توجه داشته باشید

شما میتوانید در صورت وجود مشکل خارج از تایم کاری مجموعه در پایین صفحه در قسمت ارسال دیدگاه مشکل خود را بیان کنید تا در اسرع وقت کارشناسان ما به آن رسیدگی کرده و در همان قسمت به شما راه حل رفع مشکل لپ تاپ را بیان کنند و در صورت امکان ، مشکل لپ تاپ شما را از راه دور برطرف کنند .

تعمیرات لپ تاپ فوجیستو
تعمیرات لپ تاپ فوجیستو fujitsu

در طی گذر زمان و بر اثر تاثیراتی که پیشرفت تکنولوژی بر زندگی انسان گذاشته است ، تغییرات گسترده ای در سطح جهان به وجود آمده و دنیای امروزه ما را به یک دنیای مدرن تبدیل نموده است به عنوان مثال پیشرفت کامپیوتر ها و تولید لپ تاپ ها منجر به تحولی عظیم در روند زندگی انسان شده اند .

به همین علت شرکت های بی شماری در این راستا فعالیت نموده اند و مدل های مختلفی از لپ تاپ ها به دنیا معرفی کرده اند که هرکدام دارای ویژگی های مختص به خود هستند ؛ از این رو در این مقاله می خواهیم در زمینه لپ تاپ فوجیستو که یکی ازبرند های مطرح می باشد و تعمیرات آن ، اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم .

فوجیستو (Fujitsu) یک شرکت ژاپنی واقع در توکیو می باشد که در زمینه تجهیزات الکترونیکی ، تجهیزات مخابراتی و فناوری اطلاعات فعالیت می کند و تولیدات بسیاری را مانند تلفن های همراه ، لپ تاپ ها و سرور های کامپیوتری ای که مطابق با تکنولوژی روز می باشد ، تولید و به بازار جهانی عرضه کرده است .

لپ تاپ های فوجیستو نیز مانند سایر لپ تاپ ها در اثر عدم استفاده صحیح ، ضربه دیدن و یا سایر دلایل می توانند دچار مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری گردند که از متداول ترین آن ها می توان به عدم روشن شدن لپ تاپ ، عدم عملکرد بلوتوث و کیبورد ، صدای بلند فن ، خرابی مادربرد و شارژر اشاره نمود .

تعمیر مادربرد لپ تاپ فوجیستو
تعمیر مادربرد لپ تاپ فوجیستو

مادربرد یکی از اساسی ترین و اصلی ترین قطعات لپ تاپ می باشد که خود از اجزا و قطعات بسیاری ، نظیر کارت های ویدیویی و صوتی ، پورت های خروجی و ورودی ، خازن و … تشکیل شده است و وظیفه اصلی آن کنترل نمودن پردازشگر مرکزی و برقراری ارتباط بین اجزای لپ تاپ می باشد .
همان طور که ذکر شد اگر با روشن شدن لپ تاپ ، چراغ های لپ تاپ و فن روشن شده اما صفحه نمایش آن روشن نگردید باید علت را با بررسی در قسمت های داخلی سیستم از جمله مادربرد پیدا نمود زیرا این موارد خود نشان دهنده خرابی مادربرد لپ تاپ می باشند .
شایان ذکر است که برای تعمیر یا تعویض مادربرد باید لپ تاپ را به یک متخصص یا شخصی با مهارت در این زمینه سپرد تا وضعیت مادربرد را ارزیابی کرده و قطعات خراب آن را جایگزین نمایند یا آن که در صورت لزوم قطعه مادربرد را به طور کامل تعویض نمایند .

تعمیر فن لپ تاپ فوجیستو
تعمیر فن لپ تاپ فوجیستو

فن یکی از قطعات داخلی لپ تاپ بوده که وظیفه آن به گردش درآوردن هوای درون سیستم و جلوگیری از داغ شدن بیش از اندازه سیستم می باشد زیرا اگر لپ تاپ بیش از حد مجاز گرم شود ، قطعات داخلی آن از جمله برد ، مادربرد ، باتری و … آسیب جدی دیده و به طور کلی لپ تاپ خراب شود .

ممکن است شما در هنگام استفاده از لپ تاپ متوجه صدای بلندی شوید که از آن ساطع می شود ؛ توجه داشته باشید که این صدا مرتبط به فن دستگاه بوده و نشان دهنده آن است که به دلایلی عملکرد آن کاهش یافته یا خراب شده و باید آن را تعویض نمود که باید هرچه سریع تر اقدام کرده تا از خرابی قطعات بیشتر جلوگیری نمود .
یکی از راهکارهایی که برای برطرف نمودن این مشکل ارائه می شود ، تمیز کردن فن لپ تاپ می باشد . شما برای تمیز نمودن فن لپ تاپ می توانید به دو روش تمیز کردن داخلی و تمیز کردن خارجی عمل نمایید که در هر دو روش نیازمند اسپری تمیز کننده لپ تاپ ، دمنده هوا و یک دستمال می باشید .
توجه داشته باشید که برخی از لپ تاپ ها قابلیت باز شدن دارند و می توان به صورت مستقیم آن را از داخل تمیز نمود که برای این کار باید خیلی با احتیاط عمل کرده و لپ تاپ را باز نمود سپس به آرامی از دمنده هوا استفاده کنید به طوری که فن نچرخد همچنین می توانید از اسپری تمیز کننده برای پاکسازی آن استفاده کنید .
اما برخی از لپ تاپ ها قابلیت باز شدن به آسانی را نداشته و یا کاربر مهارت باز کردن سیستم را ندارد . از این رو ، برای تمیز کردن فن باید سیستم را خاموش نموده و از طریق دریچه هایی که در زیر لپ تاپ تعبیه شده است استفاده کنید و با کمک دمنده هوا و اسپری تمامی گرد و غبار فن را از بین ببرید .
همچنین برای افزایش عملکرد فن می توانید از یک فن مجزا به نام کول پد استفاده نمایید . کول پد ، پایه خنک کننده ای است که در زیر لپ تاپ قرار گرفته و دارای انواع مختلفی می باشد اما عملکرد تمامی آنها به یک صورت بوده و علاوه بر کاهش صدا ، جلوگیری از گرم شدن لپ تاپ منجر به افزایش عمر باتری نیز می شود .
در مرحله آخر و پس از انجام تمامی اقداماتی که در این بخش ذکر شد ، در صورتی که مشکل به وجود آمده بر طرف نگردید باید فن سیستم خود را تعویض نمایید که این کار چون خود عملی فنی بوده و نیازمند مهارت می باشد تا به سیستم آسیب وارد نشود باید لپ تاپ را به یک متخصص یا مرکز تخصصی تعمیرات لپ تاپ بسپارید .

تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ فوجیستو
تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ فوجیستو

کارت گرافیکی یک برد الکترونیکی است که تمامی اجزای مهمی نظیر پردازنده گرافیکی و حافظه گرافیکی را در بر گرفته است . همچنین با پیشرفت تکنولوژی قطعاتی تولید شدند که به آن ها چیپ گرافیکی گفته و می توانند همان عملکرد کارت های گرافیکی را داشته باشند در صورتی که کوچکتر هستند و به روی مادر برد نصب می شوند .
از علائم خرابی کارت گرافیک در لپ تاپ های فوجیستو می توان به مات شدن صفحه نمایش ، سیاه شدن صفحه نمایش یا عدم روشن شدن صفحه نمایش ، هنگ کردن سیستم در حین اجرای یک برنامه سنگین مانند نرم افزارهای گرافیکی ، نمایان شدن تصاویر به رنگ آبی و بروز خطای Blue Screen اشاره نمود .
از آن جهت که کارت گرافیکی یا چیپ گرافیکی ، قطعه ای حساس می باشد برای تعمیر آن حتما باید دارای دانش و تخصص باشید و در غیر این صورت باید این عملیات را به یک فرد متخصص سپرده تا آسیبی به لپ تاپ یا دیگر اجزای آن از جمله مادربرد وارد نگردانید .

تعمیر شارژر لپ تاپ فوجیستو
تعمیر شارژر لپ تاپ فوجیستو

شارژر دارای نقشی حیاتی برای باتری و لپ تاپ است زیرا در صورت خراب شدن آن ، نمی توان انرژی لازم برای عمل کردن سیستم را تهیه کرد و یک لپ تاپ بدون شارژ هیچ گونه فایده و عملکردی ندارد . از این رو شارژر یکی از اجزای مهم بوده که در صورت خرابی آن باید هر چه سریع تر آن را تعمیر نمود .
اگر با عدم شارژ شدن لپ تاپ رو به رو شدید ؛ ابتدا باید شارژر را از لحاظ ظاهری بررسی کرده تا پارگی ، پیچ خوردگی و هیچ گونه مشکلی در طول سیم آن وجود نداشته باشد و اگر دچار پارگی بود باید آن را تعویض نمایید ؛ اما اگر کابل سالم بود باید آداپتور آن را تست کنید .
شایان ذکر است که پیش از تست آداپتور ، یک مرتبه باتری لپ تاپ را خارج کرده و لپ تاپ را به شارژر متصل نمایید ، در صورتی که لپ تاپ روشن گردید نشان دهنده آن است که شارژر سالم بوده و مشکل ایجاد شده ناشی از باتری لپ تاپ می باشد و باید به تعمیر آن بپردازید .
اما برای تست آداپتور بهتر است از یک متخصص یا کارشناس تعمیر لپ تاپ کمک بگیرید زیرا انجام این عملیات شامل چندین مرحله بوده و به ابزار آلاتی مانند برق شهری ، ولت سنج و یک لامپ که مدار آن به صورت سری بسته شده باشد ، احتیاج دارد .

دلایل روشن نشدن لپ تاپ فوجیتسو
چرا لپ تاپ فوجیستو روشن نمیشود ؟؟

یکی از مهم ترین مشکلاتی که کاربران لپ تاپ های فوجیتسو ممکن است با آن رو به رو شوند ؛ عدم روشن شدن لپ تاپ می باشد . این ایراد در این نوع لپ تاپ ها شایع است . در این هنگام شما باید با بررسی علل مختلفی که می تواند منجر به بروز این مشکل شوند ، منبع آن را یافته و به سرعت به تعمیر کردن آن مشکل بپردازید .
در ابتدا باید باتری آن را مورد بررسی قرار دهید زیرا در صورت خراب بودن باتری ، دستگاه روشن نمی شود از این رو برای اطمینان از سلامت باتری ، یک مرتبه آن را از دستگاه خارج کرده و لپ تاپ را به سیم شارژر متصل کنید ، سپس لپ تاپ را روشن نمایید .
توجه داشته باشید که روشن شدن لپ تاپ در این حالت نشان دهنده آن است که مشکل به وجود آمده ناشی از باتری می باشد و باید آن را تعویض نمایید اما اگر روشن نشد ، به معنای آن است که باتری سالم بوده و باید به بررسی سایر قسمت های لپ تاپ مانند فن ، صفحه نمایش و … بپردازید .

اگر با روشن کردن لپ تاپ چراغ های لپ تاپ روشن شدند ، باید صفحه نمایش را مورد بررسی قرار دهید زیرا این اتفاق نشان دهنده آن است که لپ تاپ به احتمال بسیار زیاد سالم بوده و مشکل به وجود آمده ناشی از صفحه نمایش است که برای اطمینان از این موضوع می توانید از یک صفحه نمایش خارجی استفاده کنید .
در ابتدا شما باید یک صفحه نمایش سالم دیگر مانند مانیتور یا LCD را تهیه کرده و لپ تاپ را به آن متصل نمایید ؛ اگر با روشن شدن لپ تاپ بر روی صفحه نمایش دوم ، سیستم بالا آمد و نمایش داده شد ، مشخص می شود که روشن نشدن لپ تاپ به دلیل خرابی LCD بوده و باید آن را تعویض نمایید .
اما در صورتی که با استفاده از این روش نیز صفحه لپ تاپ روشن نگردید باید لپ تاپ را به یک متخصص سپرده تا با بررسی قطعات داخلی آن از جمله مادربرد ، منبع مشکل را یافته و به برطرف کردن آن بپردازد همچنین توصیه می کنیم که از باز کردن لپ تاپ توسط خود ، خودداری نمایید تا آسیبی به آن وارد نگردد .

پیشنهاد کانون آرسده به شما کاربران گرامی ، توجه به مطالب و نکات ذکر شده در این مقاله می باشد تا با اطلاعاتی در زمینه تعمیرات لپ تاپ فوجیستو آشنا گردید و از آن ها بهره ببرید . امیدواریم مطالب این مقاله برای شما عزیزان سودمند واقع شده باشد . هدف ما جلب رضایت شماست .

بهتر است مقالات ما را مطالعه کنید

لیست خرابی لپ تاپ براساس برند

لیست خرابی لپ تاپ براساس برند

/
لیست خرابی لپ تاپ براساس برند دلایل خرابی لپ تاپ چیست ؟ با این …
تاریخچه ساخت لپ تاپ تا کنون

تاریخچه ساخت لپ تاپ تا کنون

/
تاریخچه ساخت لپ تاپ تا کنون لپ تاپ ها جزء سیستم هایی است که ب…
ارزان ترین لپ تاپ ۲۰۲۱
بهترین مدل لپ تاپ برای گیمر
جدیدترین لپ تاپ های سال 2021
تفاوت ویندوز اورجینال با کرک شده
چگونگی آپدیت ویندوز
چگونگی ارتقا کارت گرافیک لپ تاپ
مجازی سازی سرورها
تعمیرات لپ تاپ سامسونگ Samsung
تعمیرات لپ تاپ توشیبا Toshiba
تعمیرات لپ تاپ سونی sony
تعمیرات لپ تاپ لنوو Lenovo
تعمیر لپ تاپ فوجیتسو fujitsu
تعمیرات لپ تاپ دل
تعمیرات لپ تاپ ایسوس
تعمیرات لپ تاپ ایسر
تعمیرات لپ تاپ HP
تعمیرات لپ تاپ
تاریخچه ساخت لپ تاپ
تعمیرات تاچ پد لپ تاپ
تعمیر و تعویض اسپیکر لپ تاپ
تعمیر و تعویض USB لپ تاپ
تاچ پد لپ تاپ
تعمیر فیش روی لپ تاپ
تعمیر فلت لپ تاپ
تعمیر آداپتور لپ تاپ
پورت USB C لپ تاپ
تعمیر و تعویض تاچ پد لپ تاپ
تعمیر و تعویض برد لپ تاپ
تعمیر و تعویض باتری لپ تاپ
تعمیر و تعویض LCD لپ تاپ
تعمیر و تعویض LED لپ تاپ
تعویض ای سی پروگرامر لپ تاپ
تعویض فن لپ تاپ
تعمیر و تعویض هایولتاژ لپ تاپ
تعمیر و تعویض لولای لپ تاپ
تعمیر و تعویض کیبورد لپ تاپ
تفاوت لپ تاپ و اولترابوک چیست
تفاوت الترابوک ها و نت بوک ها و تبلت ها
تعویض لولای لپ تاپ
تعویض کارت شبکه لپ تاپ
تعویض چیپ لپ تاپ
خرابی برد لپ تاپ
خرابی LCD لپ تاپ
خازن ها
حسگر اثر انگشت لپ تاپ
چرا باید ویندوز را آپدیت کرد
دلایل شارژ نشدن باتری لپ تاپ
دلایل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ
داغ شدن لپ تاپ
خیس شدن لپ تاپ
خطرات اشعه لپ تاپ
ریختن مایعات بر روی لپ‌تاپ
ریبال کردن چیپ
روشن نشدن لپ تاپ
رفع مشکل کندی ویندوز
روش رفع مشکل بلو اسکرین BSOD
کلیدهای ورود به بایوس Bios
کارت گرافیک چیست
علت هنگ کردن لپ تاپ
علت روشن نشدن وایرلس در ویندوز
سرسخت ترین لپ تاپ های 2019
معرفی بهترین لپ تاپ های تجاری
معایب اتصال دائم شارژر به لپ تاپ
 مشکلات نرم افزاری لپ تاپ
مراحل نصب ویندوز seven 7
لپ تاپ هایی با بیشترین عمر باتری
ویژگی های ویندوز ۱۰ بر روی لپ تاپ ها
نمودار خرابی لپ تاپ ها
نصب درایور روی انواع ویندوز
تعویض ال سی دی لپ تاپ
بهم ریختن ساعت و تاریخ لپ تاپ
بهترین لپ تاپ های سال 2019
بهترین برند های لپ تاپ
آپدیت کردن ویندوز 7
معرفی انواع رم لپ تاپ
امنیت شبکه های کامپیوتری
اکتیو کردن ویندوز 10
افزایش طول عمر باتری‌های لپ‌ تاپ
اشتباهات رایج در خرید لپ تاپ
LED لپ تاپ

LED لپ تاپ

/
مادربرد Motherboard چیست
قطعات الکترونیکی
CPU چیست ؟؟؟

CPU چیست

/
بایوس Bios چیست ؟
ابزار و تجهیزات تعمیرات لپ تاپ
5 1 رای
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها