توجه داشته باشید

شما میتوانید در صورت وجود مشکل خارج از تایم کاری مجموعه در پایین صفحه در قسمت ارسال دیدگاه مشکل خود را بیان کنید تا در اسرع وقت کارشناسان ما به آن رسیدگی کرده و در همان قسمت به شما راه حل رفع مشکل لپ تاپ را بیان کنند و در صورت امکان ، مشکل لپ تاپ شما را از راه دور برطرف کنند .

ابزار و تجهیزات تعمیرات لپ تاپ
ابزار و تجهیزات تعمیرات لپ تاپ

همانطور که می دانید برای انجام هر کاری نیاز به ابزار و تجهیزات مرتبط با آن هستیم . ما می خواهیم پیش از شروع هر کاری به معرفی ضروری ترین ابزار و تجهیزات تعمیرات لپ تاپ بپردازیم ، چرا که این ابزارآلات لازمه ی شروع تعمیرات لپ تاپ است و اگر کسی می خواهد به تعمیرات لپ تاپ بپردازد ، نیاز به آسنایی با این ابزار و نحوه عملکرد آنان دارد .

پیچ گوشتی در تجهیزات تعمیرات لپ تاپ
پیچ گوشتی

همانطور که می دانید این ابزار جهت باز و بسته کردن پیچ ها مورد استفاده قرار می گیرد . این وسیله در اندازه های مختلف و به صورت مجموعه ای در دو نوع دوسو ، چهار سو و… وجود دارد . داشتن پیچ گوشتی مناسب در تمیز کار کردن یک تعمیر کار کامپیوتر و گوشی ، امری بسیار موثر و حائی اهمیت می باشد . همچنین برای مجهزسازی یک اتاق به منظور تعمیرات ، باید حتما چند ست پیچ گوشتی با مدل های مختلف و متناسب با پیچ های دستگاه های پر استفاده نظیر (2بر ، 3بر ، 4بر ، 5بر و …) تهیه شود . پیچ گوشتی های تقلبی و بی کیفیت به پیچ دستگاه ها آسیب وارد می کند و ممکن است دنده های پیچ را از ببرد که در این صورت کار برای شما مشکل ساز می شود و دستگاه هایی که توسط شما تعمیر می شوند ، کاملا مشخص می شود که تعمیری است . برای تحیول یک کار تمیز و بی نقص ، بهتر است به تمامی این نکات توجه کنید .

انبر دست ، دم باریک و سیم چین تجهیزات تعمیرات لپ تاپ
انبر دست ، دم باریک و سیم چین

ما در حین کار به مجموعه ای از این ابزار ها نیازمند خواهیم شد . توصیه می شود برای تهیه ی این ابزار ها ، آن ها را به صورت مجموعه ای تهیه کنید . توجه داشته باشید که این ابزار و تجهیزات تعمیرات لپ تاپ در هر فروشگاه ابزار فروشی قابل تهیه هستند .

هویه و سیم لحیم تجهیزات تعمیرات لپ تاپ
هویه و سیم لحیم

جهت لحیم کردن قطعات از این وسیله ی برقی بسیار داغ  استفاده می شود ، این ابزار قطعه ای آهنی است که نوک آن حرارت بسیار زیادی را تولید می کند ، این حرارت سبب آب شدن سیم لحیم می گردد . در واقع پس از داغ شدن دستگاه لحیم ، قسمتی از سیم لحیم را به نوک دستگاه وصل می کنیم که در اثر حرارت ، سیم لحیم آب می شود و قسمت آب شده سیم لحیم را به مکان مورد نظر وصل می کنیم و پس از اتصال ، فورا سیم خنک شده و حالت انجماد به خود می گیرد و دو نقطه ی مورد نظر را به هم متصل می کند . هدف از لحیم کاری ، اتصال سیم ها آن هم به دلیل رسانا بودن آن می باشد . بهتر است به هنگام استفاده از این ابزار ، دقت لازم را به عمل بیاورید .

مولتی متر در تجهیزات تعمیرات لپ تاپ
مولتی متر

وسیله ای برای اندازه گیری برخی مشخصه های الکتریکی از قبیل آمپر ، ولتاژ و … می باشد . لازم به ذکر است که این ابزار بسیار کارآمد بوده و به شدت مورد استفاده قرار می گیرد ؛ به ویژه در زمینه ی کاری کامپیوتر و لپ تاپ می تواند بسیار اثر بخش باشد و  می توانید ارتباط های روی برد را توسط دستگاه اهم متر پیدا کنید و با آن ایراد و  اتصالی موجود در برد را پیدا کنید .

سیم در انواع رنگ های مختلف

این سیم ها در ترمیم فیش ( سوکت ) های مختلف که در داخل وسایل الکترونیکی به کار رفته اند ، کاربرد دارند همچنین برای جایگزین کردن سیم های قطع شده در داخل دستگاه نیز به کار می روند . همچنین از سیم بر روی برد می توان به جای یک سری از آی سی هایی که مسیر مستقیم را ولتاژ دهی میکنند استفاده کرد (البته این کار در شرایط خاص صورت می گیرد ) و باید برای انجام این کار اطلاعاتی در زمینه قطعات الکتریکی و مدارات داخل برد داشته باشید . توجه داشته باشید هرگز بدون در دست داشتن اطلاعات کافی این کار را انجام ندهید .

 لوله های کاهش حرارت در تجهیزات تعمیرات لپ تاپ
لوله های کاهش حرارت

این لوله ها کاربرد گسترده ای در تعمیر آداپتور و تعویض سوکت ها دارند ، از جنس پلاستیک بوده و به آنان عایق نیز گفته می شود .

گیره کمکی

وسیله ای با دو گیره و یک عدسی محدب که کاربرد های گوناگونی دارد . به طور مثال : وقتی که می خواهیم روی قطعه ی کوچکی کار کنیم ، آن را بین گیره ها ثابت کرده و کار را بر روی قطعات انجام می دهیم . توجه داشته باشید که برای  بهتر دیدن  جزییات، از عدسی استفاده می کنیم .

سوهان در تجهیزات تعمیرات لپ تاپ
سوهان

ابزاری برای تراش دادن و از بین بردن تیزی ها مانند ( سر سیم ها و … ) . این ابزار در اندازه ها و شماره دنده های مختلف موجود است . گاهی اوقات از سوهان های نازک برای پیدا کردن ارتباطات بر روی برد استفاده می شود و گاهی هم برای از بین بردن سوختگی های برد از آن استفاده می کنیم . توجه داشته باشید که زمان استفاده از سوهان برای رفع سوختگی برد ، تنها قسمت سوختی را از بین ببریم نه حاشیه آن قسمت را . چرا که ممکن است اتصالات دیگر مدارات را از بین ببرید و مشکل را دو چندان کنید .

یکی دیگر از ابزار و تجهیزات تعمیرات لپ تاپ تیغه ی برش است . این تیغه ها که به صورت مجموعه ای قابل تهیه هستند که برای برش یا ایجاد خراش مورد استفاده قرار می گیرد .

چسب

این وسیله کاربردی ، به منظور اتصال قطعات پلاستیکی به کار می رود که یکی از انواع آن کریزی است و نوع دیگر آن چسب هل می باشد که بسیار محکم و مقاوم است اما برای اتصال قطعات بزرگ تر از اپوکسی استفاده می شود . نوجه داشته باشید که با استفاده از چسب هل می توانید پلاستیک ها را نیز به یکدیگر بچسبانید . نکته قابل توجه در این زمینه این است که سطوح مورد نظر برای اتصال باید بسیار تمیز باشد .

گریس حرارتی در تجهیزات تعمیرات لپ تاپ
گریس حرارتی

از این ماده برای ایجاد باند بین پردازنده CPU و سینی خنک کننده ، به منظور کنترل صحیح حرارت استفاده می شود . این ماده ، عایق الکتریسیته و هدایت کننده ی حرارت بسیار خوبی است و تحت عنوان سیلیکون نیز شناخته شده است که در انواع خمیر و مایع موجود است . به هنگام استفاده از خمیر سیلیکون ، حتما از دستکش استفاده کنید زیرا این ماده کاملا سرطان زا بوده و پس از استفاده ی طولانی مدت از آن ممکن است برای شما مشکل ساز شود .

یکی دیگر از ابزار و تجهیزات تعمیرات لپ تاپ ، اسپری هوای فشرده می باشد که بسیار کارآمد است و برای تمیز کردن گرد و غبار از آن استفاده می شود .

دستگاه دریل و مته

دستگاه دریل و مته جهت ایجاد سوراخ بر روی قطعات استفاده می شود . مته ها بسته به نوع استفاده در انواع مختلف موجود هستند و ابزاری کارآمد می باشند . با این دستگاه می توان برای قاب های مختلف جای پیچ تعبیه کرد و قاب های مختلف را برای دستگاه هایی که به سختی می توان قاب پیدا کرد ، استفاده کنید .

انبرک یا پنس در تجهیزات تعمیرات لپ تاپ
انبرک یا پنس

ریز بودن اکثر قطعات الکتریکی و همچنین داغ بودن قطعات به دلیل استفاده از حرارت برای جدا سازی المان ها از برد ، استفاده از دست را دشوار کرده است ، به همین دلیل از ابزاری به نام انبرک یا پنس در این موارد استفاده می شود . این ابزار بسیار کاربردی است و تقریبا در اکثر مواقع از آن استفاده می شود .

آچار آلن

این نوع آچار هم به صورت مجموعه هایی در ابزار فروشی ها موجود است و برای باز کردن دستگاه هایی با پیچ های آلنی می باشد .

قلم مو  نیز یکی دیگر از ابزار و تجهیزات تعمیرات لپ تاپ می باشد که به منظور تمیز کردن سطوح و همچنین بین قطعات استفاده می شود . از مسواک هم می توان به عنوان یک تمیز کننده ی سطح برد استفاده کرد .

مکنده یا جارو برقی در تجهیزات تعمیرات لپ تاپ
مکنده یا جارو برقی

مکنده یا جاروبرقی برای برداشتن کثیفی ها و گرد و غبار استفاده می شود . در بعضی از مواقع برای برداشتن المان های کوچک از روی برد یا SMD و یا انواع IC و چیپ از روی برد نیز کاربردی است . البته برای تمیز کردن برد ، خشک کردن زیر چیپ و تمیز کردن داخل قاب لپ تاپ از دستگاه ، باد هم استفاده می شود .

همچنین ابزار های دیگری در این زمینه وجود دارد و پیسنهاد می شود که در این زمینه ی کاری از آن استفاده می شود ؛ مانند : مایع فلکسی ، خمیر فلکسی ، اسپاتولز ، پیچ گوشتی های برقی و … که در مطالب بعدی ابزار و تجهیزات تعمیرات لپ تاپ توضیحات تخصصی تری ارائه می شود .

مجموعه ی آرسده ، یکی از بهترین و به روز ترین مراکز تخصصی در این عرصه است که از بهترین ابزارآلات و تجهیزات تعمیرات لپ تاپ استفاده می کند . متخصصین و کارشناسان فعال در این مجموعه ، از بهترین و زبده ترین افراد در این عرصه هستند و مطمئن باشید که تعمیرات لپ تاپ شما با موفقیت روبه رو خواهد شد .

کافیست اعتماد کنید ، هدف مجموعه آرسده تنها جلب رضایت شماست …

بهتر است مقالات ما را مطالعه کنید

لیست خرابی لپ تاپ براساس برند

لیست خرابی لپ تاپ براساس برند

/
لیست خرابی لپ تاپ براساس برند دلایل خرابی لپ تاپ چیست ؟ با این …
تاریخچه ساخت لپ تاپ تا کنون

تاریخچه ساخت لپ تاپ تا کنون

/
تاریخچه ساخت لپ تاپ تا کنون لپ تاپ ها جزء سیستم هایی است که ب…
ارزان ترین لپ تاپ ۲۰۲۱
بهترین مدل لپ تاپ برای گیمر
جدیدترین لپ تاپ های سال 2021
تفاوت ویندوز اورجینال با کرک شده
چگونگی آپدیت ویندوز
چگونگی ارتقا کارت گرافیک لپ تاپ
مجازی سازی سرورها
تعمیرات لپ تاپ سامسونگ Samsung
تعمیرات لپ تاپ توشیبا Toshiba
تعمیرات لپ تاپ سونی sony
تعمیرات لپ تاپ لنوو Lenovo
تعمیر لپ تاپ فوجیتسو fujitsu
تعمیرات لپ تاپ دل
تعمیرات لپ تاپ ایسوس
تعمیرات لپ تاپ ایسر
تعمیرات لپ تاپ HP
تعمیرات لپ تاپ
تاریخچه ساخت لپ تاپ
تعمیرات تاچ پد لپ تاپ
تعمیر و تعویض اسپیکر لپ تاپ
تعمیر و تعویض USB لپ تاپ
تاچ پد لپ تاپ
تعمیر فیش روی لپ تاپ
تعمیر فلت لپ تاپ
تعمیر آداپتور لپ تاپ
پورت USB C لپ تاپ
تعمیر و تعویض تاچ پد لپ تاپ
تعمیر و تعویض برد لپ تاپ
تعمیر و تعویض باتری لپ تاپ
تعمیر و تعویض LCD لپ تاپ
تعمیر و تعویض LED لپ تاپ
تعویض ای سی پروگرامر لپ تاپ
تعویض فن لپ تاپ
تعمیر و تعویض هایولتاژ لپ تاپ
تعمیر و تعویض لولای لپ تاپ
تعمیر و تعویض کیبورد لپ تاپ
تفاوت لپ تاپ و اولترابوک چیست
تفاوت الترابوک ها و نت بوک ها و تبلت ها
تعویض لولای لپ تاپ
تعویض کارت شبکه لپ تاپ
تعویض چیپ لپ تاپ
خرابی برد لپ تاپ
خرابی LCD لپ تاپ
خازن ها
حسگر اثر انگشت لپ تاپ
چرا باید ویندوز را آپدیت کرد
دلایل شارژ نشدن باتری لپ تاپ
دلایل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ
داغ شدن لپ تاپ
خیس شدن لپ تاپ
خطرات اشعه لپ تاپ
ریختن مایعات بر روی لپ‌تاپ
ریبال کردن چیپ
روشن نشدن لپ تاپ
رفع مشکل کندی ویندوز
روش رفع مشکل بلو اسکرین BSOD
کلیدهای ورود به بایوس Bios
کارت گرافیک چیست
علت هنگ کردن لپ تاپ
علت روشن نشدن وایرلس در ویندوز
سرسخت ترین لپ تاپ های 2019
معرفی بهترین لپ تاپ های تجاری
معایب اتصال دائم شارژر به لپ تاپ
 مشکلات نرم افزاری لپ تاپ
مراحل نصب ویندوز seven 7
لپ تاپ هایی با بیشترین عمر باتری
ویژگی های ویندوز ۱۰ بر روی لپ تاپ ها
نمودار خرابی لپ تاپ ها
نصب درایور روی انواع ویندوز
تعویض ال سی دی لپ تاپ
بهم ریختن ساعت و تاریخ لپ تاپ
بهترین لپ تاپ های سال 2019
بهترین برند های لپ تاپ
آپدیت کردن ویندوز 7
معرفی انواع رم لپ تاپ
امنیت شبکه های کامپیوتری
اکتیو کردن ویندوز 10
افزایش طول عمر باتری‌های لپ‌ تاپ
اشتباهات رایج در خرید لپ تاپ
LED لپ تاپ

LED لپ تاپ

/
مادربرد Motherboard چیست
قطعات الکترونیکی
CPU چیست ؟؟؟

CPU چیست

/
بایوس Bios چیست ؟
ابزار و تجهیزات تعمیرات لپ تاپ
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Am.A
Am.A
10 ماه قبل

عرض سلام و خسته نباشید. قرض اینکه، در مورد موضوعی میخواستم از تجربه و راهنمایی شما استفاده کنم که با اجازه مطرح میکنم. لپ تاپ من به خاطر مشکل باتری اش، باتری اش برداشته شده بود و یک سره شده بود و فقط با برق مستقیم کار میکرد. یک روز بعد استفاده، گذاشتمش حالت اسلیپ و حدود نیم ساعت همین حالت موند، بعد که اومدم سراغش، سیستم روشن نمیشد و چراغ هاش هم کاملا خاموش بود، حتی چراغ شارژ که همیشه روشن بود(چون با برق مستقیم کار میکرد). چک کردم دیدم که آداپتور مشکلی نداره، میخواستم بدونم از نظر شما مشکل از کجای سیستم می‌تونه باشه؟