توجه داشته باشید

شما میتوانید در صورت وجود مشکل خارج از تایم کاری مجموعه در پایین صفحه در قسمت ارسال دیدگاه مشکل خود را بیان کنید تا در اسرع وقت کارشناسان ما به آن رسیدگی کرده و در همان قسمت به شما راه حل رفع مشکل لپ تاپ را بیان کنند و در صورت امکان ، مشکل لپ تاپ شما را از راه دور برطرف کنند .

تعمیرات لپ تاپ سامسونگ Samsung
تعمیرات لپ تاپ سامسونگ Samsung

لپ تاپ از پرکاربرد ترین ابزارهای زندگی بشر می باشد چرا که به وسیله آن قادر است بسیاری از امور را با کیفیت بهتر و در زمانی کمتر به انجام برساند . توجه داشته باشید که کاربرد لپ تاپ تنها به استفاده های تخصصی و مهندسی مربوط نمی شود ، بلکه از این وسیله کوچک قابل حمل در زمینه های تحصیلی ، ارتباط از راه دور ، امور عمومی ، بازی و … نیز استفاده می کنند .

شایان ذکر است که لپ تاپ ها علاوه بر ویژگی های مثبتی که دارند ، ابزارهایی بسیار حساس می باشند و احتیاج به مراقبت داشته و در صورت عدم استفاده صحیح ممکن است دچار آسیب شوند . از این رو در این مقاله می خواهیم اطلاعاتی را در زمینه تعمیرات لپ تاپ سامسونگ در اختیار شما کاربران گرامی قرار دهیم .

لپ تاپ های سامسونگ نیز مانند سایر لپ تاپ ها در اثر عدم استفاده صحیح ، ضربه دیدن و یا سایر دلایل می توانند دچار مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری گردند که از متداول ترین آن ها می توان به عدم روشن شدن لپ تاپ ، خرابی باتری ، عدم عملکرد کیبورد و تاچ پد ، صدای فن و یا بلندگو ، شکستگی لولا و داغ شدن لپ تاپ اشاره نمود .

تعمیر تاچ پد لپ تاپ سامسونگ
تعمیر تاچ پد لپ تاپ سامسونگ

تاچ پد (صفحه حسگر) همان صفحه مستطیل شکلی می باشد که در پایین کیبورد تعبیه شده و از آن به عنوان جایگزینی برای ماوس استفاده می کنند . اما گاهی اوقات کاربران سامسونگ با مشکل عدم عملکرد تاچ پد رو به رو شوند زیرا این قطعه بسیا حساس می باشد و در صورت بروز این اتفاق عملکرد لپ تاپ کاهش یافته زیرا امکان باز کردن فایل ها و انتخاب آن ها از کاربر سلب می شود .

کار کردن تاچ پد می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که باید تک تک آن ها را مورد بررسی قرار داد و به برطرف نمودن مشکل پرداخت . در ابتدا شما باید فعال بودن تاچ پد را بررسی نمایید ، برای این منظور باید یکی از کلید های F که نماد تاچ پد را دارد ، همزمان با کلید FN فشار داده تا در صورت قفل بودن ، مجدد فعال گردد .

به عنوان قدم بعدی در راستای تعمیر تاچ پد ، باید در ابتدا ماوس را به دستگاه متصل کرده تا بتوانید به قسمت Control panel  مراجعه نمایید . در این قسمت به ترتیب وارد بخش های Hardware and Printers ، Mouse ، Buttons شده و در نهایت گزینه  Double-click Speed را انتخاب کنید و میزان سرعت تاچ پد را بررسی کنید .

در صورتی که سرعت عملکرد تاچ پد پایین بوده ، باید به تنظیم کردن حساسیت تاچ پد بپردازید . برای انجام این عملیات باید به قسمت Device Setting ( تنظیمات دستگاه) مراجعه نمایید و در بخش Sensitivity Setting با انتخاب گزینه touch Sensitivity به تنظیم کرن میزان حساسیت تاچ پد دستگاه بپردازید .

اگر مشکل به وجود آمده بر طرف نگردید ، لپ تاپ خود را یک مرتبه توسط آنتی ویروس بررسی کنید تا از عدم وجود ویروس ها و بدافزارها مطمئن شوید ؛ سپس سیستم را ریستارت ( Restart ) نمایید . توجه داشته باشید که در صورت بر طرف نشدن این مشکل ، باید آن را به یک متخصص سپرده تا دستگاه را از نظر سخت افزاری مورد بررسی قرار دهد .

تعمیر فن لپ تاپ سامسونگ
تعمیر فن لپ تاپ سامسونگ

فن یکی از قطعات داخلی لپ تاپ بوده که وظیفه آن به گردش درآوردن هوای درون سیستم و جلوگیری از داغ شدن بیش از اندازه سیستم می باشد زیرا اگر لپ تاپ بیش از حد مجاز گرم شود ، قطعات داخلی آن از جمله برد ، مادربرد ، باتری و … آسیب جدی دیده و به طور کلی لپ تاپ خراب شود .

ممکن است شما به هنگام استفاده از لپ تاپ متوجه صدای بلندی شوید که از آن ساطع می شود ؛ توجه داشته باشید که این صدا مرتبط به فن دستگاه بوده و نشان دهنده آن است که به دلایلی عملکرد آن کاهش یافته یا خراب شده و باید آن را تعویض نمود که باید هرچه سریع تر اقدام کرده تا از خرابی قطعات بیشتر جلوگیری نمود .

یکی از راهکارهایی که برای برطرف نمودن این مشکل ارائه می شود ، تمیز کردن فن لپ تاپ می باشد . شما برای تمیز نمودن فن لپ تاپ می توانید به دو روش تمیز کردن داخلی و تمیز کردن خارجی عمل نمایید که در هر دو روش نیازمند اسپری تمیز کننده لپ تاپ ، دمنده هوا و یک دستمال می باشید .

توجه داشته باشید که برخی از لپ تاپ ها قابلیت باز شدن دارند و می توان به صورت مستقیم آن را از داخل تمیز نمود که برای این کار باید خیلی با احتیاط عمل کرده و لپ تاپ را باز نمود سپس به آرامی از دمنده هوا استفاده کنید به طوری که فن نچرخد همچنین می توانید از اسپری تمیز کننده برای پاکسازی آن استفاده کنید .

اما برخی از لپ تاپ ها قابلیت باز شدن به آسانی را نداشته و یا کاربر مهارت باز کردن سیستم را ندارد . از این رو ، برای تمیز کردن فن باید سیستم را خاموش نموده و از طریق دریچه هایی که در زیر لپ تاپ تعبیه شده است استفاده کنید و با کمک دمنده هوا و اسپری تمامی گرد و غبار فن را از بین ببرید .

همچنین برای افزایش عملکرد فن می توانید از یک فن مجزا به نام کول پد استفاده نمایید . کول پد ، پایه خنک کننده ای است که در زیر لپ تاپ قرار گرفته و دارای انواع مختلفی می باشد اما عملکرد تمامی آنها به یک صورت بوده و علاوه بر کاهش صدا ، جلوگیری از گرم شدن لپ تاپ منجر به افزایش عمر باتری نیز می شود .

در مرحله آخر و پس از انجام تمامی اقداماتی که در این بخش ذکر شد ، در صورتی که مشکل به وجود آمده بر طرف نگردید باید فن سیستم خود را تعویض نمایید که این کار چون خود عملی فنی بوده و نیازمند مهارت می باشد تا به سیستم آسیب وارد نشود باید لپ تاپ را به یک متخصص یا مرکز تخصصی تعمیرات لپ تاپ بسپارید .

تعمیرات کیبورد سامسونگ
تعمیرات کیبورد سامسونگ

کیبورد از اصلی ترین بخش های یک لپ تاپ است که به وسیله آن تایپ می کنند . این قسمت نیز مانند سایر اجزای لپ تاپ می تواند دچار خرابی گردد به عنوان مثال : ممکن است با یک مرتبه زدن برخی کلید های کیبورد ، آن حرف دو مرتبه تایپ شود یا به جای تایپ حروف اعداد را بنویسید و در بعضی موارد به طور کلی کار نکند .

اگر تمامی کلید های کیبورد از کار افتاده اند ، در ابتدا باید فعال بودن کلید numlock را بررسی کنید زیرا فعال بودن این کلید ، صفحه کیبورد را قفل نموده و امکان استفاده از آن را به شما نمی دهد ، در نتیجه باید یک مرتبه آن کلید را بزنید تا در صورت فعال بودن ، غیر فعال شده و کیبورد به حالت اولیه باز گردد .

این مشکلات می تواند ناشی از گیر کردن شیء خارجی در بین کلید ها یا وارد شدن گرد و غبار به آن ها باشد ؛ از این رو شما می توانید با تمیز کردن کیبورد این مشکل را بر طرف کنید . برای تمیز کردن کیبورد باید از اسپری های مخصوص لپ تاپ و دستمال های نرمی که فاقد پرز می باشند یا فشار ملایم باد استفاده نمایید .

توجه داشته باشید که در هنگام تمییز کردن ، مایعات مورد استفاده نباید به درز های کیبورد نفوذ کنند زیرا ممکن است باعث سوختن و خرابی قطعات داخلی کیبورد شوند . علاوه بر آن ، هرگز برای تمیز کردن کیبورد و زیر کلید های آن از اشیای نوک تیزی مانند سوزن استفاده نکنید زیرا ممکن است به ساختار درونی آن آسیب وارد کند .

در صورتی که با تمیز کردن و انجام تمامی اقدامات ذکر شده ، کیبورد کار نکرد ، احتمال دارد که مشکل ناشی از قطعات داخلی آن باشد و خرابی برخی قطعات منجر به بروز این مسئله شده باشد . از این رو لپ تاپ را باید به یک متخصص یا فردی با مهارت سپرده تا با باز کردن صفحه کیبورد و بررسی آن اقدامات لازم را انجام دهد .

پیشنهاد کانون آرسده به شما کاربران گرامی ، توجه به مطالب و نکات ذکر شده در مقاله تعمیرات لپ تاپ سامسونگ می باشد تا با برخی از مشکلات لپ تاپ های این نوع برند و نحوه تعمیرات آن ها آشنا گردید . امیدواریم مطاب این مقاله برای شما عزیزان مفید واقع گردد . هدف ما تنها جلب رضایت شماست . کافیست اعتماد کنید…

بهتر است مقالات ما را مطالعه کنید

بهترین مدل لپ تاپ برای گیمر

بهترین مدل لپ تاپ برای گیمر

/
بهترین مدل لپ تاپ برای گیمر لپ تاپ های مخصوص گیمرها چه خصوصیا…
جدیدترین لپ تاپ های سال 2021

جدیدترین لپ تاپ های سال 2021

/
جدیدترین لپ تاپ های سال 2021 در دنیای امروز ، لپ تاپ یک نیاز اس…

تفاوت ویندوز اورجینال با کرک شده

/
تفاوت ویندوز اورجینال با کرک شده امروزه استفاده از سیستم عامل ویندوز بسی…

چگونگی آپدیت ویندوز

/
چگونگی آپدیت ویندوز آپدیت کردن ویندوز دارای دو مزیت بسیار مهم می باشد…
چگونگی ارتقا کارت گرافیک لپ تاپ
مجازی سازی سرورها
تعمیرات لپ تاپ سامسونگ Samsung
تعمیرات لپ تاپ توشیبا Toshiba
تعمیرات لپ تاپ سونی sony
تعمیرات لپ تاپ لنوو Lenovo
تعمیر لپ تاپ فوجیتسو fujitsu
تعمیرات لپ تاپ دل
تعمیرات لپ تاپ ایسوس
تعمیرات لپ تاپ ایسر
تعمیرات لپ تاپ HP
تعمیرات لپ تاپ
تاریخچه ساخت لپ تاپ
تعمیرات تاچ پد لپ تاپ
تعمیر و تعویض اسپیکر لپ تاپ
تعمیر و تعویض USB لپ تاپ
تاچ پد لپ تاپ
تعمیر فیش روی لپ تاپ
تعمیر فلت لپ تاپ
تعمیر آداپتور لپ تاپ
پورت USB C لپ تاپ
تعمیر و تعویض تاچ پد لپ تاپ
تعمیر و تعویض برد لپ تاپ
تعمیر و تعویض باتری لپ تاپ
تعمیر و تعویض LCD لپ تاپ
تعمیر و تعویض LED لپ تاپ
تعویض ای سی پروگرامر لپ تاپ
تعویض فن لپ تاپ
تعمیر و تعویض هایولتاژ لپ تاپ
تعمیر و تعویض لولای لپ تاپ
تعمیر و تعویض کیبورد لپ تاپ
تفاوت لپ تاپ و اولترابوک چیست
تفاوت الترابوک ها و نت بوک ها و تبلت ها
تعویض لولای لپ تاپ
تعویض کارت شبکه لپ تاپ
تعویض چیپ لپ تاپ
خرابی برد لپ تاپ
خرابی LCD لپ تاپ
خازن ها
حسگر اثر انگشت لپ تاپ
چرا باید ویندوز را آپدیت کرد
دلایل شارژ نشدن باتری لپ تاپ
دلایل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ
داغ شدن لپ تاپ
خیس شدن لپ تاپ
خطرات اشعه لپ تاپ
ریختن مایعات بر روی لپ‌تاپ
ریبال کردن چیپ
روشن نشدن لپ تاپ
رفع مشکل کندی ویندوز
روش رفع مشکل بلو اسکرین BSOD
کلیدهای ورود به بایوس Bios
کارت گرافیک چیست
علت هنگ کردن لپ تاپ
علت روشن نشدن وایرلس در ویندوز
سرسخت ترین لپ تاپ های 2019
معرفی بهترین لپ تاپ های تجاری
معایب اتصال دائم شارژر به لپ تاپ
 مشکلات نرم افزاری لپ تاپ
مراحل نصب ویندوز seven 7
لپ تاپ هایی با بیشترین عمر باتری
ویژگی های ویندوز ۱۰ بر روی لپ تاپ ها
نمودار خرابی لپ تاپ ها
نصب درایور روی انواع ویندوز
تعویض ال سی دی لپ تاپ
بهم ریختن ساعت و تاریخ لپ تاپ
بهترین لپ تاپ های سال 2019
بهترین برند های لپ تاپ
آپدیت کردن ویندوز 7
انواع رم لپ تاپ
امنیت شبکه های کامپیوتری
اکتیو کردن ویندوز 10
افزایش طول عمر باتری‌های لپ‌ تاپ
اشتباهات رایج در خرید لپ تاپ
LED لپ تاپ

LED لپ تاپ

/
مادربرد Motherboard چیست
قطعات الکترونیکی
CPU چیست

CPU چیست

/
بایوس Bios چیست
ابزار و تجهیزات تعمیرات لپ تاپ
5 1 رای
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments