برای ارسال دستگاه خود کلیک کنید

تعمیر لپ تاپ لنوو
تعمیر لپ تاپ لنوو

تعمیر لپ تاپ لنوو با توجه به گوناگونی محصولاتی که دارد ، نیازمند حضور کارشناسان متعهد و متبحر در زمینه ی تعمیر لپ تاپ می باشد . تسلط و آشنایی با ساختار های گوناگون و ویژگی های منحصر به فرد هر یک ازین محصولات ، سبب می شود تا کارشناسان آلفا بتوانند به طور صحیح تر مشکل را ریشه یابی کنند و در صدد برطرف کردن آن مشکل بر آیند . در همین راستا مهندسین ما اطلاعات جامع و کلی را در زمینه ی تعمیرات لپ تاپ های تولید شده در کارخانه ی لنوو در اختیار نویسندگان ما قرار داده تا نویسندگان ما آنان را با شما در اشتراک بگذارند ، به همین علت بهتر است در ادامه با ما همراه باشید .

اطلاعات کلی در مورد ساختمان لپ تاپ های لنوو

لپ تاپ های لنوو از نظر کیفیت ساختاری بسیار مناسب هستند ، یعنی کیفیت این لپ تاپ ها در حد کارخانه های قوی در صنعت ساخت و تولید لپ تاپ مانند ایسوس می باشد . تنها تفاوت لپ تاپ های لنوو با دیگر رقبای خود ، بدنه ی ضعیف آنهاست . در واقع چهارچوب لپ تاپ های لنوو از دیگر لپ تاپ ها به خصوص لپ تاپ های ایسوس بسیار صعیف تر است و ضعیف تر عمل میکند ، همین قضیه میتواند یکی از دلایل کمتر بودن قیمت لپ تاپ های لنوو نسبت به بقیه ی رقبایش باشد . ولی از نظر بنده لپ تاپ های لنوو لپ تاپ های مناسبی برای تهیه کردن و استفاده کردن می باشند چرا که سخت افزار مناسبی دارد و به جرات میتوانم بگویم که سخت افزار لپ تاپ های تولید شده در کارخانه ی لنوو می تواند با سخت افزار تولید شده در دیگر کارخانه ها به حوبی رقابت کند .  از طرفی دیگر کاربران باید بتوانند به خوبی از لپ تاپ خود مراقبت کنند چه با بدنه ی ضعیف و چه با بدنه ی قوی ، چرا که اگر ضربه ای به آنها وارد شود ، ممکن است هر دو دچار مشکل شوند ، یکی بیشتر و دیگری کمتر و در نهایت خرید لپ تاپ لنوو از نظر هزینه ای به نظر بنده به صرفه تر است .

مراحل تعمیر لپ تاپ های لنوو

طبق نکات قبلی که در شروع کار برایتان شرح داده شد ، لپ تاپ های لنوو معمولا از ناحیه ی قاب به مشکل بر میخورند و مراجعه کنندگان درخواست تعمیر و یا تعویض قاب های لپ تاپ خود را دارند ، با وجود این تفاسیر این لپ تاپ ها ممکن است از نواحی های دیگر هم با مشکل مواجه شوند ، در ابتدا میخواهیم از برد لپ تاپ های لنوو کمی برایتان صحبت کنیم .

برد لپ تاپ های لنوو

در واقع برد یا همان مادر برد یک قطعه نیست ، بلکه مجموعه ای است که مداری آن را به یکدیگر متصل میکند و مسیر های عبور ولتاژ بر حسب نیاز هر قطعه را مشخص میکند . بعضی از این اجزا به طور مستقل قابل تعمیر یا تعویض هستند و برخی از این اجزا هم قابل تعمیر یا تعویض نیستند و در این حالت است که مجبور به تعویض مادر برد می شویم . همانطور که از نام این مدار پیداست ، اصلی ترین قسمت یک سیستم مادربرد آن می باشد ، چراکه اصلی ترین قطعات از جمله تمامی آی سی های مورد نیاز ، چیپ های GPU CPU ، NB و SB و … روی این مدار تعبیه شده اند و اصلی ترین قسمت HardWare  سیستم محسوب می شود . خب هرکدام از این اجزا به صورت مجزا و یا هماهنگ با اجزایی دیگر وظایفی را بر عهده دارند که با انجام این وظایف شما میتوانید با دستگاه خود فعالیتی را انجام دهید . واضح است که هر کدام از این قطعات بنا به دلایلی پتانسیل سوختگی را دارند و میتوانند در روند فعالیت صحیح سیستم شما اختلال ایجاد کنند . در بعضی مواقع سیستم دچار آب خوردگی می شود و در بعضی مواقع هم ضربه دچار از کار افتادن قسمتی از برد سیستم شما می شود و در بعضی مواقع هم دلایل دیگر ، در اینجا بحث ، آن است که در صورت بروز همچنین اتفاقی چگونه برد لپ تاپ خود را زنده کنیم ؟؟؟ در ادامه میتوانیم بگوییم که انجام این کار نیازمند داشتن تخصص و تجربه ی کافی می باشد و در صورت نداشتن این دو فاکتور ، توصیه میکنیم که هیچ وقت برد لپ تاپ خود را دستکاری نکنید و لپ تاپ خود را به مجموعه ای معتبر برده و اجازه دهید که مهندسین آن مجموعه مشکل شما را برطرف کنند . دقت در مراجعه به مجموعه ای معتبر با داشتن سابقه ی کافی در این زمینه میتواند در روند بهبود دستگاه شما تاثیر بسزایی داشته باشد .

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی مادر برد لپ تاپ می توانید به این لینک مراجعه کنید .

خرابی قطعات درونی لپ تاپ لنوو

RAM

در این قسمت باید در مورد قطعات اینترنال (رم، هارد دیسک ، باتری اینترنال و …) لپ تاپ های لنوو اطلاعاتی را در اختیار شما کاربران قرار دهیم . همانطور که میدانید رم بر روی دستگاه مانند حافظه ی کوتاه مدت انسان عمل میکند و پس از هربار خاموش شدن دستگاه آن اطلاعات از بین می رود . نبود رم در دستگاه سبب عدم تصویر دهی دستگاه برای انجام فعالیت می شود ، در حالاتی از جمله تصویر ندادن دستگاه پس از روشن شدن دستگاه ، شما باید یکبار رم دستگاه خود را تمیز کنید و بار دیگر امتحان کنید ، در صورت جواب نگرفتن دستگاه خود را با یک رم جدید تست کنید و اگر دستگاه شما تصویر داد ، مشکل از رم شما بوده است . معمولا خرابی رم تاثیر مستقیم بر روی تصویر دستگاه شما دارد .

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رم لپ تاپ میتوانید به مقاله ی انواع رم لپ تاپ مراجعه کنید .

HardDisk

مورد دیگر حافظه ی بلند مدت دستگاه شما یا همان هارددیسک (درایو سخت) می باشد . این حافظه ها در انواع HDD ، SSD ،SSHD می باشند و هرکدام از این هارد دیسک ها ویژگی خاص خود را دارند . هارد دیسک های HDD دارای قسمت مکانیکی و یک برد می باشند که اطلاعات به وسیله ی پلتر بر روی هد ذخیره سازی می شود . هارد دیسک های SSD نسل جدید هارد ها می باشند که اطلاعات بر روی برد و چیپ ست های موجود بر روی برد ، به صورت ماتریس n*n (بسته به حجم هارد ) ذخیره می شوند . این هارد دیسک ها از سرعت بسیار بالایی برخوردار هستند و برای تهیه ی آنها باید هزینه ی زیادی را بپردازید .

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هارد دیسک میتوانید به این لینک مراجعه کنید .

هارددیسک های SSHD نوعی از هارد ها هستند که در واقع جدیدترین نسل هارد دیسک ها به حساب می آیند ، ولی بهترین نسل نیستند . این نوع هارد تلفیقی از هارد دیسک SSD و هارد دیسک HDD است به گونه ای که مقداری حافظه ی SSD برای اجرای نرم افزارها و فعالیت هایی که در طول روز بیشتر با آنها سرو کار دارید قرار داده شده است . شما کاربران به قسمت SSD دسترسی ندارید و خود هارد دیسک بنا به استفاده شما از هر برنامه ای درون کامپیوتر ، تشخیص میدهد که آن نرم افزار پرکاربرد تر نسبت به بقیه می باشد و آن نرم افزار در قسمت SSD ذخیره می شود . کاربران فقط به قسمت HDD دسترسی خواهند داشت .

با مراجعه به این لینک اطلاعات خود را در زمینه ی هارد های SSHD افزایش دهید .

چیپ ست ها

چیپ یا همان چیپ ست به مجموعه ای از تراشه ها و اجزای الکترونیکی گفته می شود که در یک مدار جمع آوری شده اند . چیپ ست ها وظایف مهمی را برای راه اندازی سیستم کامپیوتری شما انجام می دهند و نقش های بسیار مهمی را بر روی مادربورد لپ تاپ ایجاد میکنند . از گذشته تا کنون مادربورد ها به خصوص مادربورد های لپ تاپ بسیار تغییر کرده است و یکی از آن تغییرات کمتر شدن چیپ های موجود بر روی برد لپ تاپ بوده است چرا که تهیه ی هرکدام از آن چیپ ست ها هزینه ی زیادی را متحمل می شد و با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی تمامی آن چیپ ها را در یک یا دو مدار جمع آوری کرده اند و در حال حاضر دو یا سه چیپ بر روی برد مشاهده می کنید . مهمترین چیپست موجود بر روی برد لپ تاپ ، CPU می باشد . این چیپ وظیفه ی دستور دهی و پردازش را در سیستم برعهده دارد . بعد از آن بسته به طراحی برد چیپ های GPU ، NB و SB را بر روی برد مشاهده خواهید کرد که ممکن است به صورت ادغامی تمامی این چیپ ست ها در یک چیپ تعبیه شده و شما بر روی برد یک چیپ را مشاهده میکنید مانند دستگاه LENOVO ideapad 310

و …

در مورد چیپست ها بیشتر بدانید .

خرابی لوازم جانبی لپ تاپ لنوو

یکی دیگر از مشکلاتی که میتواند برای لپ تاپ های لنوو بوجود آید ، خرابی قطعات جانبی دستگاه می باشد . قطعات جانبی شامل کیبورد ، تاچ پد ، LCD ، ODD و … می باشد . از جمله دلایلی که سبب خرابی این قطعات میشود میتوان به ، ضربه خوردن دستگاه ، خیس شدن دستگاه ، نوسان برق و … اشاره کرد که کاربران با مراقبت بیشتر از دستگاه خود می توانند مانع از بروز همچنین مشکلاتی شوند . توجه داشته باشید که مهم بودن این مسئله به دلیل آن است که ممکن است قطعات دستگاهی که شما هم اکنون در حال فعالیت با آن هستید و با آن به مشکل برخورده اید در بازار به راحتی یافت نشود ، در نتیجه شما نمیتوانید با دستگاه خود کار کنید و در واقع دستگاه شما بلااستفاده میشود . مجموعه ی آلفا به دلیل آنکه در این زمینه سالها فعالیت داشته است ، تقریبا انواع قطعات ریز و درشت انواع دستگاه ها را در بانک قطعاتی خود در اختیار دارد و شما با مراجعه به این مرکز میتوانید مشکل خود را برطرف کنید .

خدماتی که مجموعه آلفا در زمینه ی تعمیرات تخصصی به شما کاربران عزیز ارائه میدهد

– تعمیر مادربرد انواع لپ تاپ

– تعمیر و ریکاوری اطلاعات انواع برند لپ تاپ

– تعمیر باتری انواع لپ تاپ در صورت امکان

– باز کردن قفل بایوس انواع لپ تاپ

– تعمیر و تعویض مودم انواع لپ تاپ

– تعمیر گرافیک لپ تاپ ، ریبال کردن گرافیک لپ تاپ ، و حتی تعویض چیپ لپ تاپ در مواقع ممکن

– تعویض انواع قطعات لپ تاپ ، به خصوص تعویض LCD و LED

– تعویض کیبورد انواع لپ تاپ بدون آسیب رسانی به قاب های لپ تاپ

– تعمیر و تعویض بلوتوث و وایرلس لپ تاپ

– تعمیر و تعویض لولای لپ تاپ

– جوش پلاستیک زدن قاب های انواع لپ تاپ

– نصب انواع ویندوز با درایور ها و کلیه نرم افزار های گرافیکی

– ایراد یابی برد و رفع اتصالی در برد لپ تاپ و انواع برد های وابسته

بهتر است بدانید تعمیر لپ تاپ لنوو در این مرکز میتواند به بهترین شکل صورت گیرد و شما میتوانید به راحتی تعمیر لپ تاپ لنوو خود را به مجموعه آلفا بسپارید.

تعمیر لپ تاپ لنوو

کمی در مورد مجموعه آلفا بدانید

مجموعه آلفا ، یکی از بزرگترین مجموعه های در حال فعالیت در زمینه ی تعمیر لپ تاپ در تهران ، بلکه در ایران می باشد .این مجموعه با در دست داشتن بهترین و به روز ترین تجهیزات مرتبط به کار و داشتن کادر مجرب و ماهر در این زمینه میتواند مشکل تعمیر لپ تاپ لنوو شما را به بهترین شکل ممکن انجام دهد .

این مجموعه با سابقه چند ساله در زمینه های مختلف ، به خصوص تعمیر لپ تاپ ، خدمات زیادی را به کاربران عزیز ارائه داده و تمامی تلاش خود را برای رازی نگه داشتن و ارائه بهترین خدمات در تمامی زمینه های کامپیوتری ، به خصوص تعمیر لپ تاپ لنوو انجام میدهد .

همچنین این مجموعه راحت ترین دسترسی را برای شما خواهد داشت به طوریکه با هرگونه وسیله ی نقلیه ای به راحتی می توانید در هر ساعتی از روز به این مجموعه حضور پیدا کنید و مشکل خود را برطرف کنید .

هدف آلفا جلب رضایت شماست …

بهتر است مطالعه کنید

4 پاسخ
 1. فاطمه
  فاطمه گفته:

  سلام. خسته نباشید. من لپ تاپ lenovo g50 دارم. پیچ لپ تاپ شل شده بود و من فک میکردم پین های داخل لپ تاپ شکسته که گوشه ی لپ تاپ باز شده و داخلش یکم مشخصه طوریکه قسمت سوکت شارژرش آویزون بود. بعضی اوقات که من شارژر رو به سوکت میزدم، لپ تاپ خاموش میشد و من باید یکبار باتری رو درمیاوردم و سرجاش میذاشتم تا لپ تاپ دوباره روشن شه. این مشکل حدود 6 ماه داشتم. تا اینکه خودم دیدم با اتصال شارژر، اینبار یه جرقه بین اتصال شارژر و سوکت زده شد و وقتی لپ تاپ رو روشن کردم دیگه وقتی شارژر رو بهش وصل میکنم پیام not plugged in میده و فقط زمانی لپ تاپ رو شارژ میکنه، که خاموش یا توی حالت sleep باشه. یه شارژر نو گرفتم و وقتی به لپ تاپم زدم اون شارژر هم خراب شد. الان مشکل لپ تاپ من چی هست؟ میخوام یه جای مطمئن برای تعمیر ببرمش. ممنونم

  پاسخ
  • farzam
   farzam گفته:

   سلام
   دوست عزیز مشکل به احتمال زیاد مدار شارژ لپ تاپ یا مدار ورودی لپ تاپ شما دچار اتصالی شده ، اینکه شما به صورت مستمر همین روال رو ادامه دادی ممکه باعث بروز این مشکل برای لپ تاپ شما شده ، در هر صورت اینکه دوباره از لپ تاپ خود استفاده کنید اشتباه هست زیرا ممکنه قطعات اصلی مادربرد لپ تاپ شما سوخته و دیگه قابل تعمیر نباشه . شما میتونید لپ تاپ رو به به روش هایی که در بخش تماس با ما ذکر شده به دست ما برسونید تا مشکلتون رو برطرف کنیم .

   پاسخ
 2. رحمانیان
  رحمانیان گفته:

  با سلام ؛ یک لنوو یوگا پرو 2 ؛ مدل CORE M دارم که کابل فلت ان خرابه و ضمنا باطریش هم فورا خالی میکنه لطف می فرمائید :
  ایا کابل فلت و باطری برای تعویض موجود هست ؟
  موفق باشید.

  پاسخ
  • farzam
   farzam گفته:

   سلام
   برای کسب اطلاعات از قطعات خراب لپ تاپ میتوانید با شماره های موجود در سایت تماس برقرار کنید و از موجودیت قطعه ی لپ تاپ مورد نظر کسب اطلاع کنید . توجه داشته باشید که هم فلت لپ تاپ و هم باتری لپ تاپ قابل تعمیر هستند به شرطی که قطعات نو برای جایگزین وجود نداشته باشد . در این صورت میتونیم به سراغ تعمیر باتری لپ تاپ لنوو و تعمیر کابل فلت لنوو برویم .

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *