توجه داشته باشید

شما میتوانید در صورت وجود مشکل خارج از تایم کاری مجموعه در پایین صفحه در قسمت ارسال دیدگاه مشکل خود را بیان کنید تا در اسرع وقت کارشناسان ما به آن رسیدگی کرده و در همان قسمت به شما راه حل رفع مشکل لپ تاپ را بیان کنند و در صورت امکان ، مشکل لپ تاپ شما را از راه دور برطرف کنند .

ابزار و تجهیزات تعمیرات لپ تاپ

ابزار و تجهیزات تعمیرات لپ تاپ

همانطور که می دانید برای انجام هر کاری نیاز به ابزار های مخصوصی داریم . ما میخواهیم قبل از شروع هر کاری به معرفی ضروری ترین ابزار و تجهیزات تعمیرات لپ تاپ بپردازیم که این ابزار لازمه ی شروع کار تعمیرات لپ تاپ است و اگر فردی میخواهد تعمیر کار لپ تاپ شود باید این ابزار را بشناسد و در اختیار داشته باشد .

پیچ گوشتی

برای باز و بسته کردن پیچ ها به کار می رود . این وسیله در اندازه های مختلف و به صورت مجموعه ای در دونوع دوسو و چهار سو و… وجود دارد . داشتن پیچ گوشتی مناسب در تمیز کار کردن یک تعمیر کار کامپیوتر و گوشی بسیار موثر است . همچنین برای تجهیز کردن یک اتاق برای تعمیرات حتما باید چند ست پیچ گوشتی با مدل های مختلف و متناسب با پیچ های دستگاه های پر استفاده (2بر ، 3بر ، 4بر ، 5بر و …) تهیه شود . پیچ گوشتی های تقلبی و بی کیفیت به پیچ های دستگاه ها آسیب می زند و ممکن است دنده های پیچ را از ببرد و در این صورت کار برای شما مشکل ساز می شود و دستگاه هایی که توسط شما تعمیر می شود کاملا مشخص می شود که تعمیری است .بهتر است به تمامی این ریزه کاری ها توجه کنید .

انبر دست ، دم باریک و سیم چین

ما در حین کار به مجموعه ای از این ابزار ها نیازمند خواهیم شد .توصیه می شود برای تهیه ی این ابزار ها آن ها را به صورت مجموعه ای تهیه کنید . این ابزار و تجهیزات تعمیرات لپ تاپ در هر فروشگاه ابزار فروشی قابل تهیه هستند .

هویه و سیم لحیم

برای لحیم کردن قطعات از این وسیله ی برقی که بسیار داغ می باشد استفاده می شود ، این ابزار قطعه ای آهنی است که نوک آن حرارت بسیار زیادی را تولید می کند ، این حرارت سبب آب شدن سیم لحیم می شود . در واقع پس از داغ شدن دستگاه لحیم قسمتی از سیم لحیم را به نوک دستگاه وصل میکنیم و در اثر حرارت سیم لحیم آب می شود و قسمت آب شده سیم لحیم را به مکان مورد نظر وصل میکنیم و پس از اتصال فورا سیم خنک شده و حالت انجماد به خود میگیرد و دو نقطه ی مورد نظر را به هم متصل میکند . از لحیم بیشتر برای سیم ها آن هم به دلیل رسانا بودن آن استفاده میکنند . بهتر است در هنگام استفاده ازین ابزار دقت لازم را به عمل بیاورید .

مولتی متر

وسیله ای برای اندازه گیریه برخی مشخصه های الکتریکی از قبیل امپر ، ولتاژ و … می باشد . لازم به ذکر است که این ابزار بسیار کارآمد می باشد و از آن استفاده ی بسیاری می شود و به خصوص در حیطه ی کاری کامپیوتر و لپ تاپ میتواند بسیار اثر بخش باشد و ارتباط های روی برد را می توانید توسط دستگاه اهم متر پیدا کنید و با آن ایراد و یا اتصالی را در برد پیدا کنید .

سیم در انواع رنگ های مختلف

این سیم ها در ترمیم فیش ( سوکت ) های مختلف که در داخل وسایل الکترونیکی به کار رفته اند کاربرد دارند و یا برای جایگزین کردن سیم های قطع شده در داخل دستگاه به کار می روند . همچنین از سیم بر روی برد می توان به جای یک سری از آی سی هایی که مسیر مستقیم را ولتاژ دهی میکنند استفاده کرد (البته این کار در شرایط خاص صورت میگیرد ) و باید برای انجام این کار اطلاعاتی در زمینه قطعات الکتریکی و مدارات داخل برد داشته باشید . توجه داشته باشید هرگز بدون داشتن اطلاعات کافی این کار را انجام ندهید .

لوله های کاهش حرارت

این لوله ها کاربرد گسترده ای در تعمیر آداپتور و تعویض سوکت ها دارند ، از جنس پلاستیک هستند و به آنان عایق نیز گفته می شود .

گیره کمکی

وسیله ای با دو گیره و یک عدسی محدب است که کاربرد های گوناگونی دارد . به طور مثال وقتی روی قطعه ی کوچکی میخواهیم کار کنیم ، آن را بین گیره ها ثابت کرده و کارمان را بر روی قطعات انجام می دهیم . از عدسی نیز برای بهتر دیدن جزییات استفاده می شود .

تجهیزات تعمیرات لپ تاپ

سوهان

وسیله ای است برای تراش دادن و یا از بین بردن تیزی ها مانند ( سر سیم ها و … ) . این وسیله در اندازه ها و شماره دنده های مختلف موجود می باشد . گاهی اوقات از سوهان های نازک برای پیدا کردن ارتباطات روی برد استفاده می شود و گاهی هم برای از بین بردن سوختگی های برد از آن استفاده میکنیم . توجه داشته باشید که زمان استفاده از سوهان برای رفع سوختگی برد ، تنها قسمت سوختی را از بین ببریم نه حاشیه آن قسمت را . چرا که ممکن است اتصالات دیگر مدارات را از بین ببرید و مشکل را دوچندان کنید .

یکی دیگر از ابزار و تجهیزات تعمیرات لپ تاپ تیغه ی برش است .این تیغه ها که به صورت مجموعه قابل تهیه هستند برای برش یا ایجاد خراش استفاده می شوند .

چسب

برای اتصال قطعات پلاستیکی به کار می روند . یکی از انواع آن کریزی است و نوع دیگر آن چسب هل می باشد که بسیار محکم و مقاوم است . اما برای اتصال قطعات بزرگتر از اپوکسی استفاده می شود . با استفاده از چسب هل میتوانید پلاستیک ها را هم به همدیگر بچسبانید . توجه داشته باشید که سطوح مورد نظر برای اتصال باید بسیار تمیز باشد .

گریس حرارتی

از این ماده برای ایجاد باند بین پردازنده CPU و سینی خنک کننده ، برای کنترل صحیح حرارت استفاده می شود .این ماده عایق الکتریسیته و هدایت کننده ی حرارت بسیار خوبی است . نام دیگر آن سیلیکون میباشد که در انواع خمیر و مایع موجود است . در هنگام استفاده از خمیر سیلیکون حتما دستکش دستتان کنید زیرا این ماده کاملا سرطان زا می باشد و پس از استفاده ی طولانی مدت از آن ممکن است برای شما مشکل ساز شود .

یکی دیگر از ابزار و تجهیزات تعمیرات لپ تاپ ،اسپری هوای فشرده می باشد که بسیار کارآمد است و برای تمیز کردن گرد و غبار از آن استفاده می شود .

دستگاه دریل و مته

برای ایجاد سوراخ بر روی قطعات استفاده می شود . مته ها بسته به نوع استفاده در انواع مختلف موجود است و ابزاری کارآمد می باشد . با این دستگاه می توان برای قاب های مختلف جای پیچ تعبیه کرد و قاب های مختلف را برای دستگاه هایی که قاب برایشان پیدا نمی شود ، استفاده کرد .

انبرک یا پنس

به دلیل ریز بودن اکثر قطعات الکتریکی ، همچنین داغ بودن قطعات به دلیل حرارت دادن برای جدا کردن المان ها از برد ، دست گرفتن آنها بسیار مشکل است ، پس به همین دلیل از ابزاری به نام پنس در این موارد استفاده می شود . این ابزار بسیار ابزار کاربردی است و تقریبا در اکثر مواقع از این ابزار استفاده می شود .

آچار آلن

این نوع اچار هم به صورت مجموعه هایی در ابزار فروشی ها موجود است و برای باز کردن دستگاه هایی با پیچ های آلنی میباشد .

قلم مو یکی دیگر از ابزار و تجهیزات تعمیرات لپ تاپ می باشد که برای تمیز کردن سطوح و بین قطعات استفاده می شود . از مسواک هم می توان به عنوان یک تمیز کننده ی سطح برد استفاده کرد .

مکنده یا جارو برقی

این وسیله برای برداشتن کثیفی ها و گرد و غبار استفاده می شود . در بعضی از مواقع برای برداشتن المان های کوچک از روی برد یا SMD و یا انواع IC و چیپ از روی برد استفاده می شود . البته برای تمیز کردن برد و یا خشک کردن زیر چیپ و یا تمیز کردن داخل قاب لپ تاپ از دستگاه باد هم استفاده می شود .

همچنین یک سری از ابزار های دیگر در این حیطه وجود دارد و بسیار حیاتی می باشند و در این حیطه ی کاری بسیار از آنان استفاده می شود مانند مایع فلکسی ، خمیر فلکسی ، اسپاتولز ، پیچ گوشتی های برقی و … که در مطالب بعدی راجبه ابزار و تجهیزات تعمیرات لپ تاپ توضیحات تخصصی تری ارائه می شود .

همچنین لازم به ذکر است که در مجموعه ی آرسده ، از بهترین و به روز ترین ابزار و تجهیزات تعمیرات لپ تاپ برای شما کاربران گرامی به کار برده میشود و همچنین افرادی که در این مجموعه مشغول به کار و فعالیت هستند ، از بهترین و زبده ترین افراد این حیطه ی کاری می باشند و مطمئن باشید که تعمیرات لپ تاپ شما با موفقیت روبه رو خواهد شد .

هدف مجموعه آرسده جلب رضایت شماست …

بهتر است مقالات ما را مطالعه کنید

تعمیرات لپ تاپ سامسونگ Samsung
تعمیرات لپ تاپ توشیبا Toshiba
تعمیرات لپ تاپ سونی sony
تعمیرات لپ تاپ لنوو Lenovo
تعمیر لپ تاپ فوجیتسو fujitsu
تعمیرات لپ تاپ دل
تعمیرات لپ تاپ ایسوس
تعمیرات لپ تاپ ایسر
تعمیرات لپ تاپ HP
تعمیرات لپ تاپ
تاریخچه ساخت لپ تاپ
تعمیرات تاچ پد لپ تاپ
تعمیر و تعویض اسپیکر لپ تاپ
تعمیر و تعویض USB لپ تاپ
تاچ پد لپ تاپ
تعمیر فیش روی لپ تاپ
تعمیر فلت لپ تاپ
تعمیر آداپتور لپ تاپ
پورت USB C لپ تاپ
تعمیر و تعویض تاچ پد لپ تاپ
تعمیر و تعویض برد لپ تاپ
تعمیر و تعویض باتری لپ تاپ
تعمیر و تعویض LCD لپ تاپ
تعمیر و تعویض LED لپ تاپ
تعویض ای سی پروگرامر لپ تاپ
تعویض فن لپ تاپ
تعمیر و تعویض هایولتاژ لپ تاپ
تعمیر و تعویض لولای لپ تاپ
تعمیر و تعویض کیبورد لپ تاپ
تفاوت لپ تاپ و اولترابوک چیست
تفاوت الترابوک ها و نت بوک ها و تبلت ها
تعویض لولای لپ تاپ
تعویض کارت شبکه لپ تاپ
تعویض چیپ لپ تاپ
خرابی برد لپ تاپ
خرابی LCD لپ تاپ
خازن ها
حسگر اثر انگشت لپ تاپ
چرا باید ویندوز را آپدیت کرد
دلایل شارژ نشدن باتری لپ تاپ
دلایل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ
داغ شدن لپ تاپ
خیس شدن لپ تاپ
خطرات اشعه لپ تاپ
ریختن مایعات بر روی لپ‌تاپ
ریبال کردن چیپ
روشن نشدن لپ تاپ
رفع مشکل کندی ویندوز
روش رفع مشکل بلو اسکرین BSOD
کلیدهای ورود به بایوس Bios
کارت گرافیک چیست
علت هنگ کردن لپ تاپ
علت روشن نشدن وایرلس در ویندوز
سرسخت ترین لپ تاپ های 2019
معرفی بهترین لپ تاپ های تجاری
معایب اتصال دائم شارژر به لپ تاپ
 مشکلات نرم افزاری لپ تاپ
مراحل نصب ویندوز seven 7
لپ تاپ هایی با بیشترین عمر باتری
ویژگی های ویندوز ۱۰ بر روی لپ تاپ ها
نمودار خرابی لپ تاپ ها
نصب درایور روی انواع ویندوز
تعویض ال سی دی لپ تاپ
بهم ریختن ساعت و تاریخ لپ تاپ
بهترین لپ تاپ های سال 2019
بهترین برند های لپ تاپ
آپدیت کردن ویندوز 7
انواع رم لپ تاپ
امنیت شبکه های کامپیوتری
اکتیو کردن ویندوز 10
افزایش طول عمر باتری‌های لپ‌ تاپ
اشتباهات رایج در خرید لپ تاپ
LED لپ تاپ

LED لپ تاپ

/
مادربرد Motherboard چیست
قطعات الکترونیکی
CPU چیست

CPU چیست

/
بایوس Bios چیست
ابزار و تجهیزات تعمیرات لپ تاپ
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments