برای ارسال دستگاه خود کلیک کنید

تعمیر لپ تاپ ایسوس
تعمیر لپ تاپ ایسوس

یکی دیگر از برند های مطرح لپ تاپ در جهان ، برند ایسوس ASUS می باشد .در مطلب تعمیر لپ تاپ ایسوس راجبه یک سری از مشکلات این نوع برند لپ تاپ توضیحاتی ارائه می شود و همچنین یکسری اطلاعات کلی راجع به لپ تاپ های ایسوس در خدمت شما کاربران قرار داده می شود و بهتر است به ادامه ی مطالب تعمیر لپ تاپ ایسوس دقت فرمائید .

دلایل داغ شدن لپ تاپ ایسوس

به طور کلی تمامی لپ تاپ ها دارای سیستم خنک کننده خاصی هستند . بعضی ازین سیستم های خنک کننده ، هوای لازم برای خنک کردن لپ تاپ را از سیستم به داخل می مکند و از جداره های کناری لپ تاپ خارج میکنند . بنابر این فقط کافی است که این لپ تاپ روی فرش یا موکت قرار گیرد و آن را روشن کنید . این لپ تاپ گرد و خاک را ، داخل سیستم کشیده و موتور فن لپ تاپ کثیف شده و ممکن است فن لپ تاپ دستگاه شما آسیب ببیند . این قضیه ممکن است به قسمت های دیگر لپ تاپ نیز آسیب برساند . همانطور که میدانید ، فن وظیفه ی خنک نگه داشتن چیپ های روی برد را بر عهده دارد و بنابه توضیحات پیشین در صورت خرابی فن دمای چیپست ها لفزایش پیدا کرده و تا حدی این دما افزایش پیدا میکند که سبب سوختن چیپست می شود و حتی ممکن است که چیپست دستگاه شما ادغامی باشد و قابل تعویض نباشد و در این صورت برد دستگاه شما به کلی از بین می رود . بنابر این به ثدای فن دستگاه خود توجه کنید و در صورت برخوردن با شرایط غیر عادی ، فورا در صدد رفع مشکل برآیید .

برخی ازین مشکلات به بایوس لپ تاپ نیز مربوط می شود که این موضوع قضیه ای پیچیده می باشد و نیاز به توضیح مفصلی دارد که در اینجا نمیتوانستیم به طور کلی برایتان اطلاعاتی را ارائه دهیم . برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی بایوس و مشکلات آن

بیشتر بدانید : چگونه عمر باتری خود را افزایش دهیم ؟؟

 کم شدن نور LCD لپ تاپ در صورتی که با دکمه نورش زیاد نشود

این مشکل از دو چیز ناشی می شود : 1- خرابی هایولتاژ ، 2- خراب شدن لامپ LED

در صورت خرابی هایولتاژ ، باید یا برد هایولتاژ تعمیر شود ، یا اینکه تعویض شود . لازم به ذکر است که تعمیر برد هایولتاژ به صرفه نیست و بهتر است که برد هایولتاژ  تعویض شود .

در صورت خرابی لامپ LED یا باید لامپ تعویض شود و که این کار ، کار حساسی است و یا اینکه LED لپ تاپ تعویض شود ، بسته به نوع لپ تاپ هر کدام ازین راه حل ها نیز ممکن است .

رفع مشکل لپ تاپ ایسوس
چرا برخی از لپ تاپ های ایسوس صدا می دهند ؟؟؟

یکسری از افراد ، از صدای زیاد لپ تاپ ایسوس خود خسته می شوند و این صدا برای آنان آزار دهنده است . صدای لپ تاپ مربوط به اقسام مکانیکی لپ تاپ از جمله فن لپ تاپ ، HDD ، ODD و… می باشد . صدای مربوط به فن لپ تاپ را نیز میتوان با سرویس کردن فن لپ تاپ از بین برد و با از بین نرفتن  صدا ، باید فن را تعویض کرد و مشکل را حل کرد .

صدای ناشی از هارد معمولا به ندرت اتفاق می افتد ، آن هم زمانی که هارد آسیب دیده باشد و یا اینکه ضربه خورده باشد و یا اینکه دچار هد پارک شده باشد که در تمامی این موارد هارد درست کار نمیکند و ناچار ، مجبور به تعویض آن می شویم .صدای مربوط به ODD یا دی وی دی رایتر لپ تاپ میتواند از جازدن نامناسب دیسک در این قسمت باشد که با جازدن درست دیسک ، این مشکل برطرف میشود و یا اینکه مشکل از خود ODD می باشد و در این صورت باید ODD تعویض شود . بهتر است بدانید که دانستن این مطالب در تعمیر لپ تاپ ایسوس ضروری است .

هنگ کردن ناگهانی و خاموش شدن لپ تاپ ایسوس

هنگ کردن ناگهانی لپ تاپ ایسوس شامل سه مرحله میشود : 1- بوت نشدن کامل لپ تاپ 2- مشکل سخت افزاری 3-داغ شدن لپ تاپ .

در عرف عمومی ، یک سری از مشکلاتی که برای لپ تاپ بوجود می آید را هنگ کردن لپ تاپ می نامند و از دیدگاه کاربران ، هنگ کردن ، همان فریز کردن تصویر می باشد . بهتر است بدانید زمانی که لپ تاپ در حال بوت شدن است به مدت 1 دقیقه فرمان تاچ پد را اجرا نمیکند و نمیتوان این قضیه را هنگ کردن لپ تاپ نامید . اما اگر تصویر لپ تاپ ایسوس ثابت شود و شما حس کنید که بقیه ی اقسام سیستم وظیفه ی خود را به خوبی انجام می دهند ، به طور مثال شما در حال تماشای فیلم هستید و تصویر ثابت میماند ولی صدا در حال پخش شدن و فیلم در حال ادامه دادن می باشد ، در این صورت سیستم شما هنگ کرده است و این قضیه مربوط به مشکل سخت افزاری می شود و باید دستگاه خود را به یکی از مراکز تعمیر لپ تاپ ایسوس بفرستید . بعضی از مواقع به دلیل استفاده ی نادرست از دستگاه ، گرافیک دستگاه شما آسیب می بیند و ممکن است که تصویر دستگاه شما از بین برود و یا شطرنجی و راه راه شود که در این صورت باید دستگاه خود را برای تعویض چیپ به یک مجموعه ی معتبر ارسال کنید .

بیشتر بدانید : علت هنگ کردن لپ تاپ چیست

حالاتی دیگر هست که به دلیل استفاده ی بیش از حد از دستگاه ، دستگاه داغ کرده و دستور ها را خوب اجرا نمیکند . در این شرایط سیستم هنگ نکرده و باید صبر  کنید دستگاه خنک شود . این مشکل نیز با سرویس سیستم خنک کننده ی لپ تاپ برطرف می شود و یا شما میتوانید برای لپ تاپ خود از فن های اکسترنال که در بازار موجود است ، استفاده کنید .

تعمیرات لپ تاپ ایسوس
درباره ی مجموعه ی آلفا

بهتر است بدانید که مجموعه آلفا یکی از بزرگترین و بهترین مراکز تعمیر لپ تاپ ایسوس در سطح تهران می باشد . در قسمت تعمیر لپ تاپ ایسوس به یک سری از مشکلات این نوع لپ تاپ اشاره کردیم ولی بهتر است بدانید که اطلاعات کامل را در این قسمت نمیتوان بیان کرد ، چرا که گسترده و فنی است و بعضی از اطلاعات به دست آمده تجربی است . تیم آلفا یکی از بهترین ها در این زمینه ی کاری می باشد که تجربه لازم را در این زمینه کسب کرده است و با علم کافی مشکل تعمیر لپ تاپ ایسوس شما کاربران گرامی را به بهترین نحو برطرف میکند و رضایت شما را جلب میکنند .

هدف آلفا جلب رضایت شماست ….

بهتر است مطالعه کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *