توجه داشته باشید

شما میتوانید در صورت وجود مشکل خارج از تایم کاری مجموعه در پایین صفحه در قسمت ارسال دیدگاه مشکل خود را بیان کنید تا در اسرع وقت کارشناسان ما به آن رسیدگی کرده و در همان قسمت به شما راه حل رفع مشکل لپ تاپ را بیان کنند و در صورت امکان ، مشکل لپ تاپ شما را از راه دور برطرف کنند .

بهم ریختن ساعت تاریخ لپ تاپ

بهم ریختن ساعت تاریخ لپ تاپ

ممکن است هنگام روشن کردن سیستم خود هر بار مجبور باشید ساعت و تاریخ سیستم خود را تنظیم کنید و این مشکل نیز امکان دارد برای هر کاربر مصرف کننده لپ تاپ یا کامپیوتر اتفاق بیوفتد . ما در مقاله بهم ریختن ساعت تاریخ لپ تاپ به شما کاربر گرامی دو روش را معرفی خواهیم کرد تا از این طریق بتوانید به حل مشکل دستگاه خود بپردازید .

بهم ریختن ساعت کامپیوتر به دلیل عدم تنظیم لوکیشن

یکی از دلایل بهم ریختن ساعت و تاریخ کامپیوتر و یا لپ تاپ تنظیم نبودن لوکیشن در تنظیمات می باشد که می توانید برای تنظیم کردن آن از این روش استفاده کنید :

۱. روی آیکون ساعت در پایین صفحه دسکتاپ خود کلیک کنید .

۲. صفحه ساعت و تاریخ برای شما باز می شود . روی گزینه Date and time settings کلیک کنید .

۳. در صفحه باز شده برای تنظیم مکان درست روی منو کشویی Time zone کلیک کنید .

۴. صفحه ای برای شما باز می شود که در آن مناطق مختلف را مشاهده می کنید , در این منو بر روی کشور مورد نظر خود کلیک کنید تا به صورت خودکار و از طریق اتصال به اینترنت مشکل شما برطرف شود .

ضعیف شدن باتری سیستم یا لپ تاپ

ضعیف شدن باتری سیستم یا لپ تاپ

شاید بسیاری از شما کاربران عزیز از این موضوع مطلع نباشید که درون سیستم یا لپ تاپ خود یک باتری کوچک با پتانسیل 3 ولت وجود دارد و وظیفه آن حفظ تنظیمات بایوس می باشد که تاریخ و ساعت نیز شامل آن می شود .

این بخش شاید از نظرشما اهمیت و عملکرد چندانی نداشته باشد اما باید به شما بگوییم که این بخش می تواند کمک بسیار شایانی به عملکرد لپ تاپ شما کند تا بهره وری لپ تاپ شما افزایش یابد و شما کاربر عزیز بتوانید به بهترین نحو از دستگاه خود استفاده کنید .

برای تست و بررسی باتری خود کامپیوتر و یا لپ تاپ را از برق جدا کنید و دکمه پاور را چند ثانیه نگه دارید و بعد از یک دقیقه سیستم را به برق متصل نمایید و سیستم خود را روشن کنید , اگر باتری ضعیف شده باشد سیستم با پیغام F1 بالا می آید و وقتی وارد ویندوز شوید متوجه این نکته خواهید شد که تاریخ و ساعت سیستم دچار مشکل شده است که برای رفع این مشکل تنها لازم است باتری سیستم خود را تعویض نمایید .

رفع مشکل بهم ریختن ساعت و تاریخ کامپیوتر و لپ تاپ از طریق بایوس

در بعضی از سیستم ها و لپ تاپ ها امکان دسترسی به تنظیمات ساعت و تاریخ وجود ندارد به همین دلیل باید از طریق تنظیمات بایوس ( BIOS setup ) به رفع مشکل بهم ریختن ساعت و تاریخ کامپیوتر بعد از روشن کردن دوباره بپردازید :

الف . برای ورود به تنظیمات بایوس هنگامی که سیستم خود را روشن می کنید از گزینه ترکیبی Delete به همراه F1 یا F12 استفاده کنید . در بعضی از سیستم ها به جای گزینه Delete باید از گزینه Ctrl استفاده کرد.

ب . پس انجام مراحل قبلی یک صفحه آبی برای شما باز می شود که در این صفحه تمام تنظیمات مربوط به بایوس سیستم شما قابل مشاهده است برای تنظیم ساعت و تاریخ سیستم خود باید گزینه Standard CMOS Features را انتخاب کنید .

ج . در منو باز شده می توانید ساعت و تاریخ سیستم خود را تنظیم کنید .

بررسی تنظیمات سرویس زمان ویندوز

اگر ساعت ویندوز شما نادرست باشد، ممکن است به دلیل پیکربندی سرویس زمان ویندوز باشد. اگر این سرویس به درستی تنظیم نشده باشد، امکان دارد در نمایش ساعت در ویندوز خود با مشکل مواجه شوید. برای بررسی این تنظیمات دکمه های Win+S را از روی کیبورد خود به صورت همزمان فشار دهید. سپس کلمه Services را تایپ کنید و پس از مشاهده آن در لیست ، برنامه را انتخاب کنید.

هنگامی که پنجره جدید قابل مشاهده است . سرویس Windows Time را انتخاب نمایید. سپس قسمت Startup Type را چک کنید که روی حالت Automatic باشد .بعد از انجام این کار وضعیت Service Status را بررسی کنید. اگر وضعیت سرویس روی Running است، ابتدا روی Stop کلیک کنید و بعد Start را بزنید. اما اگر وضعیت سرویس روی service isn’t running یا غیر فعال است، با زدن دکمه Start آن را فعال کنید. برای اعمال و ذخیره تنظیمات روی Apply و OK کلیک کنید.

اغلب کاربرانی که با این مشکل مواجه می شوند و با این روش مشکل را حل کرده اند، پیشنهاد داده اند که بعد از غیر فعال کردن سیستم، کامپیوتر خود را ریستارت کنید و دوباره به این تنظیمات بروید و آن را فعال کنید. با این که دلیل تئوری برای این کار وجود ندارد اما بهتر است به این توصیه نیز توجه شود .

رفع مشکل ساعت لپ تاپ

تغییر سرور آنلاین تعیین زمان ویندوز برای حل مشکل تغییر ساعت

از دیگر عوامل بروز چنین مشکلی، می توان به مشکلات سرور آنلاین زمان با کامپیوتر باشد. با مراجعه به کنترل پنل می توانید این مشکل را رفع نمایید. اگر آیکون کنترل پنل را در دسکتاپ خود ندارید، می توانید عبارت Control Panel را در قسمت سرچ ویندوز جست و جو کنید.

پس از باز کردن کنترل پنل به قسمت Clock, Language and Region بروید. سپس روی Date and Time کلیک کنید تا به تنظیمات زمان و تاریخ دسترسی داشته باشید . اکنون باید به بخش Internet Time مراجعه کنید و روی گزینه Change Settings کلیک نمایید.

اکنون در بخش Server گزینه Time.Nist.Gov را از لیست منوی کشویی به جای Time.Windows.Com انتخاب نمایید و روی Update Now کلیک کنید تا ویندوز به سرور مربوطه وصل شود. در نهایت روی دکمه OK کلیک کنید تا تنظیمات تغییر داده شده، ذخیره شود.

حذف برنامه Adobe Reader برای مشکل عوض شدن ساعت ویندوز

شاید این راه حل به نظرتان عجیب برسد. اما مشکل تنظیم ساعت کامپیوتر کاربران زیادی با این روش حل شده است. به گفته کاربران برنامه Adobe Reader مسئول ایجاد این تغییرات است. برای رفع این مشکل ابتدا برنامه Adobe Reader را از سیستم خود حذف کنید و منطقه زمانی خود را در قسمت Settings ویندوز و بخش Time & Language تغییر دهید. بعد از تغییر منطقه زمانی خود، رایانه را ریستارت کنید. سپس مجدد منطقه زمانی را روی حالت درست تنظیم کنید و برنامه Adobe Reader را مجدد دانلود و نصب کنید. سپس یک بار دیگر نیز رایانه را ریستارت کنید.

کانون آرسده امیدوار است توانسته باشد با در اختیار گذاشتن مطلب بهم ریختن ساعت تاریخ لپ تاپ بتواند در حل این مشکل در لپ تاپ به شما کاربر عزیز یاری رسانده باشد . در صورت به وجود آمدن هر گونه مشکل بیشتر یا سوال می توانید آن را با تیم مهندسین این کانون در میان بگذارید تا تیم مهندسین ما نیز در اصرع وقت با آگاهی که در این زمینه دارند بتوانند به شما کاربر عزیز یاری برسانند .

بهتر است مقالات ما را مطالعه کنید

لیست خرابی لپ تاپ براساس برند

لیست خرابی لپ تاپ براساس برند

/
لیست خرابی لپ تاپ براساس برند دلایل خرابی لپ تاپ چیست ؟ با این …
تاریخچه ساخت لپ تاپ تا کنون

تاریخچه ساخت لپ تاپ تا کنون

/
تاریخچه ساخت لپ تاپ تا کنون لپ تاپ ها جزء سیستم هایی است که ب…
ارزان ترین لپ تاپ ۲۰۲۱
بهترین مدل لپ تاپ برای گیمر
جدیدترین لپ تاپ های سال 2021
تفاوت ویندوز اورجینال با کرک شده
چگونگی آپدیت ویندوز
چگونگی ارتقا کارت گرافیک لپ تاپ
مجازی سازی سرورها
تعمیرات لپ تاپ سامسونگ Samsung
تعمیرات لپ تاپ توشیبا Toshiba
تعمیرات لپ تاپ سونی sony
تعمیرات لپ تاپ لنوو Lenovo
تعمیر لپ تاپ فوجیتسو fujitsu
تعمیرات لپ تاپ دل
تعمیرات لپ تاپ ایسوس
تعمیرات لپ تاپ ایسر
تعمیرات لپ تاپ HP
تعمیرات لپ تاپ
تاریخچه ساخت لپ تاپ
تعمیرات تاچ پد لپ تاپ
تعمیر و تعویض اسپیکر لپ تاپ
تعمیر و تعویض USB لپ تاپ
تاچ پد لپ تاپ
تعمیر فیش روی لپ تاپ
تعمیر فلت لپ تاپ
تعمیر آداپتور لپ تاپ
پورت USB C لپ تاپ
تعمیر و تعویض تاچ پد لپ تاپ
تعمیر و تعویض برد لپ تاپ
تعمیر و تعویض باتری لپ تاپ
تعمیر و تعویض LCD لپ تاپ
تعمیر و تعویض LED لپ تاپ
تعویض ای سی پروگرامر لپ تاپ
تعویض فن لپ تاپ
تعمیر و تعویض هایولتاژ لپ تاپ
تعمیر و تعویض لولای لپ تاپ
تعمیر و تعویض کیبورد لپ تاپ
تفاوت لپ تاپ و اولترابوک چیست
تفاوت الترابوک ها و نت بوک ها و تبلت ها
تعویض لولای لپ تاپ
تعویض کارت شبکه لپ تاپ
تعویض چیپ لپ تاپ
خرابی برد لپ تاپ
خرابی LCD لپ تاپ
خازن ها
حسگر اثر انگشت لپ تاپ
چرا باید ویندوز را آپدیت کرد
دلایل شارژ نشدن باتری لپ تاپ
دلایل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ
داغ شدن لپ تاپ
خیس شدن لپ تاپ
خطرات اشعه لپ تاپ
ریختن مایعات بر روی لپ‌تاپ
ریبال کردن چیپ
روشن نشدن لپ تاپ
رفع مشکل کندی ویندوز
روش رفع مشکل بلو اسکرین BSOD
کلیدهای ورود به بایوس Bios
کارت گرافیک چیست
علت هنگ کردن لپ تاپ
علت روشن نشدن وایرلس در ویندوز
سرسخت ترین لپ تاپ های 2019
معرفی بهترین لپ تاپ های تجاری
معایب اتصال دائم شارژر به لپ تاپ
 مشکلات نرم افزاری لپ تاپ
مراحل نصب ویندوز seven 7
لپ تاپ هایی با بیشترین عمر باتری
ویژگی های ویندوز ۱۰ بر روی لپ تاپ ها
نمودار خرابی لپ تاپ ها
نصب درایور روی انواع ویندوز
تعویض ال سی دی لپ تاپ
بهم ریختن ساعت و تاریخ لپ تاپ
بهترین لپ تاپ های سال 2019
بهترین برند های لپ تاپ
آپدیت کردن ویندوز 7
معرفی انواع رم لپ تاپ
امنیت شبکه های کامپیوتری
اکتیو کردن ویندوز 10
افزایش طول عمر باتری‌های لپ‌ تاپ
اشتباهات رایج در خرید لپ تاپ
LED لپ تاپ

LED لپ تاپ

/
مادربرد Motherboard چیست
قطعات الکترونیکی
CPU چیست ؟؟؟

CPU چیست

/
بایوس Bios چیست ؟
ابزار و تجهیزات تعمیرات لپ تاپ
4.3 4 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محمد
محمد
2 سال قبل

عالی بود