برای ارسال دستگاه خود کلیک کنید

تعمیر شارژر لپ تاپ
تعمیر شارژر لپ تاپ

یکی دیگر از مشکلات لپ تاپ که سبب آزار و اذیت شما کاربران گرامی میشود ، خرابی شارژر لپ تاپ است . خرابی شارژر لپ تاپ ممکن است به ظاهر ساده باشد ولی میتواند سبب بروز مشکلات جدی تری در لپ تاپ شما شود و حتی ممکن است به سوختن یک قطعه ی مهم در برد لپ تاپ شما منجر شود . به دلیل آنکه تنها دستگاه های لپ تاپ از شارژرش ورودی برق میگیرد و روشن می شود (باتری در اینجا محسوب نیست)  در صورت اتمام شارژ باتری ، دستگاه شما دیگر روشن نمی شود و شما فکر می کنید که دستگاه شما ایرادی پیدا کرده است و به سرعت به سراغ تعمیر دستگاه خود می روید بدون آنکه از سلامت شارژر خود اطلاعی داشته باشید و این کار پیامد هایی را برای شما خواهد داشت . پس از مواجه شدن با ایراد خاموشی دستگاه ، ابتدا به سراغ شارژر دستگاه بروید و از سلامت آن مطمئن شوید و سیستم خود را با شارژری دیگر تست کنید چرا که ممکن است با یک تست ساده ایراد دستگاه شما پیدا شده و مشکلتان برطرف شود . اگر هم از چگونگی تست سلامت شارژر لپ تاپ اطلاعی ندارید ، در ادامه برایتان روش تست شارژر لپ تاپ را توضیح خواهیم داد .

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی باتری لپ تاپ می توانید به این لینک مراجعه کنید .

شارژر لپ تاپ
روش تست شارژر لپ تاپ

تست شارژر لپ تاپ کاری ساده است که با توجه به این قسمت به راحتی می توانید خودتان این کار را انجام دهید .

برای انجام این کار نیاز به یک اهم متر داریم . درجه ی تنظیم آن را بر روی ولتاژ قرار داده و پراپ های مثبت و منفی را به اهم متر متصل میکنیم ، پس از اتصال به سراغ شارژر لپ تاپ می رویم . شارژر را به برق متصل میکنیم . در این قسمت باید پراپ منفی که معمولا مشکی رنگ هست را به خروجی منفی شارژر و پراپ مثبت را که معمولا قرمز رنگ هست را به خروجی مثبت شارژر متصل کنیم . شاید شما کاربران از قسمت خروجی منفی و مثبت شارژر اطلاعی نداشته باشید .بهتر است به ادامه ی مطلب توجه فرمایید . اکثر سوکت های شارژر لپ تاپ دارای دو قسمت است ، 1 _ مغزی ( در داخل سوکت شارژ ) 2_لایه ی دوری سوکت شارژ که دور مغزی قرار دارد . مغزی سوکت شارژ همان خروجی مثبت و لایه ی دوری مغزی همان خروجی منفی شارژر می باشد . با اتصال پراپ های مثبت به خروجی مثبت و اتصال پراپ منفی به خروجی منفی در حالت عادی باید اهم متر ولتاژ 19v یا کمی بیشتر را نشان دهد . در صورتیکه این عدد را نشان دهد یعنی شارژر درست است و مشکل از دستگاه می باشد . دقت داشته باشید که پایه های مثبت و منفی باید با همزمان متصل شوند و از اتصال آنها اطمینان کسب کنید .

نکته : ممکن است سری شارژر شما مغزی نداشته باشد و فقط قسمت 2 را داشته باشد ، در این صورت شما باید پراپ مثبت را داخل همان قسمت 2 ببرید و اتصالی را به آن داخل بدهید .

نکته : همیشه اطلاعات روی اداپتور را بخوانید و آن اطلاعات را با نتیجه ی بدست آمده مقایسه کنید .

نکته : منظور از 19v یا بیشتر 20v نیست ، بلکه منظور عدد اعشاری است ، اگر شارژر شما 19v باشد و خروجی 20v دهد ، شارژر خراب است .

چند بار این تست را انجام دهید زیرا ممکن است یکبار ولتاژ بدهد و بار دیگر ولتاژ ندهد ، در واقع ولتاژ دهی به صورت رندوم باشد و یا اینکه ولتاژ را به شما بدهد و پس از چند ثانیه افت ولتاژ داشته باشد ، به همین دلایل چند بار این تست را انجام دهید تا از سلامت یا عدم سلامت شارژر خود مطمئن شوید .

بهتر است به ادامه ی مطلب تعمیر شارژر لپ تاپ توجه فرمائید و برای دریافت مطالب به طور دقیق آن ها را مطالعه کنید .

عوامل خرابی شارژر لپ تاپ

_ نوسان برق

_ اب خوردگی

_ در بعضی مواقع ضربه خوردن

_ استفاده ی نادرست از شارژر

_ بد جازدن سوکت شارژر در لپ تاپ و ….

راه دیگری که برای نشان دادن خرابی شارژر وجود دارد ، تست شارژری دیگر با دستگاه مورد نظر می باشد . در مواقعی شما با حالتی از دستگاه روبرو می شوید که تعجب برانگیز است ، یعنی بدون بروز اتفاقی دستگاه شما خاموش شده و دیگر روشن نمی شود ، در این حالت اگر که اهم متر در اختیارتان نبود ، باید به سراغ شارژر دیگری شبیه به شارژر خود بروید و یکبار دستگاه خود را با شارژر دیگر تست کنید و از سلامت شارژر خود مطمئن شوید زیرا بارها دیده شده است که به دلیل خرابی شارژر کاربران به خرابی دستگاه خود شک کرده اند و پس از مراجعه به یک سری از شرکت های دروغین ، با هزینه های بالا ، دستگاه سالمشان را به آنها تحویل داده و شارژر را هم تعویض می کنند و چند برابر هزینه را از شما دریافت میکنند .

توجه داشته باشید که کابل های پاور شارژر هم میتواند با مشکل روبرو شود و از سالم بودن کابل پاور شارژر خود نیز با تست آن بر روی دستگاهی دیگر مطمئن شوید .

بيشتر بدانيد : معایب اتصال دائم شارژر به لپ تاپ


راه های پیشگیری از آسیب دیدن شارژر

_استفاده از آداپتور مناسب برای شارژر

_ جلوگیری از آب خوردگی شارژر لپ تاپ

_ مراقبت از آن در مقابل ضربه و ….

لازم به ذکر است که مشکل در ولتاژ دهی به دستگاه لپ تاپ ، به بقیه ی المان های موجود بر روی برد لپ تاپ می تواند آسیب بزند ، اگر که متوجه قطعی در شارژر خود شدید فورا آن را تعمیر و یا تعویض کنید چرا که ممکن است با قطعی در ولتاژ ، قسمتی از برد اتصالی کند و برای شما مشکل ساز شود و دستگاه شما را خاموش کند .

به اطلاعات روی آداپتور شارژر لپ تاپ خود توجه داشته باشید . برای تهیه ی شارژری جدید باید طبق ولتاژ دستگاه خود شارژر برایش تهیه کنید ، در غیر این صورت اتصال شارژر با ولتاژ بالا به برد لپ تاپ شما صدمه وارد می کند و اتصال شارژر با ولتاژ پایین دستگاه شما را روشن نمی کند . اگر که شارژری را پیدا کردید که آمپر بالاتری نسبت به آمپر دستگاه شما داشت ولی ولتاژ یکسان بود ، می توانید از آن استفاده کنید و آمپر بالا مشکلی برای دستگاه شما بوجود نمی آورد .

مطلب تعمیر شارژر لپ تاپ یکی از مهم ترین مطالب این فصل از توضیحات می باشد چرا که ممکن است با یک اشتباه ساده کلی هزینه صرف شود .

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی برد لپ تاپ میتوانید به مطلب برد لپ تاپ مراجعه کنید .

توصیه ی آلفا

به شما عزیزان آن است که از سیستم خود و متعلقات آن به خوبی مراقبت کنید زیرا ممکن است با بوجود آمدن کوچکترین مشکلی برای سیستم خود ، مجبور به پرداخت هزینه های بالایی شوید . بهتر است در صورت بروز هر نوع مشکلی در سیستم خود ،بدون دستکاری و به سرعت آن را به یک مجموعه معتبر بفرستید و اجازه دهید تا مشکل شما را کارشناسان برطرف کنند و با دستکاری مشکل را از وضعیتی که هست بدتر نکنید و به مطلب تعمیر شارژر لپ تاپ توجه فرمایید .

مجموعه ی آلفا با در دست داشتن بهترین و به روز ترین نیروهای انسانی و تجهیزات برجسته در زمینه ی تعمیر لپ تاپ دارای اسم و رسم خاصی می باشد و همچنین می توانند به بهترین شیوه تعمیر شارژر لپ تاپ شما را انجام دهند و مشکل شما را برطرف کنند . فقط کافی است اعتماد کنید .

هدف آلفا جلب رضایت شماست …

بهتر است مطالعه کنید

88 پاسخ
 1. مهدی
  مهدی گفته:

  با سلام شارژر لب تاب من خراب شد شارژر ۲۰ ولت و ۴٫۵ آمپر بود .من الان با یک شارژر ۲۰ ولت ۳٫۲۵ آمپر دارم کار میکنم و سرعت شارژرش نسبتا خوبه و بدون باطری هم لب تابو روشن میکنه. این شارژر مشکلی برای لب تاب و باطری پیش میاره؟

  پاسخ
  • farzam
   farzam گفته:

   سلام،دوست عزیز امپر کمتر از حد دستگاهت باعث میشه باتری دستگاهت دیرتر شارژ بشه،مشکلی هم برای دستگاهت بوجود نمیاره.

   پاسخ
  • farzam
   farzam گفته:

   سلام ، به احتمال زیاد مشکل از برد لپ تاپ شما می باشد ، ولی میتونه از باتری دستگاهتم باشه ، شما اول بدون باتری تست کن ، اگر مشکل رفع شد ، که بهتر ولی اگر رفع نشد ، با شماره ی زیر تماس برقرار کنید .۰۹۱۲۶۷۰۵۴۲۳ صادقی

   پاسخ
 2. saeed
  saeed گفته:

  سلام وقت بخیر .
  من یه نوت بوک ایسوس دارم با شارژر سوزنی یکبار اشتباها سیمهای مثبت و منفی سوکت که قطع شده بود اشتباه وصل کردم و بعد از اون موقع لپتاپ شارژ نکرد و خاموش شد .دادم درست کردن وقتی رفتم تحویل بگیرم تا قسمت عکس ویندوز بالا میومد و یهو خاموش میشد باز هم درست کردن و مشکل حل شد ولی الآن فقط در حالت خاموش شارژ میکنه و باطریش هم خوب شارژ نگه میداره ولی وقتی روشنه شارژر رو وصل میکنم هیچ اتفاقی نمیافته نه چراغ شارژ روشن میشه نه عکس دوشاخه روی باتری میاد نه شارژ میکنه .وقتی که در حالت خاموش شارژ فول میشه چراغ سبز روی لپتاپ روشن میشه و در این حالت ( فول شده و بدون در آوردن شارژر ) لپتاپ رو روشن میکنم هم عکس سیم روی باتری میاد هم چراق روشن میمونه هم پیام plugged رو میده و ۱۰۰ درصد میزنه . دو تا از سه گزینه مربوط به درایور های باتری یعنی اولین و دومین رو unistal کردم و دوباره نصب شد ولی تاثیر نداشت .لطفا راهنمایی کنید که چه کارهایی میتونم برای رفع این مشکل انجام بدم ممنون از شما .

  پاسخ
  • farzam
   farzam گفته:

   سلام ، دوست عزیز به احتمال زیاد مشکل از مدار شارژ دستگاه شماست و یک قسمتی از مدار شارژ شما طی پروسه ای که فرمودید با مشکل مواجه شده است ، برای رفع مشکل میتونید دستگاهتون رو به مجموعه ی ما بیارید و اجازه بدید مهندسین ما مشکل شما را ریشه یابی کرده و آن را برطرف کنند . برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با این شماره تماس حاصل فرمایید . ۰۹۱۲۶۷۰۵۴۲۳ اقای صادقی

   پاسخ
 3. شادی
  شادی گفته:

  سلام وقت بخیر
  من تا دیروز هیچ مشکلی با شارژر لپتاپ نداشتم اما امروز صبح درحالیکه شارژر به برق وصل بود و لپتاپ خونه رو‌ ترک کردم، قبلا هم اینطور بوده اما عصر که برگشتم و لپتاپو روشن کردم دیدم شارژر کار نمیکنه و وقتی چند بار به برق زدم متوجه یه صدای سوسو از اداپتورش شدم. چراغشم دیگه روشن نمیشه. البته میز کارم کنار بخاریه میتونه اشکال از گرما یا چیز دیگه باشه؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

  پاسخ
  • farzam
   farzam گفته:

   سلام، احتمال اینکه برق نوسان زده و آداپتور شارژرتان با مشکل مواجه شده هست ، گرما تاثیری روی بروز این اتفاق نمیتونه داشته باشه مگر اینکه حرارت خیلی بالا باشه . در هر صورت میتونید شارژرتون رو به مجموعه ارسال کنید و من از نزدیک تست کنم و بهتون اعلام کنم دقیقا مشکلش چیه و واستون مشکل رو برطرف کنم .

   پاسخ
 4. محسن
  محسن گفته:

  سلام خسته نباشید
  من یه لبتاب ایسوس دارم که شارژرش امروز سوخت ولتاژش ۱۹v-3.42a بود بعد یه شارژر لنوو هم دارم با ولتاژ ۲۰v-3.25a خواستم بدونم اگه بخوام اونو استفاده کنم مشکلی پیش میاره؟؟؟؟

  پاسخ
  • farzam
   farzam گفته:

   سلام ، بعله . در هنگام استفاده از این شارژر ممکنه که دچار مشکل نشوید ولی در بلند مدت میتونه به برد دستگاه شما آسیب جدی بزنه .

   پاسخ
 5. محمد
  محمد گفته:

  سلام
  اگر شارژری استفاده کنیم که جریان بیشتری نسبت به شارژر اصلی داشته باشه و باتری هم به دستگاه وصل نباشه ضرری به دستگاه میرسه

  پاسخ
  • farzam
   farzam گفته:

   سلام ، بعله ، جریان بیشتر سبب آسیب دیدن برد دستگاه شما میشه و ممکنه قطعات اصلی دستگاه شما از بین بره ، در ضمن این قضیه ربطی به حضور باطری روی دستگاه هم نداره ، یعنی در هر صورت چه با حضور باطری و چه در عدم حضور باطری دستگاه شما بامشکل مواجه می شه .

   پاسخ
   • میلاد
    میلاد گفته:

    به نظر بنده اینگونه نیست
    جریان رو مدار میکشه اداپتور نمیده
    وقتی جریان اداپتور بیشتر باشه هیچ اسیبی نمیزنه بلکه تضمین میکنه جریان مورد نیاز مدار رو

    پاسخ
    • farzam
     farzam گفته:

     سلام ، دوست عزیز مدار روی برد ، یه ولتاژ و جریان مشخصی نیاز داره ، بیشتر ازون برای دستگاه مشکل بوجود میاره. به صورت کلی بهتون توضیح دادم .

     پاسخ
 6. حسین
  حسین گفته:

  وقتی شارژر رابه لب تاب وصل میکنم چراغ آداپتور ضعیف میشود ولب تاب شارژ نمیشود مشکل ازکجاست لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
  • farzam
   farzam گفته:

   سلام ، به احتمال زیاد مشکل از شارژر دستگاه شماست که به هنگام اتصال ، توان ولتاژ رسانیش کم میشه ، البته اگر بخواهیم جور دیگه ای بهش نگاه کنیم ، میتونه IC بر روی برد شما آسیب دیده باشه و پس از اتصال شارژر به دستگاه ، ولتاژ بیشتری بکشه که این هم باعث میشه توان شارژر کم بشه ، در هر صورت برای رفع مشکل باید دستگاه شما زیر تست قرار بگیرد . برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه ی تماس با ما مراجعه کرده و با مشاورین ما در ارتباط باشید .

   پاسخ
 7. مهدی
  مهدی گفته:

  سلام، یک لپ تاپ اچ پی دارم که به تازگی شارژرش وقتی به برق میزنم به شدت داغ میشه و برق را قطع و وصل میکنه اگر راهنمایی کنید مشکل چیست ممنون میشم

  پاسخ
  • farzam
   farzam گفته:

   سلام ، به احتمال زیاد مشکل از شارژر لپ تاپ شما می باشد . شما دستگاه خودتون رو با شارژری دیگر تست کنید ، در صورت سلامت دستگاه باید یا شارژرتون رو تعمیر کنید یا تعویض . میتوانید با مراجعه به بخش تماس با ما با مساورین ما در ارتباط باشید .

   پاسخ
 8. Mohammad
  Mohammad گفته:

  با سلام من یه لپ تاب ایسوس دارم هنگامی که اداپتور رو وصل میکنم به برق شارژ میکنه ولی لوازم جانبی از کار می افته خواسام ببینم تو کدوم قسمت شارژر اشغال داره ممنون میشم کمکم کنید

  پاسخ
  • farzam
   farzam گفته:

   سلام
   دوست عزیز احتمالا مدار ورودی یا مدار شارژ شما دچار مشکل شده که با برقرای ارتباط شارژر با برق قسمتی از برد از کار می افته و هرچه سریعتر باید این مشکل رو برطرف کنید ، چونکه این مشکل میتونه باعث از کار افتادن برد دستگاهتون بشه ، در هر صورت برای کسب اطلاع دقیق باید دستگاهتون از نزدیک تست بشه و اون موقع به صورت دقیق میتونیم بگیم مشکل کجاست ، برای کسب اطلاعات بیشتر میتونید با مشاورین ما در بخش تماس با ما ارتباط برقرار کنید .

   پاسخ
  • farzam
   farzam گفته:

   سلام ، باید ببینیم از کدوم قسمت قطع شده ، اگر دسترسی داشته باشیم به محل قطعی ، بعله میشه درستش کرد ، در غیر این صورت باید اداپتور دستگاه شما باز بشه ، و سیمتون از برد آداپتور جدابشه و سیم جدید جایگزین کنیم .

   پاسخ
 9. محسن
  محسن گفته:

  سلام من ویندوز 7 لب تابم را اپدیت کردم بعدش دیگر دی وی دی رو نمی خونه از قسمت device manager و biosاقدام کردم بازم درست نشد از قسمت my computerایکونشو نشون می ده و گزینه ی اجکت رو هم می زنم باز میشه اما بازم سی دی نمی خونه بنظرتون اشکال سخت افزاریه و چقدر هزینه شه؟

  پاسخ
  • farzam
   farzam گفته:

   سلام ، اگر قبل از آپدیت دی وی دی دستگاه شما سالم بود ، به این معنیه که با آپدیت ، ویندوز دی وی دی شما رو نمیشناسه ، باید ویندوزتون رو تعویض کنید و برای بار دیگر درایور هارو نصب کنید .
   برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نصب صحیح درایور اینجااینجا کلیک کنید .

   پاسخ
 10. ستاره
  ستاره گفته:

  سلام شارژر لپ تاپ من به طور کامل قسمت سوکتی که به لپ تاپ وصل میشه قطع شده و اداپتورش کاملا سالمه امکان داره که بشه سر شارژر رو برای من عوض کنید و اینکه هزینش زیاد میشه ؟ به نظرتون سر شارژ عوض بشه بهتره یا برم یه شارژر دیگه بخرم
  ممنون

  پاسخ
  • farzam
   farzam گفته:

   سلام ، میتونیم کل کابل شارژر رو تعویض کنیم براتون ، وقتی هم دستگاه رو آوردید و دقیق اطلاعات دستگاه و اداپتورش مشخص شد به طور دقیق از هزینه ها شما رو آگاه میکنیم و اینکه شارژر شما کابلش تعویض بشه بهتره و هزینه کمتری براتون داره .

   پاسخ
 11. علی محمد
  علی محمد گفته:

  سلام کانکتور شارژر لب تاب من دچار قطع و وصلی شده راهی برا تعویضش هست یا باید یه شارژر دیگ خرید ؟ ممنون

  پاسخ
  • farzam
   farzam گفته:

   سلام ، باید بررسی بشه که مشکل از کدوم قسمت اداپتور شماست که روی کانکتور تاثیر گذاشته و کانکتور دچار مشکل شده و این نیاز به تست داره ، معمولا در 80 در صد این مشکلات رو میشه با تعمیر برطرف کرد و نیازی به خرید آداپتور نیست .

   پاسخ
 12. علی محمد
  علی محمد گفته:

  سلام یکی درگاه های USB3 لب تاب من کاملا قطع شده. یه بار بردم یه جا برا تعمیر گفت امکانش نییست تعمیر شه خواستم بدونم نظر شما چیه
  ممنون

  پاسخ
  • farzam
   farzam گفته:

   سلام ، درگاه های USB3 حتما برای راه اندازی نیاز به درایور دارند ، درایور USB3 دستگاهتو از سایت شرکت سازنده دانلود کن و پس از اون روی دستگاهت نصب کن به احتمال زیاد جواب میده ، در صورتیکه جواب نداد مشکل سخت افزاری میشه و باید دستگاهت باز بشه و مشکل رو پیدا کنیم .
   نمیشه تو این مورد به گفته های یک تعمیر کار اکتفا کرد و پیشنهاد من به شما اینه که یکبار هم دستگاهت رو بیاری و اجازه بدی مهندسین ما اون رو تست کنن ، به احتمال زیاد مشکلت برطرف میشه .

   پاسخ
 13. sam
  sam گفته:

  سلام.سوکت شارژ لپ تاپم خراب شده و دیگه شارژ نمیشه.سوکت لپ تاپم سوزنی نیست تقریبا مثل سوکت شارژ های موبایل هستش.مدل لپتاپم E202A هست.خواستم بدونم قابل تعمیر هست ؟

  پاسخ
  • farzam
   farzam گفته:

   سلام ، بعله امکان درست شدنش هست ، در بخش تماس با ما با مشاورین ما تماس برقرار کنید و از آنها راهنمایی بگیرید .

   پاسخ
 14. احسان
  احسان گفته:

  سلام شارژر لپ تاپم خراب شد ویکی دیگه گرفتم حالا این شارژر خوب کار میکرد تا چند ماه حالا سوکت که به لپ تاپ وصل میکنم خیلی داغ میشه و هی قطع و وصل میشه بعضی وقتا هم شارژ نمیکنه مشکلش چیه؟
  با تشکر

  پاسخ
  • farzam
   farzam گفته:

   سلام ، ابتدا با شارژر رو با دستگاهی دیگه تست کنید مطمئن شوید که مشکل از شارژره ، بعد از اون هم باید قطعه مورد دار رو به مجموعه بیارید تا مشکلتون رو برطرف کنیم .

   پاسخ
 15. mohammad
  mohammad گفته:

  zسلام ببخشید من لپتابمو پارسال 97 دی خریدم . تو شیش ماه بعدش درست شارژ میکرد اما در تابستان شارژر قطع و وصل میشد یعنی باید سر شارژرشو بچرخونی بعد بزنی لپتاپ تا قطع وصل نیاد ضمن اینکه وقتی لپتاپ خریدم برای اولین بار میزدم شارژ و هنگام شارژ توش بازی متوسط میکردم ولی هم لپتاپ هم قاب شارژ حرارت گرما بیشتر شد الان هم سیم شارژر یه قسمتش پاره شده و دوتا سیم قرمز و سفید نشون میده بعد از اون دیگه لپ تابم شارژ نمیشه … چه کاری انجام بدم. مشکلش چیه

  پاسخ
  • farzam
   farzam گفته:

   سلام ، اینکه با دستگاهتون بازی میکردید و داغ میکرد ، تا حدی امر طبیعیه ولی از یه حدی به بعد که حرارت بیشتر بشه ، احتمال زیاد مشکلی در دستگاهتون وجود داره و یا اینکه دستگاهتون برای انجام بازی مد نظر کانفیگ مناسبی نداره ، در رابطه با شارژر هم باید گفت که دستگاهتون رو با شارژری دیگر تست کنید ، اگرکه مشکلی نداشت ، شارژرتون رو بیارید مشکلش رو براتون رفع کنم و در صورت وجود مشکل در دستگاه با تست شارژری دیگر ، علاوه بر شارژر دستگاهتون رو هم بیارید تا مشکل رو برطرف کنم . برای کسب اطلاعات بیشتر میتونید در قسمت تماس با ما سایت با ما در ارتباط باشید .

   پاسخ
 16. امیرحسین
  امیرحسین گفته:

  سلام من پریز شارژرم سَرِ فلزی اش ضربه خورده و رنگش پریده حالا میتونم اون سرفلزی را عوض کنم و یک سَرِ فلزی دیگه بزارم یا بهش دست نزنم؟؟؟؟

  پاسخ
  • farzam
   farzam گفته:

   سلام ، اون قسمت مورد نظر قابل تعویض نیست ، مگر اینکه کابل رو از داخل اداپتور به کل تعویض کنیم . اگر شارژر شما درست کار میکند نیازی به انجام این کار نیست ولی اگر ضربه داخل عملکردش تاثیر گذاشته ، حتما بیارید که تعویضش کنیم .

   پاسخ
 17. سپیده
  سپیده گفته:

  سلام سوکت شارژر من قطعی داشت و الان خیلی وقته که دیگه کامل قطع شده و غیر قابل استفاده شده میخواستم برام سیمش رو عوض کنید و اینکه هزینش چقدر میشه (مدل شارژر لپ تاپ 20 ولت 3.25 آمپر لنوو مدل ADLX90NLC3A و خود لپ تاپم مدلش ideapad 500-15ISK هستش )

  پاسخ
  • farzam
   farzam گفته:

   سلام ، کابل شارژ شما باید از داخل آداپتور تعویض بشه ، در ضمن برای اعلام هزینه میتونید در بخش تماس با ما سایت با مشاورین ما در ارتباط باشید .

   پاسخ
 18. کماندار
  کماندار گفته:

  سلام
  شارژر من باتری لپ تاپ رو شارژ میکنه.سیستم هم روشن میکنه و میتونم یکم کار کنم.
  مشکل اینجاس زمانی که فقط باتری کار میکنه همه چی اکی هست ولی وقتی از شارژر استفاده میکنم لپ تاپ هنگ میکنه مجبور میشم دکمه پاور رو بزنم تا خاموش بشه و دوباره روشن کنم که باز همون حالت پیش میاد.همچین مشکلی داشتین؟مشکل از همون شارژر هست؟

  پاسخ
  • farzam
   farzam گفته:

   سلام ، به احتمال بسیار زیاد مدار شارژ دستگاه شما دچار آسیب شده که عمده دلیل این اتفاق هم میتونه نوسان برق باشه ، در هر صورت برای رفع مشکل دستگاه باید به صورت حضوری تست بشه و مشکل برطرف بشه ، برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید در بخش تماس با ما با مشاورین ما در تماس باشید

   پاسخ
     • farzam
      farzam گفته:

      سلام به شما
      دقیقا شارژر شما کدوم مدل هست ؟؟
      ممنون میشم مدلش رو همینجا توی پیام بعدی ارسال کنید .
      در ضمن باید توجه داشته باشید که اینکه تعمیر بشه یا نه به شرایط آداپتور شما بستگی داره که آسیب دیدگی چی هست و عمق فاجعه در چه حدی است ، در هر صورت باید آداپتور لپ تاپ شما تست بشه و در صورت تایید تعمیر بشود .

 19. فاطمه
  فاطمه گفته:

  سلام لبتاب ایسوز دارم شارژر رو وقتی میزنم چراغ باتری لبتاب خاموش روشن میشه ولی وقتی شارژرو با دستم نگه میدارم درست میشه چراغ اداپتور شارژر درست کار میکنه میخواستم بدونم مشکل از کجاست بدون باتری تست کردم کار کرد شارژر

  پاسخ
  • farzam
   farzam گفته:

   سلام ، احتمالا مدار شارژ دستگاهتون ایراد داره و باید درست بشه ، ولی این مشکل میتونه ناشی از خرابی باتری هم باشه ، در هر صورت باید دستگاهتون بیاد مجموعه و تست بشه ، بعد مشکل دقیقش مشخص بشه .

   پاسخ
  • farzam
   farzam گفته:

   سلام ، میتونه خرابی شارژرت دلایل زیادی داشته باشه ، مثلا نوسان ، مثلا ضربه یا هر چیر دیگه ای ، ولی اینکه دقیق مشکلش چیه باید بیارید مجموعه تا تست کنم و مشکل رو بهتون اطلاع رسانی کنم . برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین ما تماس برقرار کنید .

   پاسخ
 20. ایوبی
  ایوبی گفته:

  سلام خسته نباشید سر شارژر لپ تاپم کنده شده مدل لپ تاپم ایسوس k556u
  میخواستم ببینم درست میشه

  پاسخ
 21. سیدعلی
  سیدعلی گفته:

  سلام خسته نباشیدداداش بنده یک لب تاپ m4700 صنعتی خریدم شارژش اصلی بود از زمانی که خریدم گهگاهی چراغ ال ای دی که رو شارژر هست دیر روشن میشه گاهی تا چند دقیقه بعد روشن میشه علت چیه؟ دادم تست جریان گرفتن گفتن سالمه .جدا از اون وقتی از قسمتی که کابل شارژربه لب تاپ وصل میشه اگه شارژر را جدا کنم چراغ الی ای دی رو شارژر خاموش میشه تا بعد باز خودش روشن میشه بعد حدودا یک دقیقه علت چیه داداش

  پاسخ
  • farzam
   farzam گفته:

   سلام ، ببینید این رو باید بیارید تست کنم ببینم مشکل از کجاست ، ممکنه چراغ هم مشکل داشته باشه ، در هر صورت باید تست بشه تا مشکل دقیقش پیدا بشه .

   پاسخ
   • سیدعلی
    سیدعلی گفته:

    حضوری بیام خودتون تشریف دارین؟فامیل شریفتون ؟.متاسفانه از شهرستان مزاحم میشم یکم سخته برام

    پاسخ
    • farzam
     farzam گفته:

     بنده صادقی هستم ، برای حضوری هم باید هماهنگ کنید ، میتونید از بخش تماس با ما با مشاورین ما در ارتباط باشید .

     پاسخ
   • سیدعلی
    سیدعلی گفته:

    اوکی .ممنون فقط به نظرتون این یک مشکله یا شارژر لب تاپ صنعتی اینطوره ؟تا وقتی که اون چراغ روی شارژر روشن نشه برقی به لب تاپ نمیده .بعدا اگه کابل شارژر رواز لب تاپ جدا کنی مثلا یک ساعت باشه که داشته شارژر می کرده باتری رو تا جدا کنی چراغ روی باتری خاموش میشه تا به نظرم سرد نشه اگه هم وصل کنی به لب تاپ برقی نمیده اما اگه تایم کمتری به لب تاپ وصل باشه و گرم نشده باشه جداش کنی خاموش نمیشه .همچین حالتی داره

    پاسخ
 22. سیدعلی
  سیدعلی گفته:

  اوکی .ممنون فقط به نظرتون این یک مشکله یا شارژر لب تاپ صنعتی اینطوره ؟تا وقتی که اون چراغ روی شارژر روشن نشه برقی به لب تاپ نمیده .بعدا اگه کابل شارژر رواز لب تاپ جدا کنی مثلا یک ساعت باشه که داشته شارژر می کرده باتری رو تا جدا کنی چراغ روی باتری خاموش میشه تا به نظرم سرد نشه اگه هم وصل کنی به لب تاپ برقی نمیده اما اگه تایم کمتری به لب تاپ وصل باشه و گرم نشده باشه جداش کنی خاموش نمیشه .همچین حالتی داره

  پاسخ
 23. محتی
  محتی گفته:

  سلام.من شارژر لپ تاپ رو که میزنم به برق 5 دقیقه طول میکشه تا چراغش روشن بشه و لپ تاپ رو شارژ کنه…مشکلش چیه؟؟؟ممنون.

  پاسخ
  • farzam
   farzam گفته:

   سلام ، دقیق نمیشه گفت مشکل از کجاست ، باید بیارید تا تست کنم ببینم چرا این حالت رخ میده ، با یه شارژر دیگه تست کنید ببینید مشکل برطرف میشه یا خیر .

   پاسخ
 24. naser
  naser گفته:

  باسلام .باطری لب تاپم خراب شده و مدتیست با شارژر مستقیم از برق و بدون باطری از لب تاپ استفاده میکنم آیا این کار برای لب تاپ ضرر داره ؟

  پاسخ
  • farzam
   farzam گفته:

   سلام ، خیر ، فقط توجه داشته باشید که از محافظ برق استفاده کنید و حتما پس از اتمام کار با دستگاه پاور رو از دستگاه جدا کنید زیرا در این حین ممکن است که نوسان به دستگاه شما آسیب بزند .

   پاسخ
 25. Kasra
  Kasra گفته:

  سلام لپ تاب به شارژ بود صدای اتصالی امد بعد سیم کابل ادابتور سوخت وقطع شد برای لپ تاب مشکلی پیش امده یه نه کابلشو عوض کنم درسش میشع

  پاسخ
  • farzam
   farzam گفته:

   سلام ، ممکنه هم لپ تاپ آسیب دیده باشه هم آداپتور ، شما در مرحله اول یک آداپتور که به دستگاهتون میخوره و ولتاژش با ولتاژ آداپتور لپ تاپ شما میخوره رو تست کن ، اگر لپ تاپ روشن شد ، که مشکل اداپتورهه ، در غیر این صورت شما باید دستگاهتون رو برای رفع مشکل به مجموعه بیارید . میتونید از بخش تماس با ما ، با مشاورین ما در ارتباط باشید .

   پاسخ
  • farzam
   farzam گفته:

   سلام ، تعمیرات باتری لپ تاپ برای مواقعی هست که باتری لپ تاپ برای دستگاه شما گیر نمیاد داخل بازار ، ممکن هم هست از نظر اقتصادی برای شما به صرفه نباشه ولی باز میشه مشکل باتری رو برطرف کرد ، و اینکه میتونید یک باتری نو از داخل بازار برای دستگاه خود تهیه کنید . بهتره این مقاله رو مطالعه کنید تعمیر باتری لپ تاپ

   پاسخ
 26. نورا
  نورا گفته:

  سلام خسته نباشید دوشاخه شاژر لپ تاپ من دچار سوختگی کوچیکی شده امروز متوجه شدم مشکلی برای لپ تاپ ایجاد میکنه؟؟ باید یه شارژر جدید بخرم؟

  پاسخ
  • farzam
   farzam گفته:

   سلام ، خیر مشکلی بوجود نمیاره برای لپ تاپ شما ، فقط باید پیگیری کنید ببینید به چه علت دوشاخه شارژر لپ تاپ سوخته . اگر دوباره مشکلی به این شکل بوجود بیاد ممکنه لپ تاپ شما دچار سوختگی و نوسان بشه و برای شما مشکل ساز بشه .در هر صورت سوختگی روی دوشاخه مشکلی برای لپ تاپ شما به وجود نمیاره .

   پاسخ
   • نورا
    نورا گفته:

    یه شارژر جدید باید بگیرم دیگه آخه؟ شارژر واسه این سوخته که از یه سیم سیار استفاده کردم که سیم سیار نتونسته جریان رو کنرل کنه

    پاسخ
    • farzam
     farzam گفته:

     میتونید شارژرتون رو بیارید مجموعه تا برای شما تست کنیم ، احتمال بسیار زیاد مشکل رفع میشه ولی در نهایت هم اگر مشکل رفع نشه آداپتورتون رو تعویض میکنیم .

     پاسخ
 27. صادق
  صادق گفته:

  سلام خسته نباشید .جالب بود برام که به همه سوالات پاسخ دادید خدا قوت
  من آداپتور لپ تاپم را که زدم به محافظ برق متوجه یه جرقه خیلی کوچیک تو دو شاخه شارژر شدم و متاسفانه دیدم که آداپتور کار نمیکنه (مطمئن نیستم اون جرقه باعث مشکل بوده باشه چون قبلا هم اتفاق افتاده بود) به هر حال کابل برق اتصال به آداپتور را تست کردم سالم بود و مطمئن شدم که مشکل آداپتوره
  آیا قابل تعمیر هست؟ این دومین باره که آداپتورم مرخص میشه البته توی 8 سال کار تقریبا.
  و اینکه اخیرا هر از گاهی لپ تاپم پیغام میداد که ولتاژ دستگاه مناسب نیست و جالب اینکه دفعه قبل هم قبل از سوختن آداپتور همین پیغام هر از گاهی برام میومد
  فقط میخواستم بدونم قابل تعمیره؟
  ولتاژ 19.5 و آمپر خروجی 6.7 آمپر هست

  پاسخ
  • farzam
   farzam گفته:

   سلام
   ممنون از ارسال دیدگاهتون
   توجه داشته باشید که تعمیرات شارژر لپ تاپ یا همان آداپتور لپ تاپ همیشه از نظر اقتصادی به صرفه نیست و بنا به تشخیص کارشناسان ما آداپتور لپ تاپ رو تعمیر میکنیم ، حال اینکه آداپتور لپ تاپ شما اسیب دیده و مشکلش چیه بعد از تست مشخص میشه و اینکه آداپتوری که برای لپ تاپ خودتون تهیه کردید رو باید از نظر اطلاعاتی با آداپتور فابریک سیستم خودتون مقایسه میکردید، درسته آمپر بالا توی روشن و خاموش کردن دستگاه تاثیر نمیزاره ولی توی دراز مدت سبب خرابی زود هنگام باتری لپ تاپ شما میشه ، در هر صورت برای اینکه مشخص بشه مشکل دقیق چیه نیاز به تست شارژر لپ تاپ شما هست . تست هم در این مجموعه کاملا رایگان هست .

   پاسخ
 28. پیمان
  پیمان گفته:

  سلام وقت بخیر خسته نباشد
  ببخشید من یه لپ تاب ایسوس دارم که آداپتورش خراب شده بود سیمش قطعی داشت که بردم دادم خدمات کامپیوتری محل برام سیمش رو عوض کرد و 120 تومن ازم پول گرفت
  حالا وقتی میزنم شارژ و در حالت شارژ از لپ تابم استفاده میکنم همه چی لپ تاب کند میشه و هنگ میکنه و وقتی روی تاچ پد با موس کار میکنم موس کلا میپره ولی وقتی از شارژ در میارم همه چی دوباره دست میشه
  ممنون میشم راهنماییم کنید.

  پاسخ
  • farzam
   farzam گفته:

   سلام ، به احتمال بسیار زیاد مدار شارژ لپ تاپ شما دچار آسیب شده ، یکی از دلایل بروز این مشکل میتونه شارژر لپ تاپتون باشه ، دلیل دیگری که سببب سوختن مدار شارژ لپ تاپ میشه نوسان برق هستش . در هر صورت برای تعمیر لپ تاپتون باید لپ تاپ رو بیارید مجموعه و یا ارسال کنید تا پس از تست دقیق مشکل مشخص بشه و بهتون اعلام هزینه بشه ، توجه داشته باشید که تست در این مرکز رایگان هستش .

   پاسخ
 29. جاوید
  جاوید گفته:

  با سلام و خسته نباشید من یه لبتاب لنوو g50 دارم امروز که روشنش کردم زدم توی شارژ اصلا شارژ نمی کرد ایکون شارژر نشون میده که اداپتور رو وصل میکنم ولی شارژ نمیکنه وقتی هم بدون باطری و فقط با شارژ میخوام لبتابو روشن کنم روشن نمیشه فقط چراغ چشمک زنش برای یه لحظه روشن میشه و صدای روشن شدن فن لب تاب برای یه لحظه میاد ولی دو باره خاموش میشه یه اتفاق دیگه که میفته اینه وقتی لب تاب خاموشه و باطری هم سرجاشه و لبتابو میزینم توی شارژ چراغ شارژ لبتاب روشنه و یکمی هم شارژ میشه باطریش ولی خیلی کم شارژ میشه اصلا نمیفهمم چش شده ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • farzam
   farzam گفته:

   سلام
   مشکل لپ تاپ شما مشخص نیست
   به احتمال زیاد مشکل از شارژر لپ تاپ باشه ، شما باید لپ تاپ خودتون رو برای تست به مجموعه بیارید . توجه داشته باشید که ممکنه مشکل از آداپتور لپ تاپ باشه و باید آداپتور رو هم به همراهش بیارید تا در مجموعه تست بشه ،
   پس از تست بهتون به صورت دقیق میگیم که مشکل چی هست و تست در این مجموعه رایگان هست .

   پاسخ
  • farzam
   farzam گفته:

   سلام
   علت های زیادی میتونه داشته باشه . مهمترین علت بروز این اتفاق برای لپ تاپ اینه که باتری لپ تاپ خراب شده و دیگه شارژ نمیشه و همین شارژی که داره با آداپتور ثابت میمونه ، شما بدون آداپتور با سیستمت کار کن تا شارژ باتزی لپ تاپ تموم شود ، پس از اتمام شارژ ، با آداپتور بهش وصل کن ، اگر شارژ شد که هیچ اگر هم نشد باتری لپ تاپ ایراد داره . شارژر لپ تاپت رو با دستگاهی دیگه تست کن ببین درست شارژ میکنه یا نه ، اگر این موارد درست بود ، مشکل از جایی دیگری هست که در این صورت باید بیاری مجموعه تا مشکل دستگاهت رو برطرف کنم . اگر هم باتری لپ تاپ بود که باید تعویضش کنی .

   پاسخ
   • مهدی
    مهدی گفته:

    همه ی این کار ها رو کردم . مشکل از باتری نیست 100 در صد . باتریم با شارژر های دیگه شارژ میشه و شارژرم باتری های دیگری رو هم شارژ نمی کنه و فقط ثابت نگه میداره . من خودم اداپتور رو باز کردم . اما خوب اینقدر این اداپتور شارژر دل شلوغه که مخم سوت کشید . نمیدونم شاید مشکل از ولتاژش باشه .

    پاسخ
     • farzam
      farzam گفته:

      دوست عزیز خوب ار تست کردی و به نتیجه رسیدی آداپتورت رو تعویض کن ، چون تعمیر این نوع مشکل کار ساده ای نیست ، نه که نتونیم ، میتونیم ولی از نظر اقتصادی برای شما به صرفه در نمیاد .یک آداپتور نو تهیه کنی خیلی بهتره .

 30. زینب
  زینب گفته:

  سلام.
  امروز پام گیر کرد به سیم شارژر لپ تاپم کشیده شد و فیش از لپ تاپ جدا شد و دیدم مغزی نازک داخل لپ تاپ گیر کرده
  فیش زدم دوباره به لپ تاپ دیدم شارژ نمیکنه دوباره شارژر جدا کردم از پریز وصل کردم حالا میبینم شارژ میکنه. اگر مغزی داخل لپ تاپ بمونه مشکلی پیدا میکنه؟

  پاسخ
  • farzam
   farzam گفته:

   سلام
   بعله احتمال اینکه مغزی داخل اتصالی کنه هست . کابل شارژر لپ تاپ شما قابل تعویض هستش ، میتونید بیارید مجموعه واستون تعویض کنیم .

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *