توجه داشته باشید

شما میتوانید در صورت وجود مشکل خارج از تایم کاری مجموعه در پایین صفحه در قسمت ارسال دیدگاه مشکل خود را بیان کنید تا در اسرع وقت کارشناسان ما به آن رسیدگی کرده و در همان قسمت به شما راه حل رفع مشکل لپ تاپ را بیان کنند و در صورت امکان ، مشکل لپ تاپ شما را از راه دور برطرف کنند .

تعمیرات لپ تاپ لنوو Lenovo
تعمیرات لپ تاپ لنوو Lenovo

لپ تاپ ، همان رایانه کوچک و قابل حملی می باشد که علاوه بر محبوبیت بسیاری که در بین مردم دارد ، نقش پر رنگ و حائز اهمیتی را در دنیای امروزه بشر ایفا می کند ، به طوری که بسیاری از امور تخصصی و عمومی  را توسط لپ تاپ ها و نرم افزارهای آن به انجام می رسانیم .

اما این ابزارهای کوچک و پرکاربرد دارای ضعف ها و ایرادهایی نیز می باشند و گاهی ممکن است به دلیل همین ظرافت و ویژگی حمل و نقل ، آسیب ببینند . از این رو در این مقاله می خواهیم به مشکلات یکی از انواع لپ تاپ ها به نام Lenovo پرداخته و اطلاعاتی را در زمینه تعمیرات آن در اختیار شما عزیزان قرار دهیم .

با توجه به اهمیت بی شمار لپ تاپ ، شرکت های بسیاری در این راستا فعالیت می کنند تا بهترین و با کیفیت ترین لپ تاپ را که مطابق با تکنولوژی های روزانه باشد ، تولید کرده و در اختیار مردم قرار دهند . یکی از این شرکت ها که در این زمینه موفقیت چشمگیری به دست آورده ، شرکت Lenovo می باشد .

شرکت Lenovo تاکنون مدل های مختلفی از لپ تاپ به بازار معرفی نموده و همواره سعی بر ارتقا کیفیت آن ها داشته است . اما لپ تاپ های Lenovo نیز همانند سایر لپ تاپ ها علاوه بر مزایایی که دارند ، دارای مشکلاتی نیز می باشد یا ممکن است دچار خرابی شده و نیاز به تعمیر داشته باشند .

لپ تاپ ها می توانند دچار مشکلات متعدد نرم افزاری و سخت افزاری شوند اما از عمده ترین و متداول ترین مشکلات لپ تاپ های Lenovo می توان به روشن نشدن ، مشکل بوت شدن سیستم ، بدافزار ها ، کندی سیستم ، عدم اتصال wifi ، مشکلات حسگر ، کاهش سریع شارژ، آسیب دیدن کیبورد ، ثابت ماندن پیکسل ، آسیب هارد دیسک و … اشاره نمود .

تعمیرات کیبورد لپ تاپ لنوو Lenovo
تعمیرات کیبورد لپ تاپ لنوو Lenovo

از دیگر مشکلات متداول لپ تاپ های Lenovo عدم کار کردن کیبورد ( صفحه کلید ) است که می تواند ناشی از خرابی قطعات داخلی آن ، مشکلات نرم افزاری یا گیر کردن شی ای خارجی در بین یا زیر کلیدهای آن می باشد که با بررسی لپ تاپ می توان به علت رخ دادن این مشکل پی برد .

وقتی همه کلید های این لپ تاپ از کار افتاده باشد ، قطعا رد پای یک مشکل نرم افزاری نیز دیده خواهد شد ؛ با راه اندازی مجدد لپ تاپ می توانید مشکل را رفع کنید . اگر همه چیز به خوبی کار می کند تنها کافی است از طریق منوی استارت ، لپ تاپ خود را در حالت shut down قرار دهید . در غیر این صورت دکمه پاور را برای ۵ ثانیه نگه داشته تا لپ تاپ خاموش شده و سپس دوباره شروع به کار کند .

دیگر اقدامی که در جهت رفع مشکل به وجود آمده برای کیبورد لپ تاپ  Lenovo ، می توان انجام داد این است که باید قفل کیبورد را چک کنید زیرا ممکن است به صورت تصادفی کلید num lock که کلید قفل کردن کیبورد می باشد ، فعال شده باشد ، بنابراین یک بار آن کلید را زده تا در صورت فعال بودن ، از کار بیافتد و صفحه کیبورد دوباره فعال شود .

سپس باید صفحه کلید خود را تمیز نمایید تا آن عاری از هرگونه گرد و غباری گردد اما توجه داشته باشید که در هنگام تمیز کردن ، آب به داخل صفحه کلید نفوذ نکند و منجر به خرابی سایر قطعات نگردد . اگر با انجام این اقدامات مشکل به وجود آمده برطرف نشد ، باید آن را به یک متخصص سپرده تا با باز کردن صفحه کلید ، قطعات داخلی آن را مورد بررسی قرار دهد .

مشکل بوت شدن لپ تاپ لنوو Lenovo
مشکل بوت شدن لپ تاپ لنوو Lenovo

گاهی ، هنگام روشن کردن لپ تاپ لنوو ، کاربر با مشکل بوت شدن سیستم رو به رو می شود به طوری که پس از زدن کلید power برای روشن کردن سیستم ، مدت زمان نسبتا زیادی طول می کشد تا سیستم روش شده یا به اصطلاح سیستم بالا بیاید همچنین ممکن است که سیستم با ارائه صفحه بوت خطا داده و روشن نگردد .

برای رفع این مشکل باید باتری لپ تاپ را به مدت کوتاهی از آن جدا کرده و مجددا باتری را در جای خود قرار داد . توجه داشته باشید که پیش از جداسازی باتری باید تمامی ابزار و وسایلی که به آن متصل هستند مانند USB ، پرینتر ، اسپیکر ، کارت های حافظه و حتی CD داخل آن را از لپ تاپ جدا کنید .

شایان ذکر است ، مشکل عدم بوت شدن لپ تاپ می تواند ناشی از نفوذ ویروس ها یا بدافزار ها به لپ تاپ شما باشد ؛ بنابراین در اولین فرصت یک آنتی ویروس قوی بر روی سیستم خود نصب نمایید و سیستم را به طور کامل اسکن کنید تا از عدم وجود ویروس ها اطمینان کامل را کسب نمایید .

روشن نشدن لپ تاپ Lenovo
روشن نشدن لپ تاپ Lenovo

یکی از مهم ترین مشکلاتی که ممکن است بسیاری از کاربران لپ تاپ های Lenovo با آن رو به رو شوند ، خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ و عدم روشن شدن آن می باشد . در صورت بروز این اتفاق ، شما باید ابتدا دکمه خاموش ( POWER) را نگه دارید تا صفحه بایوس (BIOS) به روی مانیتور شما ظاهر شود .

پس از باز شدن این صفحه ، می توانید یکی از دو گزینه Update your PC یا Reset your PC را انتخاب نمایید و منتظر اتمام عملیات دستگاه شوید ؛ اما توجه داشته باشید که با انتخاب گزینه آپدیت کردن دستگاه ، ممکن است برخی از اطلاعات و داده های شما حذف شده و از بین بروند بنابراین در انتخاب گزینه ها دقت فرمایید .

البته برخی مواقع خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ لنوو می تواند یک مزیت برای کاربر باشد زیرا این دسته از لپ تاپ ها دارای ویژگی ای به نام Self-Protecting یا همان محافظت از خود هستند و در مواقعی که لپ تاپ در وضعیت بحرانی قرار می گیرد ، سیستم به صورت خودکار اقدام به خاموش نمودن کل سیستم می نماید .

یکی از مواقع بحرانی که لپ تاپ در آن اقدام به خود محافظتی می کند ، وضعیت Over-Heating است که در آن دمای لپ تاپ بیش از حد نرمال بالا رفته باشد که این اتفاق می تواند ناشی از اجرای برنامه های گرافیکی سنگین در سیستم ، عدم کارکرد فن و یا گرفتگی منافذ آن باشد که از جریان هوا جلو گیری می نماید .

در این وضعیت پیشنهاد می کنیم تا نرم افزارهایی را که در سیستم به حالت اجرا گذاشته اید ، یک مرتبه خاموش کرده و مدتی به سیستم استراحت دهید . اما اگر مشکل لپ تاپ به این دلیل نمی باشد ، باید به بررسی وضعیت فن و سیستم داخلی لپ تاپ بپردازید تا در صورت مشکلات فنی آن ها را برطرف نمایید .

کاهش سریع شارژ لپ تاپ Lenovo
کاهش سریع شارژ لپ تاپ Lenovo

باتری از مهم ترین و در عین حال حساس ترین عضو هر نوع لپ تاپی می باشد و عملکرد لپ تاپ بستگی به آن دارد زیرا باتری انرژی لازم سایر اجزای لپ تاپ مانند مادر برد ، فن و … را فراهم می کند و خراب شدن و کاهش عملکرد آن به منزله کاهش عملکرد لپ تاپ می باشد .

مشکل کاهش سریع شارژ ، یکی از متداول ترین معضلاتی می باشد که کاربران بسیاری را درگیر می کند . این مشکل می تواند در اثر بروز حوادثی نظیر نوسان برق ، وارد شدن ضربه به باتری ، استفاده از باتری غیر اورجینال و بی کیفیت ، خیس شدن باتری ، اتصال مداوم به برق و استفاده بیش از اندازه از آن ، رخ بدهد .

یکی از ساده ترین روش ها برای ارزیابی عملکرد و سلامتی باتری استفاده از نرم افزارهای مختص به ارزیابی باتری مانند نرم افزار Butterinfoview می باشد که به بررسی وضعیت باتری پرداخته و در نهایت گزارش کاملی از وضعیت و ایرادات آن در اختیار شما می گذارد .

همچنین توصیه می کنیم اگر به مدت طولانی ای می خواهید از لپ تاپ خود استفاده نمایید ، برای جلوگیری از خراب شدن باتری و اتصال مداوم آن به برق ، باتری را به طور کامل خارج نموده و آن را در جایی قرار دهید که آسیب نبیند ، سپس لپ تاپ را به شارژر متصل کرده و بدین گونه به کار خود ادامه دهید .

علاوه بر آن ،در صورتی که نیازی به آیکون های پر مصرف مانند Wifi و بلوتوث ندارید آن ها را خاموش نموده و نور صفحه لپ تاپ را کاهش دهید تا شارژ باتری به سرعت تخلیه نگردد . توجه داشته باشید که در صورت عدم رعایت این نکات و مراقبت ننمودن از آن ، ممکن است باتری خراب شده و نیاز به تعویض آن باشد .

کانون آرسده به شما کاربران گرامی پیشنهاد می کند ، مطالب و نکات ذکر شده در این مقاله را مطالعه نموده تا اطلاعاتی را در زمینه تعمیرات لپ تاپ Lenovo  به دست آورید . امیدواریم این مطالب برای شما عزیزان سودمند واقع شده باشد . هدف ما تنها جلب رضایت شماست . کافیست اعتماد کنید …

بهتر است مقالات ما را مطالعه کنید

لیست خرابی لپ تاپ براساس برند

لیست خرابی لپ تاپ براساس برند

/
لیست خرابی لپ تاپ براساس برند دلایل خرابی لپ تاپ چیست ؟ با این …
تاریخچه ساخت لپ تاپ تا کنون

تاریخچه ساخت لپ تاپ تا کنون

/
تاریخچه ساخت لپ تاپ تا کنون لپ تاپ ها جزء سیستم هایی است که ب…
ارزان ترین لپ تاپ ۲۰۲۱
بهترین مدل لپ تاپ برای گیمر
جدیدترین لپ تاپ های سال 2021
تفاوت ویندوز اورجینال با کرک شده
چگونگی آپدیت ویندوز
چگونگی ارتقا کارت گرافیک لپ تاپ
مجازی سازی سرورها
تعمیرات لپ تاپ سامسونگ Samsung
تعمیرات لپ تاپ توشیبا Toshiba
تعمیرات لپ تاپ سونی sony
تعمیرات لپ تاپ لنوو Lenovo
تعمیر لپ تاپ فوجیتسو fujitsu
تعمیرات لپ تاپ دل
تعمیرات لپ تاپ ایسوس
تعمیرات لپ تاپ ایسر
تعمیرات لپ تاپ HP
تعمیرات لپ تاپ
تاریخچه ساخت لپ تاپ
تعمیرات تاچ پد لپ تاپ
تعمیر و تعویض اسپیکر لپ تاپ
تعمیر و تعویض USB لپ تاپ
تاچ پد لپ تاپ
تعمیر فیش روی لپ تاپ
تعمیر فلت لپ تاپ
تعمیر آداپتور لپ تاپ
پورت USB C لپ تاپ
تعمیر و تعویض تاچ پد لپ تاپ
تعمیر و تعویض برد لپ تاپ
تعمیر و تعویض باتری لپ تاپ
تعمیر و تعویض LCD لپ تاپ
تعمیر و تعویض LED لپ تاپ
تعویض ای سی پروگرامر لپ تاپ
تعویض فن لپ تاپ
تعمیر و تعویض هایولتاژ لپ تاپ
تعمیر و تعویض لولای لپ تاپ
تعمیر و تعویض کیبورد لپ تاپ
تفاوت لپ تاپ و اولترابوک چیست
تفاوت الترابوک ها و نت بوک ها و تبلت ها
تعویض لولای لپ تاپ
تعویض کارت شبکه لپ تاپ
تعویض چیپ لپ تاپ
خرابی برد لپ تاپ
خرابی LCD لپ تاپ
خازن ها
حسگر اثر انگشت لپ تاپ
چرا باید ویندوز را آپدیت کرد
دلایل شارژ نشدن باتری لپ تاپ
دلایل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ
داغ شدن لپ تاپ
خیس شدن لپ تاپ
خطرات اشعه لپ تاپ
ریختن مایعات بر روی لپ‌تاپ
ریبال کردن چیپ
روشن نشدن لپ تاپ
رفع مشکل کندی ویندوز
روش رفع مشکل بلو اسکرین BSOD
کلیدهای ورود به بایوس Bios
کارت گرافیک چیست
علت هنگ کردن لپ تاپ
علت روشن نشدن وایرلس در ویندوز
سرسخت ترین لپ تاپ های 2019
معرفی بهترین لپ تاپ های تجاری
معایب اتصال دائم شارژر به لپ تاپ
 مشکلات نرم افزاری لپ تاپ
مراحل نصب ویندوز seven 7
لپ تاپ هایی با بیشترین عمر باتری
ویژگی های ویندوز ۱۰ بر روی لپ تاپ ها
نمودار خرابی لپ تاپ ها
نصب درایور روی انواع ویندوز
تعویض ال سی دی لپ تاپ
بهم ریختن ساعت و تاریخ لپ تاپ
بهترین لپ تاپ های سال 2019
بهترین برند های لپ تاپ
آپدیت کردن ویندوز 7
معرفی انواع رم لپ تاپ
امنیت شبکه های کامپیوتری
اکتیو کردن ویندوز 10
افزایش طول عمر باتری‌های لپ‌ تاپ
اشتباهات رایج در خرید لپ تاپ
LED لپ تاپ

LED لپ تاپ

/
مادربرد Motherboard چیست
قطعات الکترونیکی
CPU چیست ؟؟؟

CPU چیست

/
بایوس Bios چیست ؟
ابزار و تجهیزات تعمیرات لپ تاپ
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها