برای ارسال دستگاه خود کلیک کنید

تعمیر لپ تاپ اچ پیتعمیر لپ تاپ اچ پی HP

یکی دیگر از برند های مطرح و معروف در بازار ایران لپ تاپ HP میباشد .علاوه بر کارایی خوب این محصول ، مهندسان طراح لپ تاپ HP تمامی تلاش خود را برای خلق کردن ظاهری زیبا کرده اند و تا حدودی به نتیجه ی خوبی رسیده اند و توانسته اند نظر مشتریان زیادی را به خود جلب کنند و مورد توجه افراد زیادی قرار بگیرند . لپ تاپ های HP هم از کیفیت خوبی برخوردار هستند و همینکه دارای ظاهری زیبا و با رنگ بندی های خاص می باشند و در ویترین مغازه نسبت به رقبای خود بیشتر جلب توجه کرده و به همین علت فروش زیادی در بازار دارند . واضح است کالاهایی که فروش زیادی داشته باشند ، خرابی بیشتری نیز دارند و لازمه برطرف کردن این امر ، وجود یک مرکز فوق تخصصی تعمیر لپ تاپ میباشد که در تمامی زمینه های تعمیر لپ تاپ به خصوص تعمیر لپ تاپ اچ پی HP مهارت لازم را داشته و با سابقه ی خوبی که در این زمینه داراست ، اعتماد کاربران عزیز را جلب کند و مشکل این کاربران را برطرف سازد و با این وجود یکی از دغدغه های بزرگ این کاربران گرامی در مورد تعمیر لپ تاپ اچ پی برطرف میشود .

در ادامه ی مطالب تعمیر لپ تاپ اچ پی HP به یک سری نکات تخصصی و کلی اشاره میکنیم و بهتر است به این مطالب توجه کنید .


تعمیر و عیب یابی انواع لپ تاپ به خصوص تعمیر لپ تاپ اچ پی در یک نگاه

_ شناخت لپ تاپ و نحوه ی باز کردن آن

باز کردن لپ تاپ یکی از مهمترین قسمت های تعمیرات لپ تاپ به شمار می آید . این قسمت ، قسمت خیلی حساس و تقریبا پیچیده ای است که اگر بتوانید مدتی تمرکز خود را روی باز کردن دستگاه های مختلفی بگذارید میتوانید به طور درست و بدون خرابکاری دستگاهی را باز و بست کنید . مهم بودن این قسمت به آن علت است که اگر نتوانید دستگاه را به درستی باز کنید نمیتوانید به قسمت اصلی سیستم دسترسی پیدا کنید و مشکل را برطرف کنید و اگر هم نتوانید دستگاه را خوب ببندید ممکن است که قسمتی از برد و یا فلت ها تحت فشار قرار گیرند و از بین بروند ، به همین علت این قسمت بسیار حائز اهمیت است و توصیه ی بنده به افرادی که قصد یادگیری تعمیرات را دارند آن است که مدتی فقط به سراغ باز و بسته کردن دستگاه های مختلف بروند و پس از آنکه این مرحله را فراگیر شدند به سراغ عیب یابی دستگاه ها بروند . بهتر است به ادامه ی مقاله ی تعمیر لپ تاپ اچ پی توجه فرمایید .

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی تعمیرات لپ تاپ می توانید به لینک تعمیرات لپ تاپ مراجعه کنید .

_ شناخت قطعات

در این مرحله توصیه می شود اگر الکترونیک نمیدانید بهتر است با تعاریف و عملکرد های خازن و انواع آن – مقاومت – دیود – دیود زنر – ای سی – کریستال – سلف – فت یا همان فت ماس در مطلب قطعات الکترونیکی آشنا شوید . اما تا  این ها را نشناسید و از نزدیک روی برد نبینید ، فایده ندارد . در ۹۰% برای عیب یابی و تعمیر لپ تاپ نیاز به شناخت همین قطعات داریم و اینکه باید بدانیم این قطعات در چه حالاتی خراب شده محسوب می شوند و در چه حالاتی سالم ، تا بتوانیم مشکل در برد را پیدا کرده و آن را برطرف کنیم . آشنایی نداشتن با قطعات روی برد و وظایف آنها و حالات آنها سبب می شود تا نتوانیم به درستی ایراد را پیدا کرده و مشکل را برطرف کنیم . همچنین برای جداسازی این قطعات از روی برد باید بتوانید با هویه و هیتر آن قطعات را داغ کرده تا جایی که پایه هایشان نرم شود و سپس از برد جدا کرده و قطعه ی جدید جایگزاری شود . تمامی این ها نیاز به داشتن تجربه و مهارت در زمینه ی تعمیرات لپ تاپ می باشد و افراد مجموعه ی آلفا تمامی این مراحل را به خوبی پشت سر گذاشته و هم اکنون آماده ی خدمات رسانی به شما کاربران گرامی می باشند .

_ عیب یابی ( پیغام نداشتن شارژ No charge )

عدم شارژ : در مرحله اول پین ورودی شارژ را ولتاژ گیری میکنیم ، با توجه به مقدار خروجی ، ولتاژ خروجی آن باید ولتاژ بر روی این پین باشد . در صورت نداشتن ولتاژ مشکل از آداپتور است . باتری هایی که آمپر بالایی دارند ، عمر زیادتری دارند که نتیجتا شارژ بیشتری نگه می دارند . در صورت داشتن ولتاژ ورودی روی پین ورودی شارژ ، مسیر ولتاژ را تا IC شارژ تست و تعقیب میکنیم و بهتر است بدانید که این قطعه در نزدیکی سوکت خروجی باتری قرار دارد . در حین دنبال کردن مسیر مدار ورودی ، توجه داشته باشید که از نظر ظاهری مشکلی در مدار ورودی مشاهده نشود .  بهتر است به ادامه ی مطالب تعمیر لپ تاپ اچ پی HP توجه فرمایید .

توجه داشته باشید 50% ایرادات روی برد دستگاه از ظاهر مشخص می شود و این بدان معنی است که یک تعمیر کار خوب باید بیننده ی خوبی باشد تا بتواند به خوبی کوچکترین تغییراتی را در برد مشاهده کرده و آن را از بین ببرد .

_ عیب یابی (بوت نشدن )

۱_ بوت نشدن : زمانی سیستم بوت نمیشود که به CPU ولتاژ نرسد . IC شارژ تامین کننده ی ولتاژ CPU است . اگر سیستم بالا نیامد ، باید مسیر را تا آن بررسی کرد و ولتاژ هسته ی V core  را اندازه گیری کرد که مقدار آن ۱٫۵ باشد که در صورت بالاتر بودن ، CPU میسوزد  این مطالب میتواند در زمینه ی تعمیر لپ تاپ اچ پی به شما عزیزان کمک کند .

نحوه ی ولتاژ گیری V core

پراپ منفی (یکی از پایه های مولتی متر ) را به گراند (یکی از بخش هایی که ولتاژ منفی تولید میکند مثل پیچ ها ) برد وصل میکنیم . در مرحله اول باید توجه داشت کار ولت گیری را ابتدا از فت های اطراف هسته آغاز میکنیم که باید بر روی پایه ی DRAIN یکی از آنها ، V core  مشاهده شود . معمولا تعداد این فت ها سه تا می باشد . بعد از آن باید سلف را ولت گیری نمود تا ولتاژ صحیح هسته را متوجه شویم . پس :

_ یکی از سه فت موجود باید ولتاژ تقریبی ۱٫۵ را بدهد .

_ یکی از فت ها باید ولتاژِی برابر ولتاژ ورودی دستگاه را بدهد که تقریبا ۱۹ میباشد .

_ اگر مورد دوم یعنی ولتاژ ۱۹ را نداشته باشیم ، مشکل از IC پخش کننده ولتاژ است .در صورت داشتن این ولت و نداشتن  V core ، مشکل میتواند از :فت ها – مقاومت های زیر ۱۰ اهم – و سلف ها باشد که باید این موارد را چک کرد .

در مرحله ی بعد اگر مشکل از سه مورد بالا نبود ، مشکل از IC pwm هست که تامین کننده ی ولتاژ هسته می باشد . چنانچه به ان ولتاژ رسد اما خارج نشود مشکل از همین IC  است .

IC Pwm : باید هماهنگ فت یک ولتاژ را از طریق  پایه ی Gate به فت ها برگرداند ، در این حالت یک ولت در پایه ی Gate فت داریم که این ولتاژ باید ۳٫۳ ولت باشد که از PWM برمیگردد که اگر این ها موجود بود قطعا ولتاژ هسته Vcore را داریم و در غیر این صورت باید چک کنیم که ورودی های ما اتصالی داشته و یا از کار افتاده است . در صورت از کار افتادگی باید ببینیم که ولتاژ از چه قسمتی به بعد عبور نمیکند ، شاید در این میان بر حسب حرارت قطعه ای تکان خورده و جابه جا شده است . در صورتی که اتصالی کرده باشد ، دستگاه منبع تغذیه آمپری را به ما نشان میدهد که گویای اتصالی داشتن دستگاه است و در همین حین باید در برد ریز شویم تا بتوانیم دلیل اتصالی را پیدا کرده و آن را از بین ببریم .

تست Pwm :هرگاه ولتاژ ۳٫۳ باشد قطعا این IC سالم است ، در غیر این صورت مشکل از آن است . یعنی اگر ولتاژ 3.3 باشد مشکل از ای سی مد نظر نیست ولی اگر نباشد مشکل به همین آی سی مربوط می شود .

نکات لازم در زمینه ی تعمیر لپ تاپ به خصوص تعمیر لپ تاپ اچ پی

_ احتمال خرابی Pwm بسیار بالاست .

_ در صورتی که CPU به برد متصل نباشد هیچ ولتاژی مشاهده نمیشود اما چنانچه CPU به مدار وصل نباشد برای تشخیص V core  از دستگاهی به نام امولاتور یا شبیه ساز آن کمک میگیریم . این دستگاه به جای CPU قرار میگیرد و کمک میکند ولتاژ هسته تولید شود . البته در استفاده از این دستگاه ولتاژ فت ها به جای ۱٫۵ روی ۱٫۷ قرار میگیرد و در صورت عدم کارکرد امولاتور مشکل بی شک از قطعات ذکر شده است .

کمی در مورد مجموعه ی آلفا بدانید

مجموعه آلفا با در دست داشتن بهترین و به روز ترین تجهیزات ممکن و همچنین بهترین افراد و نیروهای انسانی آماده ی خدمات رسانی به شما کاربران عزیز می باشد .این مجموعه میتواند به شما کاربران عزیز بهترین خدمات را در زمینه ی تعمیر لپ تاپ اچ پی و انواع زمینه ها ارائه بدهد .فقط کافی است به این مجموعه اعتماد کنید .

هدف آلفا جلب رضایت شماست ….

بهتر است مطالعه کنید

4 پاسخ
 1. حمید
  حمید گفته:

  باتری لب تابم شارژ نمیشه.باتری سالمه و وقتی از جای دیگه شارژ بشه رو لب تاب خودم کار میکنه تا شارژ تموم بشه.لبتاب اچ پی ۴۳۵۰
  مشکل از کجاست

  پاسخ
  • farzam
   farzam گفته:

   سلام ، ایراد از مدار شارژ دستگاهتون هست و باید برای رفع مشکل به صورت حضوری اقدام کنید . میتونید در بخش تماس با ما با مشاورین ما ارتباط برقرار کنید .

   پاسخ
 2. نبی
  نبی گفته:

  سلام خسته نباشید
  لپ تاپ ام هنگ میکنه برای کار های خیلی ساده در حالیکه amd 10 گرافیک ۲.۵ گیگ دیدیکت و ۴ گیگ رم.
  یک بار ضربه خورده از ارتفاع ۱.۵ متری پایین افتاده

  پاسخ
  • farzam
   farzam گفته:

   سلام
   این مشکل شما میتونه از هارد دیسک لپ تاپ خودتون باشه ، چونکه میگید لپ تاپ ضربه خورده و روی کارهای ساده ای هم که انجام میدید کند هستش ، برای رفع مشکل خودتون یا باید هارد دیسک لپ تاپ رو تعویض کنید و ویندوز جدید روی هارد دیسک نصب کنید و یا هارد دیسک لپ تاپ رو تعمیر کنید که به احتمال 99 درصد با انجام این کار مشکل برطرف میشه .
   میتونید این مقاله رو مطالعه کنید
   تعمیرات تخصصی هارد دیسک

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *