توجه داشته باشید

شما میتوانید در صورت وجود مشکل خارج از تایم کاری مجموعه در پایین صفحه در قسمت ارسال دیدگاه مشکل خود را بیان کنید تا در اسرع وقت کارشناسان ما به آن رسیدگی کرده و در همان قسمت به شما راه حل رفع مشکل لپ تاپ را بیان کنند و در صورت امکان ، مشکل لپ تاپ شما را از راه دور برطرف کنند .

  تعمیرات لپ تاپ

تعمیرات لپ تاپ

لپ تاپ چیست ؟؟؟

لپ تاپ یا نوت بوک به رایانه های کوچک شخصی گفته می شود که وزن آنها تقریبا بین ۱ تا ۶ کیلوگرم است که وزن آن به نوع مصرف و تجهیزات به کار برده شده در آن بستگی دارد .

تفاوت اصلی لپ تاپ ها با رایانه های PC (خانگی) قابل حمل بودنشان است و به همین علت لپ تاپ ها را کوچکتر ساخته تا کاربران بتوانند آنرا راحت تر حمل و نقل کنند . در واقع لپ تاپ همان pc است ولی تجهیزات بکار رفته در آن تجهیزاتی است که متناسب با کارایی آن است ، اما تکنولوژی ساخت آن قطعات پیشرفته تر شده و شرکت های سازنده توانسته اند که همان قطعه را با حجم کمتر تولید کنند و در نهایت با قرار دادن آنها در کنار یکدیگر لپ تاپ را بوجود بیاورند . لپ تاپ ها بدلیل آنکه قابل حمل و نقل می باشند نیاز به یک منبع تغذیه ای دارند که سیستم بتواند برق خود را از آن تهیه نماید و همینطور آن منبع تغذیه قابل حمل باشد و در کنار لپ تاپ وجود داشته باشد ، به همین علت برای لپ تاپ ها یک باتری با چند سلول بوجود آوردند که این باتری ها قابل شارژ هستند و به مدت چند ساعت نیز شارژ را در خود نگه میدارند و با این وجود دیگر نیازی به اتصال دائمی به برق نبوده . لازم به ذکر است که پس از خالی شدن شارژ دستگاه باید توسط آداپتور مخصوص به برق متصل گردد تا دوباره باتری شارژ شود . همچنین آنها دارای یک صفحه ی کلید سرخود و یک تاچ پد روی صفحه ی زیرین ، زیر کیبورد می باشند ولی با این وجود میتوان به آنها ماوس و کیبورد اکسترنال متصل کرد .

مروری بر تاریخچه ی لپ تاپ

مروری بر تاریخچه ی لپ تاپ

نخستین رایانه ی پرتابل در سال ۱۹۸۱ معرفی شد و در آن از سیستم عامل CP/M استفاده شد .

با وجود وزن سنگین این رایانه و داشتن مانیتور CRT ، تاثیر بسیار زیادی در تجارت گذاشت و در سال دوم کایروب نوع دوم سیستم را عرضه کرد که این سیستم هم بر اساس CP/M طراحی شد .

بهتر است بدانید که لپ تاپ های واقعی یک گریدلول بودند که توسط موگارید در سال ۱۹۸۰ عرضه شد . این سیستم طرح کنترلی داشت و صفحه ی نمایش مسطح آن میتوانست خمیده شود . آنها با چند باتری عمل میکردند و به صفحه ی نمایش پلاسمای ۳۲۰*۲۰۰ پیکسل مجهز بودند . ولی با این وجود در ارتش آمریکا از آنان استفاده می شد .

پس از آن در سال ۱۹۸۳ یک لپ تاپ به نام Kyocera که فروش بسیاری داشت روانه ی بازار شد و این اولین گام از جهش لپ تاپ ها بود . و این سیستم ابتدا در ژاپن عرضه شد و به دنبال آن به طور مستمر تکنولوژی لپ تاپ ها کامل و کامل تر شد .

برای کسب اطلاعات بیشتر ، مطلب تاریخچه ی لپ تاپ ها را مطالعه کنبد .

در ادامه ی مطلب تعمیرات لپ تاپ ، میخواهیم به طور تخصصی تر به سراغ لپ تاپ برویم . پس به ادامه ی مطلب تعمیرات لپ تاپ توجه فرمایید .

بيشتر بدانيد : تعمیر لپ تاپ

خرابی برد لپ تاپ

خرابی برد لپ تاپ

مهم ترین قسمت الکترونیکی لپ تاپ ، برد لپ تاپ میباشد زیرا تمامی قطعات راه های اتصال به یکدیگر را از روی برد دریافت میکنند و بوجود آمدن کوچکترین مشکل و ایرادی در برد لپ تاپ ، سبب از کار افتادگی سیستم می شود .

بر روی برد یک سری قطعات الکترونیکی مانند خازن ، ترانزیستور ، فت ، کریستال و… وجود دارد که وظیفه ی آنها کنترل جریان ولتاژ و رساندن ولتاژ به تمامی قسمت های اصلی و فرعی می باشد . اگر یکی از این قطعات الکترونیکی به خوبی کار نکند ، سیستم وظیفه ی خود را به خوبی انجام نمی دهد و شما در هنگام کار با سیستم خود دچار مشکل میشوید . از جمله اصلی ترین قطعاتی که بر روی برد لپ تاپ بسیار مهم می باشند .و کارایی اصلی را بر عهده دارند ، میتوان به CPU ، GPU ، NB و SB اشاره نمود که این چیپ ها در سیستم ها به صورت مختلف طراحی شده اند و ممکن است در بعضی از سیستم ها کارایی دوچیپ در یک چیپ ادغام شود .

بهتر است بدانید که برد لپ تاپ بسیار حساس و پیچیده می باشد و کوچکترین خرابکاری سبب از بین رفتن کامل برد لپ تاپ می شود و در نتیجه سیستم شما از بین می رود در صورت خراب شدن کوچکترین قطعه ی برد ، باید سریع در صدد رفع مشکل اقدامی را انجام دهیم که این اقدام شامل تعمیر کردن برد و یا تعویض برد می باشد چراکه ممکن است به دیگر قطعات سیستم آسیب جدی و جبران ناپذیری وارد شود توجه داشته باشید که در صورت بوجود آمدن کوچکترین مشکلی برای سیستمتان ، بدون دستکاری ، لپ تاپ خود را به یک مجموعه ی معتبر فرستاده و اجازه دهید تا مهندسان آن مجموعه مشکل شما را برطرف کنند . چرا که با کوچکترین دستکاری ، سبب بوجود آمدن مشکلی بزرگ می شوید و ممکن است آن مشکل دیگر قابل برطرف کردن نباشد .

بهتر است به ادامه مطلب تعمیرات لپ تاپ توجه فرمایید .

عواملی که سبب خراب شدن برد لپ تاپ می شوند

_ استفاده نکردن از محافظ های مناسب برای لپ تاپ

_ ضربه خوردن لپ تاپ و یا افتادت از ارتفاع

_ خیس شدن لپ تاپ و یا ریختن مایعات بر روی آن

_ روشن گذاشتن لپ تاپ به مدت زیاد

_ قرار دادن سیستم در شرایط نامناسب به عنوان مثال در هوای مرطوب

_ بد جا زدن سوکت USB

_ استفاده بیش از اندازه از لپ تاپ که سبب سوختگی یک سری از قطعات می شود

بهتر است بدانید که مجموعه ی آرسده یکی از بزرگترین و مجهز ترین مجموعه های در حال فعالیت در زمینه ی تعمیرات لپ تاپ در سطح تهران می باشد . علاوه بر آن این مجموعه دارای سطح کیفی استاندارد ، چه از لحاظ تجهیزات و چه از لحاظ سطح مهندسین در حال فعالیت در این مجموعه ، در رتبه ی خوبی جای گرفته است و می تواند تمامی مشکلات شما در زمینه ی تعمیرات لپ تاپ را برطرف سازد . بهتر است بگوییم که با وجود مجموعه آرسده دیگر نیازی به نگرانی برای از دست رفتن لپ تاپ شما نمی باشد ، زیرا این مجموعه با بکارگیری بهترین شیوه ی ارائه ی خدمات به کاربران ، میتواند با قاطعیت تمامی مشکلات آنان را برطرف سازد .

خرابی کیبورد لپ تاپ

خرابی کیبورد لپ تاپ

کیبورد یک ابزار سخت افزار در لپ تاپ است که حرکات دست را به دیتای درون صفحه ی نمایشگر تبدیل میکند . این حرکات دست با فشردن دکمه های تعبیه شده بر روی کیبورد و همچنین کابلی که از کیبورد به مادربرد متصل است به دیتا تبدیل میشوند و از طریق همان کابل اتصال کیبورد به مادربرد به صفحه ی نمایشگر منتقل و در صفحه ی نمایشگر رویت می شود ، به همین دلیل از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است .

کیبورد نیز دارای دو مدل ساده و بک لایت دار می باشد . کیبورد های بک لایت دار ، در زیر دکمه هایشان ، لامپ های LED تعبیه شده است که علاوه بر داشتن زیبایی ، سبب دید بهتر دکمه ها در شب می شود .

لازم به ذکر است که کیبورد های بک لایت دار ، دارای مادربرد خاصی می باشد که یک جا برای سوکت بک لایت کیبورد نیز تعبیه شده است .

مشکلات کیبورد لپ تاپ

_ از کار افتادن تمامی دکمه های کیبورد .
_ خاموشی لامپ های بک لایت کیبورد .
_ خرابی تعدادی از دکمه های کیبورد .
_ کثیف شدن و گیر کردن آشغال در زیر دکمه های کیبورد .
_ ریختن مایعات نوچ و مایعاتی که سبب چسبیدن دکمه ی کیبورد به قاب کیبورد می شود ، در آن صورت غیر قابل استفاده می شود .
_یک سری ایرادات کیبورد نیز ممکن است از سمت مادر برد باشد ، به گونه ای که کیبورد در واقع سالم است ولی بر روی سیستم به خوبی کار نمیکند که این مشکل را تعمیر کار باید بتواند تشخیص دهد .

خرابی LED و LCD لپ تاپ

خرابی LED و LCD لپ تاپ

داشتن وضوحیت تصویر و نبود ایراد در تصویر یکی از مهم ترین گزینه هایی است که تفاوت برند ها را مشخص میکند.ولی امروزه با پیشرفت تکنولوژی تقریبا تمامی برند ها دارای وضوحیت تصویر می باشند و تفاوت برند ها را باید در موارد دیگر جست و جو کرد . با تمام وجود این مسائل ممکن است که LED یا LCD لپ تاپ شما بر حسب اتفاق دچار مشکل شود . در آن صورت وضوحیت تصویر از شما گرفته خواهد شد و دیگر نمیتوانید با آرامش کار خود را انجام دهید و همین امر سبب از بین رفتن اعصاب و درد چشم می شود .

بهتر است بدانید LED همان تکنولوژی LCD است فقط با این تفاوت که در LED به جای استفاده از لامپ فلوئورسنت ، از لامپ های LED که عمر بیشتری دارند استفاده میشود . برای آشنایی بیشتر با تفاوت LED با LCD به سراغ مطلب تعمیر و تعویض LED لپ تاپ مراجعه کنید و به ادامه ی مطلب تعمیرات لپ تاپ توجه فرمایید .

راه های پیشگیری از آسیب دیدن LED و LCD لپ تاپ

توصیه مجموعه ی آرسده به شما عزیزان آن است که به هیچ وجه لپ تاپ خود را در معرض فشار قرار ندهید زیرا اصلی ترین عاملی که سبب از بین رفتن LCD لپ تاپ می شود ، فشار یا ضربه است که باعث از بین رفتن پیکسل های LCD و LED میشود و شما مجبور به تعویض LED و LCD میشوید . علاوه بر آن ریختن هرگونه مایعاتی بر روی دستگاه خود خودداری کنید ، چرا که برخورد مایعات با برد ، سبب اتصالی و از بین رفتن برد میشود .

خرابی تاچ پد لپ تاپ

خرابی تاچ پد لپ تاپ

تاچ پد یا ترک پد یک حسگر لمسی مسطح است که میتواند حرکت و موقعیت انگشت کاربر را به موقعیت نسبی صفحه ی نمایش تبدیل کند . تاچ پد ها معمولا روی اکثر لپ تاپ ها موجود است و میتواند جایگزین مناسبی برای ماوس باشد . این وسیله ی کوچک که بر رو ی لپ تاپ ها تعبیه شده است ، با پیشرفت تکنولوژی پا به عرصه ی مصرف گذاشته است و دارای کاربرد های بسیاری می باشد . به جرعت میتوانم بگویم که بیش از نیمی از کسانی که لپ تاپ دارند ، طرز استفاده از تاچ پد ها را نمی دانند .یکی از مهمترین کاربرد های تاچ پد ، دستورات جسچر می باشد که نیمی از افراد درباره ی جسچر اطلاعاتی ندارند .

دلایل خرابی تاچ پد لپ تاپ

_ ضربه خوردن

_ خیس شدن

_ ویروسی شدن سیستم

_ مشکل سخت افزاری و …

مجموعه ی آرسده با شرایط ویژه ای که دارد میتواند تمامی مشکلات شما را به خوبی هرچه تمام تر برطرف بکند و مطمئن باشید که بهترین خدمات را به شما ارائه میدهد .

خرابی هارد لپ تاپ

خرابی هارد لپ تاپ

بهتر است بدانید که تمامی هارد ها دارای دو مشکل بزرگ می باشند : مشکل سخت افزاری ، مشکل نرم افزاری .

مشکل نرم افزاری هارد لپ تاپ

این نوع مشکل مربوط به فریمور یا بدسکتور می باشد که پس از اصلاح فریمور یا بدسکتور به روش های مختلف ، این مشکل رفع میشود و اطلاعات باز میگردد . البته در صورتی که هاردتان دستکاری نشده باشد . به ادامه ی مطلب تعمیرات لپ تاپ توجه فرمایید .

یک مشکل نرم افزاری دیگر وجود دارد که ویروس گروگانگیر نام دارد . عملکرد این ویروس به گونه ای است که بر روی اطلاعات شما مینشیند و آنان را قفل میکند و در بعضی مواقع نام پارتیشن را کد گزاری میکند و در مقابل باز کردن آن از شما درخواست پول میکند تا اجازه دهد شما به اطلاعاتتان دسترسی پیدا کنید . در صورتیکه با این مشکل مواجه شدید ، بدون دستکاری و پرداخت هیچ گونه هزینه ای فورا هارد خود را به مجموعه ی آلفا بفرستید و بگذارید که این مجموعه مشکل شما را برطرف کند .

مشکل سخت افزاری هارد لپ تاپ

همانگونه که از نام این مشکل پیداست ، مشکلات سخت افزاری مربوط به قسمت سخت افزاری هارد می شود که دلیل آن ضربه خوردن و خیس شدن و تکان دادن هارد در هنگام کار با آن می باشد .

این مشکل بسیار جدی و حساس ، معمولا برای هارد های اکسترنال که قابل حمل و نقل می باشد بوجود می آید . هارد های اینترنال به دلیل آنکه درون دستگاه می باشند ، کمتر در معرض مبتلا به مشکل سخت افزاری قرار میگیرند ، این نوع هارد ها بیشتر دچار مشکل نرم افزاری میشوند .

مجموعه ی آرسده

مجموعه ی آرسده با داشتن بهترین و به روز ترین تجهیزات میتواند انواع مشکل لپ تاپ شما ، به خصوص تعمیرات لپ تاپ شما را به خوبی انجام دهد . این مجموعه توانایی رفع انواع مشکل سخت افزاری و نرم افزاری لپ تاپ شما را دارد و با تمامی مشکلات ، در زمینه ی لپ تاپ به طور کامل آشناییت دارد . مهندسان این مجموعه تمامی اطلاعات در زمینه ی لپ تاپ را طی پشت سر گذاشتن انواع دوره ها در خارج از کشور و همینطور داخل ، اموخته اند و پس از کسب تجربه ، طی سالیان متوالی توانسته اند به این جایگاه برسند و به بهترین شکل به شما کاربران گرامی خدمات رسانی کنند. فقط کافی است اعتماد کنید .

هدف آرسده جلب رضایت شماست …

بهتر است مقالات ما را مطالعه کنید

تعمیرات لپ تاپ
تاریخچه ساخت لپ تاپ
تعمیرات تاچ پد لپ تاپ
تعمیر و تعویض اسپیکر لپ تاپ
تعمیر و تعویض USB لپ تاپ
تاچ پد لپ تاپ
تعمیر فیش روی لپ تاپ
تعمیر فلت لپ تاپ
تعمیر آداپتور لپ تاپ
پورت USB C لپ تاپ
تعمیر و تعویض تاچ پد لپ تاپ
تعمیر و تعویض برد لپ تاپ
تعمیر و تعویض باتری لپ تاپ
تعمیر و تعویض LCD لپ تاپ
تعمیر و تعویض LED لپ تاپ
تعویض ای سی پروگرامر لپ تاپ
تعویض فن لپ تاپ
تعمیر و تعویض هایولتاژ لپ تاپ
تعمیر و تعویض لولای لپ تاپ
تعمیر و تعویض کیبورد لپ تاپ
تفاوت لپ تاپ و اولترابوک چیست
تفاوت الترابوک ها و نت بوک ها و تبلت ها
تعویض لولای لپ تاپ
تعویض کارت شبکه لپ تاپ
تعویض چیپ لپ تاپ
خرابی برد لپ تاپ
خرابی LCD لپ تاپ
خازن ها

خازن ها

حسگر اثر انگشت لپ تاپ
چرا باید ویندوز را آپدیت کرد
دلایل شارژ نشدن باتری لپ تاپ
دلایل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ
داغ شدن لپ تاپ
خیس شدن لپ تاپ
خطرات اشعه لپ تاپ
ریختن مایعات بر روی لپ‌تاپ
ریبال کردن چیپ
روشن نشدن لپ تاپ
رفع مشکل کندی ویندوز
روش رفع مشکل بلو اسکرین BSOD
کلیدهای ورود به بایوس Bios
کارت گرافیک چیست
علت هنگ کردن لپ تاپ
علت روشن نشدن وایرلس در ویندوز
سرسخت ترین لپ تاپ های 2019
معرفی بهترین لپ تاپ های تجاری
معایب اتصال دائم شارژر به لپ تاپ
 مشکلات نرم افزاری لپ تاپ
مراحل نصب ویندوز seven 7
لپ تاپ هایی با بیشترین عمر باتری
ویژگی های ویندوز ۱۰ بر روی لپ تاپ ها
نمودار خرابی لپ تاپ ها
نصب درایور روی انواع ویندوز
تعویض ال سی دی لپ تاپ
بهم ریختن ساعت و تاریخ لپ تاپ
بهترین لپ تاپ های سال 2019
بهترین برند های لپ تاپ
آپدیت کردن ویندوز 7
انواع رم لپ تاپ
امنیت شبکه های کامپیوتری
اکتیو کردن ویندوز 10
افزایش طول عمر باتری‌های لپ‌ تاپ
اشتباهات رایج در خرید لپ تاپ
LED لپ تاپ

LED لپ تاپ

/
مادربرد Motherboard چیست
قطعات الکترونیکی
CPU چیست

CPU چیست

/
بایوس Bios چیست
ابزار و تجهیزات تعمیرات لپ تاپ
0 پاسخ

اگر سوالی دارید بپرسید

برای لپ تاپ شما مشکلی پیش اومده ؟؟
از کارشناسان ما برای رفع مشکل لپ تاپ خود سوال کنید، در اسرع وقت به شما پاسخ خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *