برای ارسال دستگاه خود کلیک کنید

تعمیر لپ تاپ

تعمیر لپ تاپ

یکی دیگر از زمینه های فعالیت گروه آلفا تعمیر لپ تاپ میباشد. مجموعه ی آلفا با داشتن سالها تجربه در زمینه ی تعمیر لپ تاپ و فروش قطعات لپ تاپ و نوت بوک ( باتری ، شارژر ، هارد ، رم و …) و خدمات پس از فروش ، یکی از بزرگترین و با تجربه ترین مراکز تعمیر لپ تاپ در سطح تهران و ایران می باشد . این مرکز با در دست داشتن تجهیزات به روز و مدرن (دستگاه BGA ماشین ، تجهیزات تعمیرات ، ذره بین های قوی ،تجهیزات ریبال کردن و …) و همچنین افراد خبره و کاردان که در حال حاضر مشغول به فعالیت در این مجموعه هستند و میتوانند مشکل تعمیر لپ تاپ شما کاربران گرامی را به خوبی برطرف کنند و مطمئن باشید که شما کاربران گرامی خرسند و راضی این مجموعه را ترک میکنید .

تعمیرات سخت افزاری یکی از تخصصی ترین حرفه های ماست . سخت افزار یکی از معدود حرفه هایی است که فرا گرفتن آن چند مرحله دارد . مرحله اول آموزش تئوری و آشنایی با قطعات ، مرحله دوم مطالعه در مورد انواع قطعات و چگونگی فعالیت آنها ، مرحله ی سوم یادگیری نحوه ی باز کردن دستگاه ها ، مرحله ی چهارم آچار به دست شدن و شروع فعالیت های عملی و… تا مرحله ی آخر که جمع آوری تجربه می باشد و سالیانی به طول می انجامه . از این رو این مجموعه افتخار این را دارد که با فرا گیری این علم از گذشته تا کنون و کسب تجارب بسیار در زمینه تعمیرات کامپیوتر و لپ تاپ توانسته انواع مشکلات را شناسایی کرده و راه های رفع آنان را پیدا کند و تا کنون آمار خوبی را در تعمیرات انواع لپ تاپ و کامپیوتر داشته است و این لطف بزرگ خداوند متعال است .

تمامی لپ تاپ ها دارای دو مشکل بزرگ می باشند :

۱ – مشکل سخت افزاری : این مشکلات عموما به سخت افزار لپ تاپ مربوط می شوند که شامل ( مادر بورد ، IC ، سوکت های USB ، HDD ، ODD و…) می باشد .معمولا مشکلات سخت افزاری با ضربه خوردن به وجود می آیند و ممکن است ضربه آسیب جدی به لپ تاپ شما وارد کند ، پس بهتر است در نگه داری لپ تاپ خود دقت لازم را به عمل اورید تا برای تعمیر لپ تاپ خود دچار مشکل نشوید . همچنین توجه داشته باشید که از دستگاه خود در چه محیطی استفاده میکنید زیرا عوامل محیطی ، در سالم ماندن دستگاه شما بسیار موثر می باشند .

مهم ترین قسمت سخت افزاری لپ تاپ ، برد لپ تاپ می باشد . برد لپ تاپ از قسمت های مختلفی تشکیل شده است که در مطالب بعدی برایتان در مورد هر کدام به طور مفصل مقالاتی را ارائه می دهیم . برد لپ تاپ صفحه ای است با آلیاژ های مختلف که مسیر دهی قطعات زیر هر لایه از آلیاژ قرار گرفته است ، از طرفی تمامی قطعات اصلی از جمله تمامی چیپ ها ، I/O ، بایوس ، IC های تمامی اقسام ، اسلات های رم ، مدار باتری ، مدار هارد دیسک و …. بر روی برد تعبیه می شود  . یک سری قطعات هم به برد متصل می شوند مانند هارد دیسک یا ODD ، به گونه ای که مدار هارد دیسک روی برد سوار است و برای ذخیره سازی اطلاعات باید یک هارد را به برد ساتای موجود بر روی برد متصل کنیم . تمامی قسمت سخت افزاری یک سیستم به این صورت مهیا می شوند . توجه داشته باشید که برای راه اندازی یک سیستم کامپیوتری دو چیز باید مورد توجه قرار گیرد : 1 _سخت افزار سیستم 2 _سیستم عامل که خود اصلی ترین قسمت نرم افزاری را تشکیل می دهد .

معمولا سخت افزار سیستم را کارخانه سازنده ی لپ تاپ ها بر روی یکدیگر اسمبل می کنند ولی این موضوع در مورد کامپیوتر های خانگی هم صدق میکند . برای تهیه ی سخت افزار مناسب باید ابتدا نیازمان از یک سیستم کامپیوتری را مشخص کنیم ، پس از آن به سراغ قطعاتی برویم که مکمل دیگری باشند و برد دستگاه آنها را ساپورت کند . پس از تهیه ی یک سخت افزار مناسب به سراغ نرم افزار می رویم . توجه داشته باشید که تمامی کامپیوتر ها میان افزار هم دارند ولی میان افزار را کارخانه هایی که برد لپ تاپ می سازند بر روی یک ic برنامه ریزی میکنند و آن قطعه را بر روی برد سوار میکنند و به این آی سی IC BIOS یا همان بایوس میگویند .

برای آشنایی بیشتر با بایوس می توانید به مقاله ی بایوس چیست مراجعه کنید .

البته لازم به ذکر است که شما کاربران گرامی دیگر هیچ نگرانی در مورد خرابی لپ تاپ خود نباید داشته باشید زیرا مجموعه آلفا به راحتی این مشکل شما را برطرف میکند

۲ – مشکل نرم افزاری : مشکلات نرم افزاری عموما به سیستم عامل سیستم شما مربوط میشود و معمولا ویروس ها عامل آسیب رسانی به سیستم عامل دستگاه شما می باشند . در این باره برای شما کاربران هیچ جای نگرانی نیست زیرا مجموعه ی آلفا مشکل نرم افزاری سیستم شما را به بهترین شکل ممکن برطرف میکند .

اصلی ترین قسمت نرم افزاری یک سیستم ، بخش سیستم عامل دستگاه میباشد . سیستم عامل برنامه ای است که وظیفه ی دستور دهی و کار کشیدن از قطعات سخت افزاری را بر عهده دارد . میان افزار هم ic برنامه ریزی شده ای است که ارتباط بین سخت افزار و نرم افزار سیستم را برقرار میکند . سیستم عامل های پر استفاده و پر کاربرد عبارتند از ویندوز ، مکینتاش ، لینوکس و … اگر که کامپیوتر را بخواهیم به بدن انسان تشبیه کنیم در واقع سخت افزار به بدن انسان و سیستم عامل به مغز انسان تشبیه می شود . به گونه ای که اگر مغز وجود نداشته باشد ، جسم ما بی حرکت می ماند و نمی تواند کاری را انجام دهد . کامپیوتر هم به همین شکل ، اگر که سیستم عامل وجود نداشته باشد ، سخت افزار بدون انجام هیج فعالیتی از کار می افتد و نمیتواند کاری را انجام دهد . همچنین سیستم عامل یک رابط کاربری با فضای گرافیکی است که کاربر راحت تر بتواند با کامپیوتر ارتباط برقرار کند .

بیشتر بدانید : مشکلات نرم افزاری لپ تاپ

باید توجه داشته باشید که عوامل خارجی میتواند به راحتی به سیستم شما آسیب وارد کرده و برای شما مشکل ساز شوند . برای جلوگیری از ورود بدافزار ها یا ویروس ها به داخل سیستم خود باید چند نکته را در نظر داشته باشید .  ابزار های ذخیره سازی که به سیستمتان متصل میکنید در ابتدا توسط انتی ویروس و یا Windows defender سیستم اسکن شوند ، دقت داشته باشید چه فایل هایی را از اینترنت دریافت میکنید (ممکن است فایل ها ویروس داشته باشد) ،  ممکن است این ویروس ها بر روی اطلاعات شما نشسته و به شما احازه ی دسترسی به اطلاعات را ندهد (ویروس گروگانگیر) در این صورت باید هارد دیسک خود را به مجموعه ی بازیابی اطلاعات و ریکاوری هارد ببرید ، ممکن است که با ورود ویروس به سیستمتان دستگاه شما ارور بلوپیج (Blue Screen Of Dead)  به شما بدهد که با مطالعه این مقاله با انواع آن و روش های از بین بردن آن آشنا خواهید شد .

در نهایت ، پس از بروز هر مشکلی برای سیستمتان میتوانید با مشاورین مجموعه ی آلفا تماس برقرار کرده و مشکل خود را با آنها در میان بگذارید و از مشاوره ی رایگان آنها بهره مند شوید .

تعمیر لپ تاپ
تعمیر لپ تاپ توسط مجموعه ی آلفا دارای سه مرحله می باشد 

۱ – دریافت لپ تاپ و ارائه ی رسید .

در این مرحله لپ تاپ چه به صورت حضوری و چه به صورت غیر حضوری از مشتری دریافت شده و در مجموعه ی آلفا قبض می شود .

۲ – ایراد یابی و اعلام هزینه .

پس از دریافت لپ تاپ ، دستگاه ایراد یابی میشود و پس از ایراد یابی و مشخص شدن هزینه ، با مشتری تماس گرفته می شود و به وی اعلام مشکل و هزینه می شود و در صورت عدم تمایل لپ تاپ  شما برایتان ارسال میشود . لازم به ذکر است که تست و ایراد یابی کاملا رایگان است .

۳ – برطرف سازی مشکل و تحویل به مشتری .

پس از موافقت مشتری برای تعمیر لپ تاپ ، مهندسین ما شروع به برطرف سازی مشکل میکنند و پس از تعمیر لپ تاپ با شما تماس گرفته و لپ تاپ بعد از تست کامل در حضور مشتری تحویل مشتری داده می شود .

هدف آلفا جلب رضایت شماست …

بهتر است مطالعه کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *