه از تمامی سخت افزار های داخل شبکه استفاده کرد .

– نمایش دقیق جزییات

به وسیله تکنولوژی حال حاضر بر روی سرورهای HP، مدیران شبکه قادر به این هستند که به طور کامل سخت افزار هایشان را به صورت کامل مانند دمای سرور، حجم هارد دیسک ها، دمای قطعات و … مدیریت کنند . اما روش جدیدتری نیز برای مدیریت این موارد بیشتر وجود دارد که همان روش مجازی سازی است . مدیران شبکه می ‌توانند در کنسول آن ، تمامی بخش های سرورهای خود را جستجو کنند تا قادر باشند مدیریت بیشتری بر روی شبکه و سرور خود داشته باشند .

امیدواریم از مطالعه مقاله بالا که توسط کانون آرسده تهیه شده است لذت برده باشید . این کانون با سابقه و اگاهی کاملی که در این زمینه دارد در خدمت شما کاربران می باشد تا در صورت بروز هر گونه مشکل بیشتر بتوانید با اعتماد به آگاهی این کانون آن را با تیم مهندسین ما در میان بگذارید .

بهتر است مقالات ما را مطالعه کنید

لیست خرابی لپ تاپ براساس برند

لیست خرابی لپ تاپ براساس برند

/
لیست خرابی لپ تاپ براساس برند دلایل خرابی لپ تاپ چیست ؟ با این …
تاریخچه ساخت لپ تاپ تا کنون

تاریخچه ساخت لپ تاپ تا کنون

/
تاریخچه ساخت لپ تاپ تا کنون لپ تاپ ها جزء سیستم هایی است که ب…
ارزان ترین لپ تاپ ۲۰۲۱
بهترین مدل لپ تاپ برای گیمر
جدیدترین لپ تاپ های سال 2021
تفاوت ویندوز اورجینال با کرک شده
چگونگی آپدیت ویندوز
چگونگی ارتقا کارت گرافیک لپ تاپ
مجازی سازی سرورها
تعمیرات لپ تاپ سامسونگ Samsung
تعمیرات لپ تاپ توشیبا Toshiba
تعمیرات لپ تاپ سونی sony
تعمیرات لپ تاپ لنوو Lenovo
تعمیر لپ تاپ فوجیتسو fujitsu
تعمیرات لپ تاپ دل
تعمیرات لپ تاپ ایسوس
تعمیرات لپ تاپ ایسر
تعمیرات لپ تاپ HP
تعمیرات لپ تاپ
تاریخچه ساخت لپ تاپ
تعمیرات تاچ پد لپ تاپ
تعمیر و تعویض اسپیکر لپ تاپ
تعمیر و تعویض USB لپ تاپ
تاچ پد لپ تاپ
تعمیر فیش روی لپ تاپ
تعمیر فلت لپ تاپ
تعمیر آداپتور لپ تاپ
پورت USB C لپ تاپ
تعمیر و تعویض تاچ پد لپ تاپ
تعمیر و تعویض برد لپ تاپ
تعمیر و تعویض باتری لپ تاپ
تعمیر و تعویض LCD لپ تاپ
تعمیر و تعویض LED لپ تاپ
تعویض ای سی پروگرامر لپ تاپ
تعویض فن لپ تاپ
تعمیر و تعویض هایولتاژ لپ تاپ
تعمیر و تعویض لولای لپ تاپ
تعمیر و تعویض کیبورد لپ تاپ
تفاوت لپ تاپ و اولترابوک چیست
تفاوت الترابوک ها و نت بوک ها و تبلت ها
تعویض لولای لپ تاپ
تعویض کارت شبکه لپ تاپ
تعویض چیپ لپ تاپ
خرابی برد لپ تاپ
خرابی LCD لپ تاپ
خازن ها
حسگر اثر انگشت لپ تاپ
چرا باید ویندوز را آپدیت کرد
دلایل شارژ نشدن باتری لپ تاپ
دلایل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ
داغ شدن لپ تاپ
خیس شدن لپ تاپ
خطرات اشعه لپ تاپ
ریختن مایعات بر روی لپ‌تاپ
ریبال کردن چیپ
روشن نشدن لپ تاپ
رفع مشکل کندی ویندوز
روش رفع مشکل بلو اسکرین BSOD
کلیدهای ورود به بایوس Bios
کارت گرافیک چیست
علت هنگ کردن لپ تاپ
علت روشن نشدن وایرلس در ویندوز
سرسخت ترین لپ تاپ های 2019
معرفی بهترین لپ تاپ های تجاری
معایب اتصال دائم شارژر به لپ تاپ
 مشکلات نرم افزاری لپ تاپ
مراحل نصب ویندوز seven 7
لپ تاپ هایی با بیشترین عمر باتری
ویژگی های ویندوز ۱۰ بر روی لپ تاپ ها
نمودار خرابی لپ تاپ ها
نصب درایور روی انواع ویندوز
تعویض ال سی دی لپ تاپ
بهم ریختن ساعت و تاریخ لپ تاپ
بهترین لپ تاپ های سال 2019
بهترین برند های لپ تاپ
آپدیت کردن ویندوز 7
معرفی انواع رم لپ تاپ
امنیت شبکه های کامپیوتری
اکتیو کردن ویندوز 10
افزایش طول عمر باتری‌های لپ‌ تاپ
اشتباهات رایج در خرید لپ تاپ
LED لپ تاپ

LED لپ تاپ

/
مادربرد Motherboard چیست
قطعات الکترونیکی
CPU چیست ؟؟؟

CPU چیست

/
بایوس Bios چیست ؟
ابزار و تجهیزات تعمیرات لپ تاپ
5 1 رای
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها