برای ارسال دستگاه خود کلیک کنید

تعمیر لپ تاپ دل
تعمیر لپ تاپ دل

یکی از بزرگترین برند های لپ تاپ در دنیا در زمینه ی ساخت لپ تاپ ، برند دل می باشد و تعمیر دستگاه های تولید شده در این کارخانه ، تخصص مهندسین شرکت آلفا می باشد . تعمیر لپ تاپ دل در این مجموعه ، توسط بهترین افراد صورت میگیرد و این افراد مهندسانی میباشند که هم به صورت تئوری و هم به صورت عملی این کار را از ابتدا شروع کرده و از تمام زیر و بم های این قضیه مطلع هستند و هرگونه مشکل حل نشدنی را میتوانند حل کنند و ایراد دستگاه شما را برطرف کنند  و رضایت شما را در این زمینه جلب کنند . تعمیر لپ تاپ دل ممکن است در نگاه اول امری و بی دردسر به نظر برسد ولی بهتر است بدانید که اینگونه نیست و این کار ، کاری سخت و پیچیده است که حل کردن آن ، ملزم به داشتن تجربه و مهارت کافی در زمینه ی تعمیر لپ تاپ دل می باشد . امروزه مراکز زیادی با داشتن تجربه کم و اندکی مهارت ، وارد این زمینه کاری شده اند و به جای آنکه مشکل را حل کنند ، به مشکل می افزایند و ممکن است مشکلاتی که این افراد بی تجربه بوجود می آورند ، غیر قابل جبران باشد و حتی متخصصان کامل نیز نتوانند آن مشکل را برطرف کنند .

نکاتی در مورد تعمیرات لپ تاپ های دل

لپ تاپ های دل از ظاهر بسیار مناسبی برخوردار بوده اند و از نظر توان دستگاه ها ، بسیار مناسب بوده و طبق کسب اطلاعات تجربی ، دستگاه های تولید شده در این شرکت به راحتی ، چندین سال برای کاربران کار میکند و در فعالیت آنها مشکلی را بوجود نمی آورد . با تمام این تفاسیر ممکن است این دستگاه ها بر اثر بروز اتفاقات و یا سهل انگاری صاحبان آنها با مشکلاتی مواجه شوند که این مشکلات در روند استفاده از سیستم میتواند مشکلاتی را بوجود آورد که در ادامه ی این مطلب میخواهیم درباره ی این مشکلات و طریقه ی رفع آنان برایتان مطالبی را ارائه دهیم ، بهتر است تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید .

مشکلات شایع در دستگاه های دل DELL

یکی از شایع ترین مشکلاتی که در دستگاه های دل مشاهده می شود ، به خصوص دستگاه های DELL inspiron 5010 ، ایراد در تصویر دستگاه است . اکثر افراد فکر میکنند که این مشکل از LCD دستگاه است در صورتیکه اینگونه نیست . بدین صورت که تصویر دستگاه شما در بعضی مواقع از بین میرود و شما صفحه ی سیاه را مشاهده میکنید ، در بعضی مواقع مشاهده ی این مشکل به همراه حضور خط های موازی بر روی صفحه است و در بعضی از مواقع صفحه دچار پرش می شود که این مشکل قطعا از چیپ گرافیک این دستگاه است و باید این قطعه بر روی دستگاه شما تعویض شود تا تصویر دستگاه شما به حالت اولیه باز گردد . توجه داشته باشید که در این مواقع ریبال این چیپ بی فایده است و باید چیپ حتما تعویض شود .

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی تعویض چیپ لپ تاپ میتوانید به این لینک مراجعه کنید .

مشکل تصویر در لپ تاپ های دل

این مشکل معمولا در تمامی لپ تاپ ها یکسان است و در صورت رعایت نکردن نکات ایمنی به این مشکل برخواهید خورد . در بعضی مواقع ممکن است که LCD دستگاه شما بر اثر ضربه و یا اتصالی ، تصویرش از بین برود و یا دچار پیکسل سوختگی شود . در هر صورت باید LCD دستگاه شما تعویض شود . توجه داشته باشید که در بعضی مواقع LCD  دستگاه شما بر اثر ضربه دچار کمی پیکسل سوختگی می شود ، نکته اینجاست که این پیکسل سوختگی گسترش پیدا میکند و سبب از بین رفتن دیگر پیکسل های دستگاه شما می شود و خرابی گسترش پیدا میکند تا جایی که تصویر شما از بین برود ، به همین علت باید توجه داشته باشید که حتی کوچکترین ضربه ای به LCD دستگاهتان و در کل دستگاهتان وارد نشود .

برای کسب اطلاعات بیشتر به مطلب LCD و انواع مشکلات آن مراجعه کنید .

مشکل مادربرد لپ تاپ های دل

مادربرد لپ تاپ ها ، از گستردگی و پیچیدگی بسیاری برخوردار هستند . در واقع برد ، مداری است که روی آن مدار ، انواع IC ها با مسیر دسترسی های متفاوت پیاده سازی شده اند . در بعضی از مواقع بسیاری از این IC ها در معرض آسیب و خطر قرار میگیرند و حتی ممکن است این IC ها از بین بروند و در روند کار دستگاه مشکل بوجود آورد . رطوبت ، ضربه ، گرد و خاک ، مایعات و … همگی میتواند سبب خرابی برد لپ تاپ شما شود . در واقع اصلی ترین قسمت یک لپ تاپ ، برد آن لپ تاپ است ، چراکه تمامی قطعات اصلی و دستور دهی ها از این قسمت نشآت میگیرد ، به همین علت باید توجه خاصی به این قسمت داشت زیرا در حالاتی ممکن است که مشکل بوجود آمده برای برد لپ تاپ شما شدید باشد و برد قابل تعمیر نباشد . به همین علت در نگه داری لپ تاپ خود بسیار دقت فرمایید .

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی مادربرد میتوانید به مقاله ی مادربرد چیست مراجعه کنید .

مشکلات امنیتی لپ تاپ های دل

یک سری از لپ تاپ های تولید شده در شرکت دل به دلیل استفاده از یک SSL غیر امن در خود دستگاه به راحتی مورد حمله ی هکر ها قرار میگیرند . مشکل از آنجایی شروع میشه که این SSL به صورت محلی در سیستم ذخیره می شود و هکر با استفاده از به کار گیری روش مهندسی معکوس به راحتی یک کلید شخصی برای خود می سازد و تا شما به وای فای متصل میشوید سیستم شما را به راحتی هک میکند . سیستم هایی از دل که تا کنون دارای این SSL غیر امن بوده و شناسایی شده اند عبارتند از : XPS ، inspiron 5000 ، Xps13 و … . دستور العمل از بین بردن این بد افزار در سایت دل قابل مشاهده است و شما می توانید برای مشاهده ی این دستورالعمل به سایت دل مراجعه کنید .

مشکل هارد دیسک لپ تاپ های دل

خرابی هارد دیسک سبب بروز چند اتفاق در دستگاه شما میشود که ممکن است شما متوجه خرابی هارد دیسک خود نشوید و به همین دلیل دچار سردرگمی شوید . یکی از مشکلاتی که در اثر خرابی هارد دیسک مشاهده میکنید ، مشکل ارور بلو پیج یا همان صفحه ی مرگ است که با مراجعه به این لینک می توانید در مورد آن مطالعه کنید .

همانطور که میدانید هارد دیسک حافظه ی بلند مدت دستگاه شما محسوب می شود و در صورت خرابی این قطعه ، اطلاعاتی که به آنها نیاز دارید از بین خواهد رفت و ممکن است این اطلاعات برای شما بسیار حیاتی و مهم باشد که در صورت از بین رفتن آن با مشکل جدی روبرو خواهید شد . هارد دیسک ها دارای سه نوع HDD ، SSD و SSHD هستند . هارد های نسل اول یا همان HDD دارای یک برد و یک قسمت مکانیکی می باشند که اطلاعات بوسیله ی هد بر روی پلتر ذخیره می شود . هارد دیسک های نسل دوم یا همان SSD ها در حال حاضر بهترین هارد دیسک های موجود می باشند که از یک برد تشکیل شده اند و سرعت انتقال اطلاعات بالایی را دارند . هارد دیسک های نسل سوم یا همان SSHD که به هارد دیسک های هیبریدی معروف هستند که تلفیقی از هارد دیسک های SSD و HDD می باشند که جدید ترین تکنولوژی هارد دیسک ها محسوب می شوند . مسلم است که هارد دیسک ها در سیستم کامپیوتری شما نقش مهمی را ایفا میکنند و نگه داری صحیح از آنها سبب می شود تا شما با مشکل مواجه نشوید .

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی هارد دیسک ها و مشکلات آنها می توانید به مقاله ی تعمیر هارد دیسک مراجعه کنید .

تعمیر لپ تاپ دل

کمی در مورد مجموعه آلفا بدانید

یکی از ویژگی های مجموعه آلفا که این مجموعه را از بقیه متمایز میکند ، آدرس مناسب این مجموعه است . یعنی شما کاربران گرامی ، برای مراجعه به این مجموعه ، به راحتی میتوانید با وسیله نقلیه خود و یا وسایل نقلیه ی عمومی در این مجموعه حضور پیدا کنید و لازم به ذکر است که این مجموعه خارج از محدوده ی طرح ترافیک و طرح زوج و فرد می باشد و از این بابت این مجموعه از مجموعه های برتر برای رفع مشکل شما می باشد .

پس از اتمام تعمیر لپ تاپ دل شما ، این مجموعه دستگاه شما را تا چند ماه گارانتی میکند و با وجود این مسئله دیگر خیالتان بابت تعمیرات لپ تاپ خود راحت میشود .این مجموعه تمامی راه های مشکل را برای شما کاربران گرامی هموار کرده است و تمام سعی خود را برای ارائه بهترین خدمات به شما کاربران گرامی میکند و مطمئن باشید که این مجموعه کار تعمیر لپ تاپ دل شما را به خوبی انجام می دهد و شما با رضایت کامل این مجموعه را ترک میکنید .

هدف آلفا جلب رضایت شماست …..

بهتر است مطالعه کنید

2 پاسخ
  • farzam
   farzam گفته:

   سلام ، در ابتدا باید ببینید که این سیاهی تاثیر بسیاری روی کارکرد شما با سیستم داره یا خیر ، اگر آزار دهندست باید ال سی دی شما تعویض بشه ، در غیر این صورت باید به همین صورت باهاش کار کنید تا زمانی که پیکسل های سوخته گسترش پیدا کنند و مانع دید شما شوند ، در اون صورت بازهم باید تعویض کنید . برای تعویض هم باید مدل دقیق دستگاه با اینچ ال سی دی خودتون رو برای ما از طریق شماره های داخل بخش تماس با ما ارسال کنید

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *